ביל גרוס מפימקו מזהיר בטוויטר: "ארה"ב מתקרבת למיתון"

גרוס: "ארה"ב מתקרבת למיתון, אם מודדים את מצבה על פי שוק התעסוקה, המכירות הקמעונאיות, ההשקעות ורווחי התאגידים". גולדמן זאקס ודויטשה בנק חתכו את תחזיות הצמיחה של ארה"ב
|
ביל גרוס

"ארה"ב מתקרבת למיתון", כך אומר ביל גרוס, המנכ"ל המשותף של קרן פימקו, קרן האג"ח הגדולה בעולם, זאת לאחר שכלכלני גולדמן זאקס ודויטשה בנק הפחיתו את תחזיות הצמיחה שלהן.

גרוס צייץ בטוויטר "ארה"ב מתקרבת למיתון, אם מודדים את מצבה על פי שוק התעסוקה, המכירות הקמעונאיות, ההשקעות ורווחי התאגידים".

בגולדמן חתכו את תחזית הצמיחה לרבעון השני בארה"ב ל-1.1% לעומת תחזית קודמת לצמיחה של 1.3% ובדויטשה חתכו את תחזית הצמיחה לארה"ב ל-1% לעומת תחזית קודמת של 1.4%. אתמול גם אמרה נשיאת ה'פד' של קנזס כי, אסתר ג'ורג' כי ככל הנראה כלכלת ארה"ב לאתצמח הרבה מעבר ל-2% ב-2012.

הכלכלן הראשי של דויטשה בנק אמר אתמול כי "הירידה החדה במומנטום הכלכלי מגדילה את הסיכוי לעוד הקלה מכיוון ה'פד' שיכולה להיות או בצורה של עוד סבב של הקלה כמותית או צעדים לא קונבנצינאליים אחרים. אנו מאמינים שאנחנו צריכים לראות עוד שני דוחות שבועיים על מצב התעסוקה בארה"ב עם נתונים של קרוב לאפס ולעלייה בשיעור האבטלה על מנת שה'פד' יבצע מהלך נוסף של הקלה".

אתמול חתכה גם קרן המטבע הבינלאומית, ה-IMF את תחזית הצמיחה העולמית ואמרה בהתייחסה לארה"ב כי ההתאוששות היא מתונה וכי מדיניות פיסקאלית מצמצמת מדי בכלכלה הגדולה בעולם עשויה להוות סיכון לצמיחה העולמית.

שוק התעסוקה בארה"ב שאינו מתאושש בקצב מספק גובה מחיר מבחינת הפעילות הצרכנית בארה"ב, כפי שהדבר בא לדי ביטוי אתמול בנתון המכירות הקמעונאיות לחודש יוני שנפל ב-0.5% לעומת צפי שיעלה ב-0.2%. יוני היה החודש השלישי ברציפות בו ירדו המכירות הקמעונאיות בארה"ב, מה שהגביר את הספקולציות כי יו"ר הפדרל ריזרב, ברננקי ירמוז היום בנאומו החצי שנתי בפני הקונגרס על צעדים נוספים להקלה מוניטרית.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות