בנק ישראל בצעד חריג: מנסה להרגיע את הפאניקה, "אנחנו קונים דולרים כרגיל"

בכיר בבנק ישראל ל-Bizportal: "הדיווח של כלכלני סיטיגרופ זה פרשנות שלהם ועל אחריותם". הדולר נסחר בתנודתיות חריפה, מאבד 2.1%
|
בנק ישראל בצעד חריג: מנסה להרגיע את הפאניקה, "אנחנו קונים דולרים כרגיל"

הדולר ממשיך לצנוח גם היום ומאבד 2.11% מערכו, בהמשך לספקולציות כי בבנק ישראל מחפשים אסטרטגיית יציאה מתוכנית רכישות המט"ח. בתגובה לכך, פרסם לפני זמן קצר הודעה לפיה: "בנק ישראל ימשיך לרכוש דולרים בקצב הרגיל של 100 מליון דולר בכל אחד מהימים שני עד חמישי ו-50 מליון דולר בימי שישי. רכישות אלה נמשכות כרגיל כל עוד לא הכריז בנק ישראל אחרת".

בסוף מארס אמרו בבנק ישראל כי הבנק ימשיך לרכוש 100 מיליון דולר ליום בממוצע בשוק המט"ח בישראל, זאת על רקע המצב הכלכלי בעולם וכחלק ממדיניותו הכוללת. באותה עת, נכתב, כי "בנק ישראל ימשיך לבחון תכנית זו מעת לעת, תוך התחשבות בתנאי השוק והמצב הכלכלי בארץ ובעולם. על כל שינוי בתוכנית יודיע הבנק לציבור".

ביום שני האחרון ערכו האנליסטים בחטיבת ההשקעות של סיטי פגישה עם ד"ר קרנית פלוג, מנהלת המחקר בבנק ישראל. בפגישה ציינה פלוג בפני כלכלני סיטי כי שערו היציג של השקל הגיע לאיזון מול הדולר שלא כפי שהיה לפני כשנה. בהמשך לכך, בתוך סקירת השווקים המתפתחים שפורסמה אתמול (ד'), העריכו האנליסטים כי בנק ישראל ימצא בעתיד הקרוב כי אין צורך בהמשך רכישות המט"ח שעומדות היום על היקף של כ-100 מיליון דולר ליום.

כאמור, הדולר נסחר כעת בירידה של כ-2% ומשלים בכך ירידה של כמעט 6% מאז ה-23 לאפריל.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות