מניות הגנריקה ממשיכות לטפס

המניות של מיילן, פריגו וטבע השלימו מוקדם יותר היום זינוק דו יומי של עד 17%. אופטימיות מוגזמת או התחלה של ראלי?
|
בקבוק תרופות, צילום: Istock

המומנטום במניות הגנריקה נמשך כאשר מניות טבע (סימול:TEVA) פריגו (סימול:PRGO) ומיילן (סימול:MYL) עלו בעד 5% והשלימו מוקדם יותר היום זינוק דו יומי חד של עד 17%. אופטימיות מוגזמת או התחלה של ראלי?

לזינוק החד ביומיים האחרונים יש מספר סיבות העיקריות. הראשונה היא כנס הבריאות השנתי של ג'יי פי מורגן שנערך בימים אלו, שמעניק רוח גבית לרוב המניות בסקטור ובפרט לחברות שמפרסמות בכנס. מנכ"ל טבע לדוגמא, קאר שולץ, הביע במהלך הכנס אופטימיות רבה בנוגע למצב של החברה בשנים הקרובות. שולץ התמקד בתהליך הארגון מחדש שמצבעת החברה, והקטנת מצבת החובות של החברה. לדבריו, החברה הצליחה לעמוד ביעדים של הקטנת ההוצאות ב-3 מיליארד דולר בסוף 2019 ביחס ל-2017, דבר שמקזז את הירידות במכירות של הקופקסון. 

שולץ התחייב לקו הנוכחי של החברה והבטח להשתמש בכל התזרים הפנוי לטובת הורדת החוב של החברה.  "אני לא מאמין שחברות פארמה אמורות להיות כל כך ממונפות. יחס החוב הפיננסי נטו ל-Ebitda לא אמור להיות גבוה מ-2". שולץ אופטימי גם על ההכנסות של החברה מהשוק האירופאי במהלך 2020, ובמקביל צופה צמיחה בשוק הסיני התחרותי במהלך 5-7 השנים הבאות – בהחלט התבטאויות שהמשקיעים אוהבים לשמוע. 

אירוע נוסף שמשפיע על טבע הוא ההסכם שהגיע אליו חברת אנדו (סימול:ENDP) בפרשת משככי הכאבים. החברה הגיע להסכם עם הרשויות באוקלהומה על תשלום על 8.75 מיליון דולר בלבד על מנת ליישב את הסוגייה. מדובר בסכום נמוך יחסית, דבר שמעניק אופטימיות שגם טבע תצטרף לשלם מעט עבור חלקה בפרשה.

סיברה נוספת לראלי החד הוא ההפתעה שסיפקה אמש פריגו (סימול:PRGO), כאשר הציגה תוצאות מוקדמות לרבעון האחרון. החברה שנמצאת בעיצומו של מהלך מיקוד בתחום מוצרי הצריכה ומיצוב כחברת "טיפול אישי" (Self-Care) צופה הכנסות של כ-4.8 מיליארד דולר בשנת 2019, מעט גבוה ביחס לצפי האנליסטים להכנסות של כ-4.77 מיליארד דולר (לכתבה המלאה). ההודעה של פריגו למעשה מאותתת על התייצבות של המחירים בשוק הגינרי.

למרות האופטימיות סביב המניות ביומיים האחרונים, יש לא מעט אתגרים עבור בתקופה הקרובה. סוגיית מחירי התרופות בארה"ב חוזר הערב לכותרות במהלך כנס של המפלגה הדמוקרטית, במהלך שמזכיר את המתרחש לפני הבחירות ב-2016. בנוסף, נציין כי המשפט בפרשת משככי הכאבים בניו יורק צפוי להתחדש בהמשך החודש.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות