המשקיעים חוזרים לקרנות הנאמנות: "גידול בכניסת הכספים באוקטובר"

אלטשולר שחם מוביל את הגיוסים בקרנות המסורתיות אך מתחילת השנה - פסגות; מיטב תכלית ומגדל בתחתית הדירוג. מה קורה אצל יתר החברות? לנתונים המלאים

|
גלעד אלטשולר, צילום: ביזפורטל

עליות השערים בשוקי המניות בארץ ובעולם בחודש אוקטובר האחרון ניכרו גם בקרב תעשיית קרנות הנאמנות שמסכמת את החודש בגיוסים. אמנם, בקרנות הסל נמשכו הפדיונות. בית ההשקעות מיטב דש ממשיך להוביל את התעשייה עם היקף הנכסים המנוהל הגבוה ביותר של כ-59 מיליארד שקל (קרנות נאמנות וקרנות סל), אם כי בחודש אוקטובר מיטב אכזבה בתשואות למשקיעים - בדגש על קרנות הסל לאחר שהובילה בקטגוריה זו בספטמבר.

"חודש אוקטובר אשר הסתיים עם גיוס חיובי, מגיע בהמשך לביצועים החיוביים בשווקים מתחילת השנה גם באפיק המנייתי וגם באפיק הסולידי בקרנות האג"ח. נראה שלאחר תקופה של מספר חודשים אשר החלה בסוף שנה שעברה, הביטחון בקרב המשקיעים חוזר וניתן לראות את הגידול בכניסת הכספים והיקף הנכסים בשוק קרנות הנאמנות", מסר גיל קורן מנכ"ל אפסילון קרנות נאמנות.

המגמה החיובית בשוקי המניות באוקטובר התבטאה בעלייה של 2% במדד ה-S&P500, מדד הנאסד"ק עלה ב-3.7% וה-DAX הגרמני הוסיף 3.5%. ביפן, מדד הניקיי עלה בשיעור של 5.4%. בארץ מדד ת"א 35 עלה ב-2.4%, מדד ת"א 125 עלה ב-3% ומדד ת"א 90 עלה בשיעור הגבוה ביותר של 4.2%. באג"ח הקונצרני המקומי נרשמה מגמה מעורבת בעוד באיגרות החוב הממשלתיות נרשמה תשואה חיובית.

אלטשולר מוביל בגיוסים במסורתיות; קרנות הסל חוזרות לפדיונות
בסיכום החודש החולף, אלטשולר שחם מוביל את הגיוסים בקרנות הנאמנות המסורתיות עם 443 מיליון שקל וכ-1.3 מיליארד שקל מתחילת השנה. מנגד, אלטשולר רשם את הפדיונות הגבוהים ביותר בקרנות הכספיות בהיקף של 204 מיליון שקל. בראייה שנתית, פסגות הוא המוביל בגיוסים בקרנות המסורתיות עם כ-3.6 מיליארד שקל.

בית ההשקעות ילין לפידות, בניהול של אסף אלדר, שומר על דירוג גבוה בטבלה ונמצא במקום השני בטבלת הקרנות המסורתיות עם גיוס של כ-380 מיליון שקל באוקטובר, והיקף הנכסים המנוהל הגבוה ביותר בקטגוריה זו - 27 מיליארד שקל. מדשדשות בתחתית באוקטובר הן קרנות הנאמנות של מיטב תכלית ומגדל שוקי הון עם פדיונות של 70 ו-107 מיליון שקל בהתאמה. 

קרנות הסל חוזרות לפדיונות באוקטובר, למעט הקרנות של קסם מקבוצת אקסלנס שגייסו 73 מיליון שקל. את הפדיונות הגבוהים ביותר רשמו הקרנות של פסגות - 252 מיליון שקל.

הנתונים המלאים לפניכם:

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות