הצרות של גזית גלוב: דורי בניה הפסידה 383 מיליון שקל ודורי קבוצה 276 מיליון שקל

חברת הקבלנות לא העריכה נכון את הכנסותיה מפרוייקטים. מניית דורי בניה צללה 64% בתוך שנה
|
רוני סופר, צילום: גיל לביא

החברה הקבלנית{דורי בניה}נראית היום כמו שלד עם הפסד גדול של 383 מיליון שקל בשנת 2014 ותזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת בהיקף של 379 מיליון שקל. כיוון ששוק הנדל"ן פורח מאמצע שנת 2007 לא נותר אלא לתלות את הכישלון של החברה בהנהלה. 

דורי בניה פועלת כקבלן מבצע של פרויקטים לבנייה והיא מבצעת עבודות בניה למגורים, למשרדים, לתעשייה, למסחר ואחרים. לביצוע הפרויקטים הקבלניים מתקשרת דורי בניה עם מזמין הפרויקט בהסכם המסדיר את אופן ביצוע הפרויקט הסכמי הביצוע מנוסחים בדרך כלל על-ידי המזמין.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הצרות של דורי בניה התחילו מזמן, אך נחשפו לציבור רק לקראת פרסום הדוחות לסיכום הרבעון השני אשתקד. חברת הקבלנות הנמצאת בשליטת {דורי קבוצה} דיווחה בזמנו על טעות אדירה באומדן ההכנסות מפרוייקטים - הפחתה של 426 מיליון שקל. 

בשוק ההון נדהמו מהמספרים ושלחו את ניירות הערך של דורי בניה ודורי קבוצה לירידות שערים חדות שנמשכות עד היום. מניית דורי בניה צללה 64% בתוך שנה ומניית דורי קבוצה 84% באותה תקופה.

הדוחות של דורי בניה השחירו את הדוחות של דורי קבוצה שהציגה אמש הפסד של 276 מיליון שקל ותזרים מזומנים מפעילות שוטפת בהיקף של 355 מיליון שקל.

דורי קבוצה היא חברה בת של {גזית גלוב} חברת נדל"ן מניב בינלאומית מצליחה הנמצאת בשליטת {נורסטאר} של חיים כצמן ודורי סגל. קבוצת דורי היא הכבשה השחורה של גזית גלוב, טעות ענקית של כצמן וסגל שרכשו את החבר המידי המייסד אורי דורי במחיר גבוה.

כצמן וסגל התעוררו מאוחר מדי, אך הם פועלים במרץ לייצב את דורי בניה ודורי קבוצה. ההנהלה הוחלפה, שיטות העבודה שונו וחלק משמעותי מנכסי החברה נמצא על המדף. את האמון הרב שרוכשים בשוק ההון לכצמן וסגל ניתן לראות בתשואת האג"ח של דורי בניה - 5%. נמוך מאוד יחסית למצב החברה.
{דורי בניה אגח א}

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות