אספן גרופ ושלמה ביטוח רוכשות נכס בשטוטגרט ב-170 מיליון שקל

בחודש האחרון חתמה אספן גרופ על שלוש עסקאות בגרמניה בהיקף של כחצי מיליארד שקל
|
אילן גיפמן, צילום: יח"צ

חברת אספן גרופ +0.9% אספן גרופ 860.7 +0.9% אספן גרופ בסיס:853 פתיחה:853 גבוה:861.4 נמוך:853 תמורה:83,687 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , בניהולו של אילן גיפמן, וחברת שלמה חברה לביטוח, הודיעו היום (א') על רכישת נכס מניב בגרמניה. שותפות, המוחזקת על ידי אספן גרופ בשיעור של 70% ועל ידי שלמה בשיעור של 30%, חתמה על הסכם לרכישת בניין משרדים בעיר שטוטגרט תמורת כ-170 מיליון שקל (בכ- 35.8 מיליון אירו), כולל הוצאות עסקה.

הנכס הינו מבנה משרדים בשטח של כ- 20,000 מ"ר ו-217 מקומות חניה. הנכס מושכר לתקופה של 12 שנים למדינת באדן-וורטמברג, ללא אופציית יציאה. דמי השכירות השנתיים הממוצעים שמניב הנכס מסתכמים בכ-12 מיליון שקל (כ- 2.5 מיליון אירו) ומשקפים ממוצעת של כ-7% על ההשקעה בנכס, כולל הוצאות העסקה. יצוין, כי דמי השכירות צמודים בחלקם למדד המחירים הגרמני.

מכתב התחייבות מבנק גרמני
לצורך הרכישה, קיבלו הרוכשות מכתב התחייבות ממוסד בנקאי בגרמניה למתן הלוואה בסך של כ-114 מיליון שקל (כ-24 מיליון אירו) לתקופה של 5 שנים, הנושאת שנתית קבועה בשיעור של 2.65%. יתרת התמורה, בהיקף של כ- 56 מיליון שקל (כ- 11.8 מיליון ), תמומן על ידי הרוכשות ממשאביהן העצמיים, כאשר חלקה של אספן ביתרה זו נאמדת בכ-39 מיליון שקל וחלקה של שלמה בכ-17 מיליון שקל.

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ: "בחודש האחרון חתמה אספן גרופ על שלוש עסקאות בגרמניה בהיקף כולל של כחצי מיליארד שקל. עסקאות אלה תבטחנה לאספן ולשותפותיה יציב ובטוח לאורך שנים לכשתושלמנה. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם קבוצת שלמה, ורואים בה ובהלמן- אלדובי, עמה ביצענו את השקעתנו הקודמת בגרמניה, ובמשקיעים מוסדיים נוספים, שותפים המתאימים לחברה גם בהשקעותיה העתידיות יצויין, כי לפני הרכישות האחרונות היה בבעלות אספן גרופ נדל"ן להשקעה בהיקף של כ-1.5 מיליארד שקל בארץ ובחו"ל. בנוסף, בשנה האחרונה העמקנו את פעילותינו בתחום הסולארי והשלמנו רכישה של שתי חברות סולאריות מילגם סולאר ומיה סול ואנו מתקדמים בהשלמת רכישת ברימאג סולאר".

אורי אומיד, מנכ"ל שלמה : "עבור שלמה ביטוח זוהי עסקת נדל"ן ראשונה. אנו רואים בפעילות הנדל"ן חלק חשוב מפעילות ההשקעות הכוללת של החברה, ובשותפות עם אספן הבטחנו לעצמנו חברה מקצועית ומובילה בתחום ונכס עם נתוני תשואה מבטיחים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות