הראל פיננסים מקפיצים את מחיר היעד למלאנוקס; "שוברת כל שיא אפשרי"

רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר מקפיץ את מחיר היעד ל-110 דולר למניה לעומת 80 דולר בעדכון קודם. מחיר המניה זינק אמש במסחר המאוחר לכ-95 דולר, גבוה ב-50% ממחיר הסגירה שלה אתמול בת"א
 |  (2)
איל וולדמן
"מלאנוקס מכה שנית" כותב הבוקר (ה') יונתן קרייזמן, כלל פיננסים ברוקראז' בתגובה לתוצאות מלאנוקס. "לאחר מהלך של 104% במניה מתחילת השנה, מלאנוקס הדהימה פעם נוספת עם רבעון שני חזק ותחזית פנומנאלית לרבעון השלישי". להערכת קרייזמן "המשמעות היא שמלאנוקס משייטת לעבר מכירות ורווח של 650 מיליון דולר ורווח למניה של 4.5-5 דולר ב-2013. ההמלצה נותרה קנייה".

קרייזמן מדגיש כי טכנולוגיית ה-FDR כבר מהווה 54% מההכנסות. ומסביר כי בנוסף להכנסות הגבוהות, הרווח הגולמי ברבעון עמד על 70.5%, גבוה מתחזית החברה ל-67%-68%. המרווח הגולמי שיקף אימוץ משמעותי של טכנולוגיית אינפיניבנד 56Gb/s – FDR (כ-54% מההכנסות מול 31% ברבעון הקודם) הנמכרת בפרמיה של 15%-30% לעומת פתרונות 40Gb/s.

על התחזיות לרבעון השלישי של שנת 2012 אומר האנליסט "עוד שיא בדרך להישבר". זאת לאחר שמלאנוקס הנחתה לרבעון השלישי הכנסות של 150-155 מיליון דולר (גידול של 124% במונחים שנתיים), של 70%-71% וגידול של 6%-8% בהוצאות ביחס לרבעון הקודם.

לדבריו, "גם הפעם התחזית כוללת מספר "עסקאות גדולות". אלא שבשונה מהרבעון השני, על פי החברה אין מדובר בעסקאות חד-פעמיות אלא בבסיס הכנסות ("baseline") גם לרבעון הרביעי. במונחים של , התחזית לרבעון השלישי מרמזת על מרווח תפעולי של 33%-35%, גבוה ביחס לתחזית ארוכת הטווח של החברה 22%-28%.

ברבעון השלישי של 2012 צופים בכלל פיננסים ברוקראז' למלאנוקס מכירות של 156.5 מיליון דולר ורווח למניה של 1.2 דולר. עבור 2012 כולה צופים מכירות של 539 מיליון דולר ורווח למניה של 3.84 דולר (לעומת תחזית קודמת של M470.1$/2.75$) ועבור 2013 צופה קרייזמן הכנסות של 668 מיליון דולר ורווח למניה של 4.56 דולר. (לעומת תחזית קודמת של M572$/3.25$).

"שוברת כל שיא אפשרי של צמיחה"

"זהו רבעון השני ברציפות שבו {מלאנוקס} שוברת כל שיא אפשרי של צמיחה ומעלה את רף ציפיות המשקיעים לגבהים חדשים". כך אומר רמי רוזן, מנהל מחלקת מחקר ואנליסט טכנולוגיה וטלקום בהראל פיננסים, בתגובה לתוצאות רבעון שני 2012 של מלאנוקס.

רוזן מחליט היום על רקע קפיצת מדרגה נוספת בפעילות להעלות שוב את מחיר היעד למניה ל-110 דולר למניה, לעומת 80 דולר בעדכון האחרון וחוזר על המלצת "".

לדבריו, "טווח מכפילי הרווח הנקי של מלאנוקס נותר יציב (26-30) אבל השיפור הפנומנאלי בשורת הרווח – פועל ישיר של צמיחה אדירה בכל תחומי הפעילות של מלאנוקס – מוביל להעלאת מחיר היעד. מחיר המניה בפעילות של "לאחר המסחר" בוול סטריט זינק לכ-95 דולר - גבוה בכ- 50% ממחיר הסגירה שלה אתמול בבורסה בתל אביב".

התחזית שפירסמה החברה לרבעון השני הושפעה מהשקת פלטפורמת הרומלי של אינטל אשר הובילה ל-5-7 פרויקטים גדולים בתחום מחשבי העל ולצפי הכנסות של בין 125-130 מליון דולר לרבעון השני. בפועל ההכנסות היו גבוהות יותר מקצה הטווח העליון ועמדו על 133 מליון דולר כשהרווח למניה זינק ל-99 סנט – למעלה מ-25 סנט מעל לתחזיות.

תחזית ההכנסות לרבעון הקרוב ממשיכה לשבור שיאים ועומדת על 150-155 מליון דולר, כאשר הרווח למניה עשוי להגיע ל-1.15 דולר. "השינוי הפעם לא משויך למהלך של אינטל אלא לצמיחה בריאה (ואפילו בריאה מאוד) בכל תחומי הפעילות של החברה", מציין רוזן.

בהתייחסו למקורות הצמיחה של החברה אומרים בהראל פיננסים כי "למרות שהויזיביליות של מלאנוקס נותרת ללא שינוי (כלומר כרבעון אחד בלבד קדימה) מקורות הצמיחה מגוונים מאוד ובאים כמעט מכל תחומי הפעילות (רשתות איחסון, ביג דאטה, WEB 2.0 וכמובן מחשבי על). דבר זה מעלה את פוטנציאל הצמיחה העתידי של מלאנוקס גם לטווח הארוך".

על השאלה האם הצמיחה של מלאנוקס תימשך? אומר רוזן כי "המגמות בתעשייה מצביעות על תשובה חיובית. ברבעון הרביעי מייקרוסופט תשיק את מערכת ההפעלה שלה windows 8 עבור שרתים והיא עובדת חזק עם מלאנוקס על החדרת פרוטוקולים של אינפיניבנד כאמצעי קישוריות חשוב של המערכת החדשה. אינפיניבנד כטכנולוגיה של קישוריות הולכת והופכת לגורם חשוב ומשמעותי שלא ניתן להתעלם ממנו כבעבר".

אז מהם מנועי הצמיחה של מלאנוקס? על כך אומר האנליסט "זה כבר לא רק מהפיכת הרומלי של אינטל (אגב אחד התחומים שיותר צומחים באינטל הוא לא במפתיע חטיבת ה-data centers). הצמיחה היא מגוונת ונשענת על תחומים רבים. תחום רשתות האחסון שבדרך כלל מהווה כ-15%-20% מהמכירות של מלאנוקס ברבעון נתון, צפוי להעלות מהלך בצמיחה במהלך שנת 2013. החתימה במהלך הרבעון על הסכמי שיווק עם ספקים חדשים משפרת את תמונת המצב מבחינת ריכוז לקוחות. מה שקרה ברבעון הזה עם תחום ה-WEB 2.0 מדגים את הפוטנציאל בתחום הזה. המוצרים בתחום האית'רנט הולכים ותופסים נפח ותאוצה כפתרונות מובילים בתעשיה וכמובן הפעילות של מלאנוקס בתחום ה-big data".

"מבחינת מוצרים חדשים - העתיד כבר כאן. רבים מדברים על הדור הבא של מוצרי האינפיניבנד מבחינת מהירות של 100 גיגה ביט, כאשר החשש הוא מתחרות שתתפתח במהירות הזאת. מלאנוקס השיקה את connect ib במהלך הרבעון שנחשב לכרטיס המתאם המהיר ביותר בשוק כיום במהירות של כ-100 גיגה ביט. אנחנו מעריכים שנראה התפתחויות נוספות בהיצע המוצרים במהירות זאת במטרה לשמר את היתרון הטכנולוגי של מלאנוקס על פני המתחרות גם בשנים הקרובות".

אם זאת, רוזן גם מונה את הסיכונים שעומדים בפני מלאנוקס:

1.אי הצלחה במעבר למודל מכירות של פתרון end to end עקב תחרות מול לקוחות.
2.תחרות בתחום ה-Ethernet היא מורכבת יותר מזו שקיימת בתחום ה-Infiniband, שבו מלאנוקס היא מובילת שוק. תחרות מול חברות ענק כדוגמת Cisco, Broadcom ואחרות, היא מטבע הדברים קשה הרבה יותר לחברה בסדר הגודל של מלאנוקס.
3.חוסר הצלחה לתרגם את עדיפותו הטכנולוגית של תקן ה-Infiniband לצמיחה ורווחיות מול תקן ה-Ethernet הרווח. מצב שכזה יוביל לצמיחה נמוכה מזו שבתחזיותינו.
4.תחרות מצד אינטל בתחום האינפיניבנד לאחר שהאחרונה רכשה את פעילות האינפיניבנד של Qlogic.
5.היווצרות מלאים אצל לקוחות אשר יובילו לאזהרות רווח בעתיד.


תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מלאנוקס-בניגוד לאייל גורביץ
  דרור 19/07/2012 14:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אייל גורביץ טעה והטעה את כל חסידיו . מלאנוקס הוכיחה שוב שהיא חברה בצמיחה ושכל חברות ההייטק רוצות בשירותה .וככול הניראה היא תמשיך ליפרוח.
  סגור
 • 1.
  הם ממליצים שיוכלו למכור לכם
  זהירות 19/07/2012 10:02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הנייר מנופח מאוד שימו לב למכפיל רווח.
  סגור