היציאה לחו"ל: אספן גרופ, מנורה ומיטב דש רוכשים יחד נכסים בהולנד ב-472 מיליון שקל

פורטפוליו הנכסים כולל שטחי משרדים, מסחר ותעשייה להשכרה בהיקף של כ-63,000 מ"ר וכן 1,152 מקומות חניה, התשואה השנתית כ-8%
 | 
הולנד, צילום: יח"צ
יום אחרי שפסגות וקרן בלו הודיעו על רכישת מקבץ מגורים בארה"ב ב-45 מיליון דולר, מודיעה היום אספן גרופ על חתימת הסכם אסטרטגי, יחד עם מנורה מבטחים ומיטב דש, לרכישת פורטפוליו הכולל 8 נכסי נדל"ן בערים מרכזיות בהולנד. העסקה תבוצע על ידי שלושת השותפים בחלקים שווים ועם שותף רביעי הולנדי בהשקעה זניחה. התמורה הכוללת של העסקה מסתכמת בכ-472 מיליון שקל, כאשר חלקם של אספן גרופ, מנורה ומיטב דש בעסקה מסתכם  בכ-156 מיליון שקל כ"א.  
פורטפוליו הנכסים כולל שטחי משרדים, מסחר ותעשייה להשכרה בהיקף של כ-63,000 מ"ר וכן 1,152 מקומות חניה.  דמי השכירות השנתיים מהנכסים מסתכמים בממוצע בכ-38 מיליון שקל, והם מגלמים תשואה שנתית של כ-8% על התמורה הכוללת, לרבות הוצאות עסקה.

הולנד הינה הכלכלה השישית בגודלה באיחוד האירופאי ומתגוררים בה כ-17 מיליון תושבים בשיעור צפיפות אוכלוסים גבוה (405 נפש לקמ"ר – מקום 27 בעולם) והנכסים ממוקמים בעריה המרכזיות: 4 נכסים באמסטרדם וסביבתה, 2 נכסים בעיר האג וסביבתה, נכס אחד באוטרכט ונכס נוסף ברוטרדאם.

גיא פרג, יו"ר אספן גרופ: "אנו שמחים לדווח על עסקה אסטרטגית לרכישת פורטפוליו נכסים איכותי בהולנד, וזאת בהמשך לתכנית האסטרטגית, אותה מוביל מנכ"ל החברה גיא אליאס למיקוד ופיתוח פעילות הנדל"ן המניב של אספן גרופ. אנו מזהים את שוק הנדל"ן בהולנד, בדגש על סגמנט המשרדים, כיעד פוטנציאלי לצמיחה עתידית של החברה, ועסקה זו מסייעת לנו לחזק את השקעות החברה במדינה. אנו שמחים להיכנס לעסקה זו יחד עם שני גופים מוסדיים משמעותיים, ועצם כניסתם עמנו לעסקה מהווה הבעת אמון ביכולותיה הניהוליות והתפעוליות של החברה. בעסקה הנוכחית תהנה החברה מדמי שכירות שנתיים בתשואה נאה, מדמי ניהול בעבור היותה השותף המנהל, ובנוסף מאפשרות אפסייד בדמות דמי הצלחה כפונקציה של השבחת הנכסים. תיק הנכסים הנרכש תואם את אסטרטגיית החברה ותורם לגיוון נכסי החברה, תוך הגדלת משקל הנכסים המאוכלסים על ידי מגוון שוכרים (Multi-Tenant) לטווח בינוני וארוך".
גיא אליאס, מנכ"ל אספן גרופ: "אנו ממשיכים לפעול על-פי תכניתנו האסטרטגית למיקוד בפעילות הליבה שלנו- פעילות הנדל"ן באירופה. העסקה הנוכחית הינה משמעותית עבור החברה וכמעט שמכפילה את פעילות החברה בהולנד וזאת לאור העובדה כי אנו מזהים ששוק המשרדים ההולנדי משתנה לטובה, שיעורי התפוסה משתפרים לאורך השנים האחרונות ואחוז השטחים הפנויים ממשיך לרדת ביציבות כבר 3 שנים ברציפות מרמה של כ-16% בשנת 2014 לכ-12% בשנת 2016, עם צפי לירידה נוספת של כ-2% בשנת 2017. תיק הנכסים הנרכש תואם את אסטרטגיית החברה גם בגיוון נכסי החברה מ-Single Tenant ל- Multi-Tenant".
רן מרקמן, מנהל תחום נדל"ן במנורה מבטחים ביטוח: "ההשקעה בנכסי הנדל"ן בהולנד, יחד עם חברת אספן גרופ שהנה בעלת ניסיון רב בתחום, תואמת את מדיניות ההשקעות בחברה לגיוון ופיזור תיק נכסי המבוטחים והעמיתים, וזאת לשם השגת תשואה עודפת ברמת סיכון נמוכה יחסית. אנו מזהים את שוק המשרדים בהולנד כבעל פוטנציאל גבוה, הן לעליית שיעורי התפוסה והן לעליית מחירים עתידית בערכי הנכסים".
ברק בנסקי, מנהל ההשקעות הראשי במיטב דש גמל ופנסיה: "אנו שמחים להמשיך ולפתח את ההשקעה הישירה בתחום הנדל"ן. ההשקעה הנוכחית באירופה צפויה לספק לעמיתים שלנו תשואה נאה תוך הרחבת הפיזור הגיאוגרפי של תיק הנדל"ן שלנו".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה