לפידות סוגרת רבעון חזק: הרווח הנקי זינק לסך של 20.5 מיליון שקל; המניה מגיבה

חברת הבת סאני תקשורת, יבואנית מכשירי סמסונג לישראל, ממשיכה לספק את עיקר הכנסותיה של לפידות
 | 
יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, צילום: אבי שאולי
קבוצת לפידות, שבשליטת יעקב לוקסנבורג, מדווחת הבוקר (ב') את תוצאותייה הכספיות לרבעון הראשון של השנה כאשר מציגה צמיחה תלת ספרתית בשורת הרווח הנקי שהסתכמה בכ-21 מיליון שקל, הרבה בזכות פעילות מגזר הסלולר (באמצעות חברת 'סאני תקשורת') שהשיגה תוצאות שיא ברבעון. החברה ציינה במקביל כי היא עדיין בוחנת מהלך של הנפקת פעילותה גם בבורסת חו"ל במחיר יעד המשקף שווי של כ-150 מיליון דולר
בתוך כך, סך ההכנסות של הקבוצה צמחו בכ-16% לכ-335 מיליון שקל, כאשר עיקר הצמיחה הגיעה כאמור ממגזר הטלפונים והאביזרים הסלולריים ('סאני תקשורת') שרשמו ברבעון הראשון סך הכנסות של 244 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של כ-201 מיליון שקל ברבעון המקביל. גם הרווח הגולמי של סאני זינק ברבעון הראשון בכ-138% ל-40 מיליון שקל.
 
כמו כן, הכנסות מגזר הסחר הבינלאומי של לפידות ברבעון הסתכמו בכ-77 מיליון שקל (כ-19.3 מ' אירו) לעומת סך של כ-80 מיליון שקל (כ-18.7 מ' אירו) ברבעון המקביל. בנטרול השפעת שע"ח (מונחי אירו) חלה עלייה של כ-3% בהיקף המכירות. החברה צופה כי המכירות בחציון הראשון של שנת 2017 יעמדו על כ-40 מיליון אירו, זאת לעומת כ-33 מיליון אירו בחציון המקביל 2016, כלומר תחזית צמיחה בהכנסות של כ-20% בחציון. כמו כן, החברה צופה כי ההכנסות בשנת 2017 כולה תעמודנה על כ-100 מיליון אירו, כלומר תחזית לצמיחה שנתית בהכנסות של כ-28%.
במקביל להגדלת ההכנסות, מגזר הסחר מראה גם שיפור ברווחיות. הרווח לפני מס ממגזר הסחר הסתכם ברבעון בכ-5.9 מיליון שקל, שיעור של 7.6% מההכנסות לעומת כ-5.7 מיליון שקל, שיעור של כ-7.1% מהכנסות הרבעון המקביל. ב-2016 כולה הרווח לפני מס עמד על כ-6.8% מההכנסות. 
לפידות מציינת כי גם נרשם גידול משמעותי בהכנסות מגזר קידוחים ושירותים נלווים לקידוחים ברבעון הראשון של שנת 2017 ל-6.4 מיליון שקל, בהשוואה להכנסות של 1.3 מיליון שקל ברבעון המקביל. במהלך התקופה, בוצעו 149 ימי קדיחה זאת בהשוואה ל-90 ימי קדיחה בתקופה המקבילה. החברה צופה המשך גידול משמעותי במגזר זה לאור צפי להזמנת עבודות מחברת מקורות בהיקף מינימלי של 11 קידוחי מים עמוקים בהיקף כספי משוער של כ-100 מיליון שקל (כולל צפי שאר ההכנסות של תחום הפעילות)
בתוך כך, בשורה התחתונה הרווח הנקי המאוחד של לפידות זינק בשיעור תלת ספרתי של כ-120% לסך של 20.6 מיליון שקל, בהשוואה לרווח של 9.1 מיליון שקל ברבעון המקביל.
 
החברה הצהירה על מדיניות חלוקת דיבידנד בהיקף של 50 מיליון שקל בשנת 2017  כאשר יחד עם הדו"ח הכספי הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד בגובה 15 מיליון שקל.
אמיר תירוש, מנכ"ל קבוצת לפידות התייחס לתוצאות ואמר כי "הרבעון הראשון של 2017 הנו המשך ישיר לגידול המואץ בכל תחומי הפעילות שלנו, כפי שבא לידי ביטוי בתוצאות הרבעון הקודם ובשנת 2016 כולה. תוצאות השיא של סאני תקשורת, שעדיין אינן מגלמות את התנופה לה אנו מצפים מהשקת מכשירי סמסונג מסדרת S8, הנה עדות להתחזקות המותג סאני גם בזכות שירותי הערך הנוספים ללקוחות והפריסה הארצית המתרחבת של חנויות הרשת. פעילות הסחר הבינלאומי ממשיכה לצמוח בקצב מרשים ואנו צופים גידול של כ-28% בהיקף המכירות השנתיות של 2017, במקביל אנו בוחנים את האפשרות להנפיק פעילות זו על פי שווי שיהווה הצפת ערך עבור המשקיעים. אנו מרוצים גם מהגידול המשמעותי בהיקף פעילות הקידוחים אשר החזירה פעילות זו לרווחיות ולאור ההזמנות שהתקבלו, אנו צופים המשך מגמה זו גם בטווח הקרוב ".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה