המומנטום השלילי לא מפחיד את שפע ימים:"מבחינתנו השמיים הם הגבול

|
(9)
כנס משקיעים

שפע ימים קיימה הבוקר מפגש משקיעים בבורסה בנושא תהליכי האקספלורציה.והתקדמות פעילות החברה בחיפוש אחר אבנים יקרות בישראל. המנכ"ל אבי טאוב: "בשורה התחתונה אנחנו מחפשים מרבצים כלכליים של אבנים יקרות כשהמטרה העיקרית שלנו היא להגיע לפתיחת של מכרות פעילים עם רווחיות גבוהה ולא מציאת אבן חן כזאת או אחרת בדרך - מבחינתנו השמיים הם הגבול".

שמעון הייבלום, יו"ר החברה: "מאז הקמת החברה הצלחנו לגייס 20 מיליון דולר שזה אולי סכום מצחיק לעומת תעשיית הגז ונפט, אבל מדובר בתהליכים אקספלורציה הרבה יותר זולים".

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בעקבות התוצאות הפיננסיות הסביר הייבלום את האופי המיוחד של סוג כזה של חברות: "בעולם תהליכי האקספלורציה לוקחים דרך כלל כ- 20 שנה ויתר עד שמגיעים למכרה מקצועי שמפיק ומייצר הכנסות. לפי חוות הדעת של גיאולוגים ולאור הממצאים – אנחנו כיום בדרך הנכונה ובשלב מתקדם  ועובדים באופן צמוד עם הגיאולוגים מהשורה הראשונה בעולם".

נזכיר כי חברת שפע ימים הוקמה בשנת 1999. כלומר החברה עוסקת באקספלורציה  מזה 16 שנים. החברה מחזיקה כיום בהיתרים בלעדיים (חקירה וחיפוש) שקיבלה מהמפקח על המכרות במשרד האנרגיה והמים בשטח כולל של כ-600 אלף דונם. שטחי ההיתרים כוללים את אפיק נחל קישון בעמק זבולון, עמק יזרעאל, הכרמל, אזור רמות מנשה ומגדל העמק. התמקדותה של החברה באזורים אלו נובעת, בין היתר, ממידע גאולוגי וגאופיזי מוקדם, לפיו רכס הכרמל מורכב מגופים מגמטיים בהם התרחשה פעילות געשית המצביעה על אפשרות מציאת אבנים

במטרה להעלות את כמויות החומר שמובא משטחי האקספלורציה לטיפול במעבדות החברה לקצב של פי 4 עד 5 מהכמות שמטופלת היום במעבדות, שפע ימים נמצאת במהלך מתקדם של שידרוג המעבדות שלה בעכו על ידי השקעות של עוד כמה מיליוני שקלים בבניית ציוד ייעודי חדש.

אמש פרסמה שפע ימים דוח גיאולוגי שהכינו הגיאולוגים ד"ר גו'ן ווארד וד"ר ראנטו ספגירי, בו נמצאו מינרלים מסוג קורונדום מקבוצת המינרלים הכבדים לתעשייה  שהגדול מביניהם במשקל 24.42 קראט. כמו כן, נמצאו אבנים יקרות בגדלים של 12.22 קראט,  3.58 קראט ו-3.31 קראט. בנוסף נמצא מינרל מסוג ספיר (קורונדום) מקבוצת המינרלים היקרים בגודל של 3.4 קראט כולם מתוך מדגם שנאסף במקטע ספציפי שבו מתמקדת החברה בשלב זה, בהתאם להנחיות יועצי האקספלורציה . 

למה בישראל?

ורד טולדו: "אנו עושים את ההיסטוריה מההתחלה. התוצאות שהתקבלו במשך השנים – מציאת חבילת מינרלים שחילקנו לשניים: יקרים ולתעשייה. אנו מתמקדים בשלושה אזורים בצפון הארץ. תזכרו שגם בתחום הגז לא האמינו שיש – זה הולך לקרות - slowly but surly".

הגיאולוג, ד"ר ג'ון וורד: "מפתחים מכרה בהתאם לממצאים באקספלורציה – עובדים שלב אחרי שלב ולא קופצים. עבדנו באפריקה במכרות דומים וככל הנראה מדובר בשלב זה במכרה בסדר גודל בינוני. לגבי זמן הפיתוח – זה תלוי בעיקר בנפח פעילות האקספלורציה".
שפע ימים הוקמה בשנת 1999 כחברת אקספלורציה לחיפושי אבנים יקרות. החברה הוקמה במטרה לאתר  אוצרות טבע הטמונים בישראל. החברה מחזיקה כיום בהיתרים בלעדיים (חקירה וחיפוש) שקיבלה מהמפקח על המכרות במשרד האנרגיה והמים בשטח כולל של כ-600 אלף דונם. שטחי ההיתרים כוללים את אפיק נחל קישון בעמק זבולון, עמק יזרעאל, הכרמל, אזור רמות מנשה ומגדל העמק. התמקדותה של החברה באזורים אלו נובעת, בין היתר, ממידע גאולוגי וגאופיזי מוקדם, לפיו רכס הכרמל מורכב מגופים מגמטיים בהם התרחשה פעילות געשית המצביעה על אפשרות מציאת אבנים

תגובות לכתבה(9):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  אמונה ועקשנות
  אבי 18/06/2016 21:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  גם לעגו לבילויים כל הלועגים יאכלו את הלב כשימצאו את מקום המרכזי של פיזור האבנים, הרבי היה נביא אני לא חבדניק . הוא ידע הכל אפילו בתוכניות של צוללות גרעיניות , תקראו סיפורים
  סגור
 • 7.
  אני ראיתי את ברכת הרבי לגבעות
  שי האוטיסט 15/07/2015 04:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה נמצא באתר חבד אפשהו..תופסים את הרבי באזה מסדרון. לוסקין הגאולוג מחזיק את הבן בידיים שכבר גדול ועובד בגבעות נדמה לי. בכול מקרה הרבי נותן שטרות של דולר ומברך שתמצאו במהרה וזהו.כך הוא מתבקש. כבר עברו כמה עשורים. היה ידוע שיש בשדה מגד כמה מליארדי חביות שהאתר היה של ישראמקו. הבעיה הנדסית. עד היום לא הצליחו בעצם להפיק נפט בצורה מסחרית. אז הרבי רק ברך מי שבקש להגיד שהיתה נבואה? זה קצת מרחיק לכת.
  סגור
 • 6.
  לצערי אין הבנה וחוקים בתחום אקספלורציה זה ולכן
  עשר ועשרה 02/07/2015 10:13
  הגב לתגובה זו
  1 0
  עתידם נראה בדיוק כמו של גבעות עולם כרגע ... עד שיצליחו למכור משהו במידה ואכן ימצא מרבץ כלכלי , והרשות תדע איך לתמחר את התמלוגים וכו , המשקיעים לא יראו פירות . השקעה מאוד מסוכנת , רק לסיבובים לרכוב בדיווחים ... זו שעתי האישית בהצלחה למחזיקים והמהמרים
  סגור
 • 5.
  שפע ימים פיתוח מכרה בינוני בשלב זה
  מיקי 02/07/2015 07:39
  הגב לתגובה זו
  2 2
  פיתוח מכרה בינוני זהו רק הפתיח לנבואת הרבי מילוובאוויטש שיש שם דבר פלא מה שיעשה קידוש ה גדול בעזרת ה
  סגור
 • 4.
  חבורה של חבדניקים משוגעים
  יהודי מאמין 02/07/2015 01:01
  הגב לתגובה זו
  2 2
  אין קשר בינם לבין היהדות האמונה שלהם בלובביצר רבה היא כמו של הנוצריפ באותו האיש
  סגור
 • טען עוד
 • 3.
  שפע ימים הידיעה שרבים המתינו לה
  גיא 01/07/2015 22:59
  הגב לתגובה זו
  1 3
  מי שגדל והתחנך על הרבי יודע שידיעה פנטסטית כזו היא רק ענין של זמן לילה טוב וחלומות נעימים ובוהקים כיהלום....
  סגור
 • 2.
  הם עובדים עם מיטב הגיאולוגים בעולם :))))
  אחד 01/07/2015 21:39
  הגב לתגובה זו
  1 5
  מה משנה מידת איכותו של הגיאולוג ? גיאולוג לא מייצר יהלומים באדמה אין שם יהלומים,יא מפגרים....
  סגור
 • 1.
  "מניית שפע ימים טרם הצליחה להראות רווחים"
  יהלומן 01/07/2015 21:36
  הגב לתגובה זו
  4 3
  וכי הם מצאו משהו ? על איזה רווחים אתם מדברים. אתם קוברים באדמה מיליוני דולרים כי "הרבי אמר"????? פושעים !!!!!
  סגור
 • לא הרבי!
  הגיאולוג אמר 02/07/2015 00:02
  הגב לתגובה זו
  1 1
  הרבי דיבר על מעלותיה של חיפה והשתמש במטפורה של הימצאות "יהלומים” . מכאן עד למסקנה שהאדמה מכילה יהלומים, רבה הדרך. עדיין יש גיאולוגים שסבורים שיש סיכוי למצא מכרות של מינרלים ואבני חן. (לא יהלומים)
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות