המאבק על ADO עולה מדרגה: פרוק'ציה תומך בעמדתו של לוקסי

פרוקצ'יה מצדיק את טענותיו של לוקסי בנוגע להסכם בין שיכון ובינוי ל-Dune וקובע כי יש להרדים מניות המוחזקות על ידיהן
|
(1)
יעקב (לוקסי) לוקסנבורג, צילום: אבי שאולי

המאבק על ADO עולה הילוך. לפידות פונה לבית המשפט ונסמכת על חוות דעת אשר הזמינה מפרופ' אוריאל פרוקצ'יה כדי לבסס את טענותיה, לפיהם, הסכם בעלי המניות ב-ADO יוצר לראשונה החזקה של למעלה מ-45% מזכויות ההצבעה בחברה, פעולה האסורה שלא על דרך הצעת רכש מיוחדת.

בעמדתו, קבע פרופ' פרוקצ'יה כי יש בהסכם בעלי המניות בין שיכון ובינוי, Dune וקרן אפולו משום "הפרה בוטה של סעיף 328א לחוק החברות והתכליות אשר עומדות בבסיסו" וקבע כי יש להרדים מניות המוחזקות על ידי הצדדים להסכם, בשיעור שיותיר את סך החזקותיהם המשותפות על לא יותר מ-45% מזכויות ההצבעה בחברה.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

מאבק השליטה ב-ADO התחיל באוגוסט האחרון, אז הגישה שיכון ובינוי הצעת רכש לרכישת מניות ADO בתמורה ל-56 שקל למניה, כאשר באותו יום פירסמה ADO מצגת לפיה השווי הנכסי של החברה מייצג מחיר מניה של 67.4 שקל. שיכון ובינוי נרדמה בשמירה ואפשרה לקבוצת אפולו ודיין לנצל את העובדה כי היתה מנועה מלרכוש מניות בזמן שהצעת הרכש פתוחה, וכך אפולו ודיין רכשו כ-37% מ-ADO מידי המוסדיים שנפגעו מההצעה של שיכון ובינוי.

שיכון ובינוי, דיון ואפולו הגיעו תוך זמן קצר להסכם שליטה משותפת, אלא שהסכם השליטה, לטענת המיעוט  מקפח אותם . הנכס העיקרי של החברה, לגישתם,  הוא שליטה ב-ADP שבאה לידי ביטוי בזכות למינוי דירקטורים. יכולת שליטה זו היא בעלת ערך רב לבעלי המניות ב-ADO בכלל ולבעלי מניות המיעוט בפרט, ולכן הם התנגדו למינוי הדירקטורים כאמור.

לטענת המיעוט - הלכה למעשה, שיכון ובינוי, דיון ואפולו הפכו לבעלי שליטה ב-ADO וגם ב-ADOP וזאת מבלי לפרסם הצעת רכש ללפחות 5% מהמניות כנדרש ע"פ חוק. לפידות אף פנתה לדירקטוריון ADO במטרה לקבל את התייחסותו להסכם בעלי מניות שנחתם בין שיכון ובינוי, דיון ואפולו ולחשש העולה מהסכם זה לטובת החברה, אך קיבלה תשובות מתחמקות ועקרות.

לעמדת לפידות, הסכם בעלי השליטה הנו בעייתי במיוחד לאור העובדה שהוא כופה על החברה לממש את זכויות השליטה ומינוי הדירקטורים שלה ב-ADOP לפי הנחיית בעלי השליטה ופוגע בפועל בזכות ההצבעה העצמאית של החברה, תוך הטלת סנקציה כספית על בעלי השליטה במידה והחברה לא תפעל כאמור.

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  מדהים איך לוקסי תמיד ימצא חוות דעת לטובתו.
  האנליסט 21/02/2018 16:28
  הגב לתגובה זו
  4 0
  גם באיידיאו גם בשערוריה של אג"ח ד של סאני, באיידיאו הוא ניסה לעשות סיבוב על שיכון ובינוי ובסאני על בעלי האג"ח המסכנים שכבר עשו להם תספורת קצוצה.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות