ביל גרוס: זה האפיק שעשוי להכנס בקרוב "לתקופה עצובה"

|
שימו לב

דוח התעסוקה החיובי שהתפרסם היום (ו') בארה"ב בוודאי שימח רבים מהתומכים במתווה העלאת הריבית בפדרל ריזרב. בבנק המרכזי מרגישים כי הכלכלה האמריקנית נמצאת על המסלול הנכון והיא בשלה להמשך ההידוק המוניטרי.

מנגד, מי שמביע סקפטיות בכל הנוגע לנתונים הוא "מלך האג"ח" ביל גרוס, שמנהל כיום את אחת מקרנות האג"ח הגדולות בעולם. גרוס העריך היום כי על בסיס הנתונים שהתפרסמו היום הפדרל ריזרב צפוי להעלות את הריבית 3 עד 4 פעמים עד סוף השנה אך טוען כי הבנק המרכזי לא צריך להתבסס על הגידול בשוק העבודה כפרמטר עיקרי בבהחלטה האם להעלות את הריבית.

"אם הפד' ימשיך להאמין כי השיפור בשוק העבודה חשוב יותר מהגברת הביקוש והצמיחה העולמיים אז לשוק האג"ח צפויה תקופה עצובה" הסביר גרוס שמנהל נכסים בשווי של 1.3 מיליארד דולר בחברת ג'אנוס בריאיון לתחנת הרדיו של בלומברג. "הפד' תמיד האמין כי שיפור בשוק העבודה יביא לגידול באינפלציה בטווח הבינוני, לכן אני חושב שסטנלי פישר וג'נט ילן יעלו את הריבית בעוד 3-4 פעימות" נימק גרוס.

לטענת מנהל ההשקעות האגדי, שוק האג"ח ישאר יציב רק במידה שהפד' יעלה את הריבית רק פעם או פעמיים במהלך 12 החודשים הקרובים. גרוס סבור כי זה יהיה צעד לא אחראי להגיע לשיעור ריבית של 1% כאשר הכלכלה העולמית כל כך שברירית וממונפת.

ומה קורה עם קרן האג"ח של גרוס עצמו? על פי נתוני בלומברג, קרן האג"ח Janus Global Unconstrained Bond בניהולו של גרוס הניבה תשואה של 0.2% בלבד במהלך 12 החודשים האחרונים ולמרות התשואה הכמעט אפסית הצליחה לעקוף בביצועיה 80% מהקרנות המקבילות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות