דיסקונט ברוקראז': "IFF תמשיך לרדת, העליות נבעו משורט סקוויז"

"אמנם IFF נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לסקטור, גם ללא נטרול ההפחתות, אך יש לזכור כי מדובר בחברה ממונפת יותר ובעלת סיכונים שנובעים מהמיזוג"
|
מיכל אלשיך, צילום: יחצ
בשבועיים האחרונים, לאחר שמניית  איי.אפ.אפ -3.67% איי.אפ.אפ 40,170 -3.67% איי.אפ.אפ בסיס:41,700 פתיחה:40,500 גבוה:40,600 נמוך:39,950 תמורה:28,060,101 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  זינקה כ-11% תוך שלושה ימי מסחר, החלה המניה לדשדש ולאבד גובה. בדיסקונט ברוקראז' מחזיקים במחיר יעד של 133 דולר למניה - נמוך בכ-10% ביחס למחיר השוק, ומעריכים היום (ג') כי המניה תמשיך לאבד גובה. בסקירתה האחרונה שפורסמה בסוף השבוע שעבר, הורידה מיכל אלשיך, מנהלת יחידת המחקר את המלצתה למניה ל"תשואת חסר".
לפני כשבועיים ערכה החברה כנס למשקיעים אשר ככל הנראה ציפו לחדשות רעות, שכן רמת השורטים על המניה עלתה מהותית לפני הכנס ואף נרשמה צניחה חדה במחיר המניה. מיד לאחר הכנס, החלה המניה לזנק בחדות, וזאת למרות שהחברה לא סיפקה סיבה מהותית לכך, שכן אמנם החהברה הציגה שינוי במבנה הארגוני, אולם שמרה על התחזית ל-2019 וכן ל-2021 ללא שינוי. בדיסקונט ברוקראז' מעריכים כי אחת מהסיבות המרכזיות לביצועי היתר ביחס לסקטור שהציגה המניה לאחר הכנס הינה Short Squeeze.
 
התפתחות מחיר מניית IFF בשלושת החודשים האחרונים
לדברי אלשיך, "לאחר עיון מעמיק בפרסומי החברה ושיחה עם ההנהלה לא מצאנו מידע פיננסי מהותי חדש אשר מצדיק שינוי במודל הערכת השווי. כך לדוגמא – למרות שהחברה הציגה שינוי במבנה הארגוני, היא שמרה על התחזית ל-2019 וכן ל-2021. בנוסף, IFF אף הציגה נתון שהדאיג אותנו, לפיו - הרבעון השני התחיל בחולשה. משמע – כדי לעמוד בתחזית השנתית, צפוי משקל רב על המחצית השנייה. לאור נתונים אלו, מחיר היעד שלנו נותר ללא שינוי, כ-133 דולר. על רקע עליית מחיר המניה בשוק, מחיר היעד הנוכחי משקף דאונסייד של כ-10%. לפיכך - אנו משנים את המלצתנו מתשואת שוק לתשואת חסר".
IFF נסחרת במכפיל נמוך מהתעשייה
בדיסקונט ברוקראז' מציינים כי כיום, IFF נסחרת במכפיל רווח של כ-29.5 על הצפי ל-2019 כולל הפחתות ומכפיל של כ-22.7 בנטרול הפחתות, זאת לעומת רמת המכפילים בתעשייה (שכוללת 2 מתחרות בלבד) שעומדת על כ-33.1. "אמנם IFF נסחרת במכפילים נמוכים ביחס לסקטור, גם ללא נטרול ההפחתות, אך יש לזכור כי מדובר בחברה ממונפת יותר ובעלת סיכונים שנובעים מהמיזוג, כאשר מלכתחילה גם רמת המכפילים בכל הסקטור גבוהה כעת ביחס להיסטוריה", כותבת אלשיך.
"בנוסף, לפי בלומברג, גם שתי המתחרות של IFF צפויות לצמיחה מאוד משמעותית בשנים הקרובות ברווח הנקי של מעל ל-10% ואף צמיחה דו ספרתית, כך שבמובן הזה IFF לא מספקת סיפור צמיחה מעבר לתעשייה, גם בהתחשב במיזוג הענק", סיכמה אלשיך.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות