סרגון זכתה בחוזה של 66 מיליון דולר, המניה מזנקת ב-11%

סרגון שמניותיה יימחקו מהמסחר בת"א בשבוע הבא (רשומה גם בוול-סטריט) זכתה בחוזה ענק בהודו; הרווחיות בחוזה נמוכה מהממוצע
 |  (1)
עירא פלטי, צילום: יח"צ
חברת סרגון (CRNT ) מדווחת על  עסקת ענק בהודו - 66 מיליון דולר. החברה תספק ציוד תקשורת לספקית סלולר בהודו כאשר היקף ההזמנות מהשוק ההודי יעמדו בעקבות הזמנה זו על 100 מיליון דולר.
סרגון, שמנוהלת ע"י עירא פלטי, מתמקדת בשוק רשתות התמסורת האלחוטית. המוצרים שלה מיועדים לתקשורת אלחוטית בין אנטנות סלולריות והמתג הראשי של הרשת. 
ההזמנות מההודים יסופקו החל מהחודש הנוכחי , כאשר להערכת החברה היא תוכל להכיר בהכנסות בסך של כ-10 מיליון דולר מהזמנות אלו כבר השנה. יתרת ההכנסות תוכר במחצית הראשונה של 2018.
הצי של סרגון הוא להכנסות של בין 75 מיליון דולר ל-80 מיליון דולר ברבעונים הבאים והזכייה בהזמנות אלו מחזקת את יכולתה של סרגון להגיע ליעד.
עם זאת, הרווחיות של סרגון בהודו נמוכה מאזורים אחרים בעולם. המשמעות - אמנם תהיה עלייה במכירות אבל במקביל תהיה ירידה ברווחיות.
סרגון מתמודדת מול תביעה בנוגע לתחזית אופטימית שפרסמה במהלך 2014. אז במקביל לפרסום דוחות סיפקה החברה תחזית אופטימית לרבעונים הבאים וכן מסרה על כוונה לגייס הון. גיוס ההון הצליח אך החברה היתה רחוקה מהתחזית שסיפקה, ובתגובה מניות החברה ירדו בחדות. התובע סבור שיש קשר בין התחזית האופטימית להנפקה, להערכתו מראש לא היה מקום לספק תחזית אופטימית כזו.
מניותיה של סרגון נסחרות בת"א ובניו-יורק, אך בשבוע הבא צפויה סרגון להימחק מהמסחר בת"א.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הודו - חרב פיפיות. בכייה לדורות. אין מה להתרגש! (ל"ת)
  ג 04/12/2017 19:05
  הגב לתגובה זו
  1 1
  סגור