הדולר - מכאן הדרך פנויה לרמת ה-4.05 ש', לפחות

רובי סלם, המשמש כמנהל תחום המט"ח במרכז להשכלה פיננסית מבית מטריקס, בטור על כיוון הדולר
|
רובי סלם

הדולר האמריקאי מתחזק בעולם כנגד רוב הצמדים. הדבר אינו מפתיע ומי שעקב אחר הסקירות בחודשיים האחרונים שם לב שאת הכיוון זיהינו עוד בתחילת המהלך. לאחרונה אף קיבלתי תגובות אישיות מחלק מהסוחרים אשר הצליחו להרוויח עשרות אלפי דולרים מהאיתותים שבטור.

נכון לכתיבת שורות אלה אני עדיין איתן בדעתי שכיוונו של הדולר בעולם ובארץ מעלה. יציאה של משקיעים ממניות מחזירה אותם לדולר וקשיי הנזילות הופכים את המטבע הירוק לזהב.

כל שנותר הוא לתזמן נכון את הכניסות ולרכב על המהלכים עם הוראות לבלימת הפסד ויעדי מחירים לרווח.

דולר-פרנק שווצרי

הצמד דולר פרנק בנה בחודשים האחרונים תבנית ענקית של ראש וכתפיים הפוכה אשר מסמלת תחילת מגמת עליה ארוכה. אתמול נפרצה התבנית מעלה בשבירת רמת ה 1.15 ואותתה תחילת מהלך. עומק התבנית הינו 1400 פיפס והתיקון האחרון שלפני הפריצה הסתיים ברמת ה 1.07 שזהו תיקון של 50% בדיוק מהמהלך המגמתי הקודם.

הדבר מחזק את איכות המגמה וכמו שזה נראה עכשיו הצמד בדרך לרמת ה 1.28 כיעד מחירים לטווח זמן בינוני של עד חודשיים.

יורו- דולר

בצמד יורו דולר הסיפור זהה רק הפוך. הצמד יצר תבנית ענקית של ראש וכתפיים אשר חותמת מספר שנים של עליות כמעט רצופות. גם כאן מדובר על שינוי מגמה ראשי כאשר על פי עומק התבנית והעובדה שהצמד כבר ביצע חלק מהמהלך להערכתי אנו בכיוון ה 1.20 שוב בטווח של עד חודשים. אגב גם ביורו דולר התרחש תיקון לפני גל הירידות האחרון, תיקון שכמו בדולר- סוויס חיסל 50% ממהלך הירידות שלפניו. גם במקרה הנוכחי מעיד הדבר על איכות המגמה והמשכה.

דולר-שקל

גם אצלנו מתחזק הדולר כנגד השקל כתוצאה מהתחזקותו בעולם ולא בגלל סטנלי או אולמרט. אם כל הכבוד אין בכוחם להשפיע על המגמה העולמית אלה רק ליהנות ממנה כמו שעשה ובצדק הנגיד שהחל לאסוף דולרים ברמת ה- 3.25. במקרה הנוכחי יצר הצמד תבנית ראש וכתפיים הפוכה בת מספר חודשים החל ממרץ השנה, תבנית אשר נפרצה לפני שבועיים עם שבירתה האלימה של רמת ה-3.65.

מכאן הדרך פנויה לרמת ה-4.05 לפחות. יש לציין שגם במקרה הנוכחי הסתיים התיקון האחרון לפני הפריצה ברמות המקובלות וחיסל 66% מהמהלך המגמתי הקודם שהחל ב-3.20 והסתיים אז ב-3.65.

הערות לגבי הפוזיציה

- את ההוראה לבלימת הפסד יש להצמיד על פי נקודות השיא והשפל לצורך טיפול באירועים לא צפויים והגנה על הקרן.
- מומלץ להקפיד על מינוף נמוך מקסימאלי של 1:5 בעסקאות מסוג זה.
- רמות אלה הינן לאינדיקציה בלבד ועשויות להשתנות במהלך המסחר על פי תנועות השוק ומבנה המחירים.


* מסחר במט"ח טומן בחובו פוטנציאל רווח גבוה אך מגלם סיכון רב לכן ניתוח מטבעות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע מקצועי או אסטרטגיית מסחר ברורה, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות