שוק המטבעות: המדריך לטרמפיסט בשוק המט"ח

הדולר האמריקני חוזר להכות באירופאים ומגמת התחזקותם של האירופאים כנגד הדולר אשר החזיקה מעמד מספר ימים הגיעה לקיצה
|
שוק המטבעות:  המדריך לטרמפיסט בשוק המט"ח

"חשוב לציין שגם מספר ימי עליות לא ישנו את הנחת העבודה ויחשבו רק כתיקון לגל הירידות שפקד את האירופאים לאחרונה. שוב כדאי להמתין עוד מספר שבועות לפני כניסה לעסקה ארוכת טווח על מנת להיות בטוחים שהירידות נבלמו". ציטוט מהסקירה 22.08.07.

שוק המטבעות הולך להיות מעניין בתקופה הקרובה. פרוטוקול ישיבת הריבית האחרונה שפורסמה אתמול בארה"ב לא כלל רמזים לגבי הורדת קרובה. הדבר מהווה טריגר לתחילת מהלך חדש בשוק. הסיבה היא שריבית גבוה חיובית למטבע המקומי בארה"ב מעלה את כדאיות ההשקעה בדולר. מנגד, ריבית גבוה, שלילית לשוק המניות מכוון שהאחרון אוהב ריביות נמוכות שמעלות את כדאיות ההשקעה ולא חונקות את הכלכלה.

יש לציין שהמגמה הכלכלית בשוק המטבעות היא לטובת הדולר וכנגד האירופאים וגם מהלך העליות שראינו בשבוע האחרון, מהלך בו התחזקו האירופאים בכ-2-3% כנגד הדולר היה אומנם חזק אך לא מספיק על מנת לבלום את הירידות לגמרי.

הימים הקרובים חשובים מאוד ודורשים מעקב בארבע עיניים וכרגע שני תרחישים אפשריים ואין צורך לנבא או להמר מי מהם יתגשם- רק לבחון מה השוק עושה בפועל ולפעול בהתאם.

תרחיש 1: במידה ומגמת התחזקותו של הדולר האמריקאי תימשך, תתחזק והשפל האחרון אליו הגענו במהלך הירידות האחרון –גם בשטרלינג וגם ביורו ייפרץ מטה, אז ישנו סיכוי להמשך הירידות ולמהלך חד אף יותר. במקרה זה למכור אירופאים ולקנות דולר יהיה הצעד הנבון.

תרחיש 2: במידה ונראה בלימה וקונים פרו אירופאים יחזרו לרכוש יורו ושטרלינג ברמות גבוהות יותר מהשפל האחרון. אז יהיה ניתן להסיק שסביר והתיקון הסתיים ויש סיכוי לנקודת מפנה ומהלך מהיר וחד של התחזקות האירופאים. במקרה זה לקנות אירופאים ולמכור דולר יהיה הצעד הנבון.

אגב כדאי לזכור ששווקים פיננסים נעים כעדר כבשים ובמידה והאירופאים ימשיכו להיחלש והדולר להתחזק צפויים אנו לראות ירידות חדות גם בבורסות המניות בעולם. במידה וההיפך יקרה צפויים הבורסות להגיב חזק ולטפס מעלה. בקיצור ימים קריטיים להמשך.

מבחינת נתונים כלכליים השבוע הולך להיות חם ודביק. יומן הנתונים עמוס בפרסומיים חשובים החל מיום חמישי ובמיוחד בשישי. אז צפויים להתפרסם כ 30 נתונים כלכליים החל מיפן ואוסטרליה במזרח דרך שוויץ אירופה ובריטניה וכמובן לקינוח ארה"ב במערב. כמות הנתונים הינה חסרת תקדימים וישנם הרבה סתירות בין נתון לנתון-חלק טובים לדולר וחלק טובים לאירופאים.

לכן הצעד החכם ביותר בימים אילו הוא לשבת על הגדר עד יעבור זעם ולא להיכנס לעסקאות ארוכות טווח. המסחר צפוי להיות תנודתי ביותר ואלים ורק סוחר תוך יומי ערני יוכל לעשות כסף גדול ודמי כיס לסוף השבוע.

ועוד מספר כללים שיכולים לעזור לסוחרים הפחות מנוסים:
1.חשוב לזכור שגם בעסקאות קצרות טווח יש לסחור עם המגמה התוך יומית. ביום בו הדולר מתחזק יש לקנות דולר ולמכור אירופאים, וההפך.
2.גרף 10 דק' לעמודה יהיה היעיל ביותר למסחר תנודתי ואלים.
3. בכל מקרה לפחות לימים הקרובים לא כדאי להשאיר עסקה ליום הבא אלה לסגור את כל הפוזיציות בשעות הערב.

*מאת - רובי סלם, מרצה במכללה למסחר-המרכז ללימודי שוק ההון והמט"ח, ראשל"צ.

*הערה קטנה לסיום. ניתוח מטבעות אלה אינו בגדר המלצה לפעולה כלשהי. סוחר ללא ידע או אסטרטגיית מסחר ברורה הכוללת מיקום הוראות לבלימת הפסד, מוטב שיתייעץ עם גורם מוסמך לפני ביצוע פעולה.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות