משלימה מהלך עליות של 120% בשנה לשיא: "יש עוד אפסייד"

רוסאריו: "הנהלת החברה עומדת במטרותיה וממשיכה בפיתוח מנועי צמיחה עתידיים תוך שמירה על מבנה הון נכון, המאפשר לה להיכנס לפרויקטים גדולים"
 |  (2)
בעקבות השמש

רוסאריו ייעוץ ומחקר הוציאו היום סקירה ללקוחות על אנלייט אנרגיה, וזאת לאחר סיור המשקיעים שערכה החברה בשבוע שעבר בפרויקט חלוציות. ברוסאריו קבעו מחיר יעד של 1.64 שקלים למניה, המהווה אפסייד של 6%. עם זאת, ברוסאריו כותבים כי "עדיין צפוי אפסייד משמעותי למניה".

בינתיים, מניית  אנלייט אנרגיה -0.59% אנלייט אנרגיה 303.1 -0.59% אנלייט אנרגיה בסיס:304.9 פתיחה:304 גבוה:304 נמוך:301.3 תמורה:1,483,315 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא:  נסחרת כעת בעלייה של 1.5% ומשלימה מהלך עליות של 120% במהלך 12 החודשים האחרונים.
 

אנלייט אנרגיה, שבשליטת שאול אלוביץ', פעילה בייזום של מתקנים לייצור חשמל מאנרגיה סולארית. החברה שנוסדה ב-2008 התמזגה ב-2010 לחברה הבת הציבורית של יורוקום ובעקבות המיזוג הרחיבה את פעילותה לשוק הבינלאומי ובפרט לאיטליה. בשנת 2013 זכתה החברה באישורי הקמה של חווה סולארית בשם פרויקט חלוציות בהספק ייצור של 55 מגוואט שיא. אנלייט אנרגיה מקדמת 3 פרויקטים בתחום הרוח, האחד בקרואטיה - פרויקט הרוח הגדול במדינה בהספק של כ-49 מגה וואט - והשני באירלנד, שניהם נמצאים בשלבי הקמה וצפויים לכלול הספק כולל של כ-63 מגה וואט. בנוסף, לחברה פרויקט בסרביה מוגדר לקראת הקמה עם הספק כולל של כ-105 מגה וואט. בסיור שערכה אנלייט למשקיעים הוצגו שלבי הקמת טורבינות הרוח בקרואטיה. ברוסאריו כותבים, כי צבירת הניסיון במדינות אלו הינה משמעותית לקראת פיתוח הפרויקטים בישראל בתחום אנרגיית הרוח.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
במהלך הסיור הודיעה אנלייט על הקמת פרויקט Blacksmith בסרביה, וזאת לאחר סגירה פיננסית מול מספר בנקים אירופאיים. הפרויקט צפוי להיות מושלם לקראת סוף שנת 2018. פרויקטים נוספים של החברה שנמצאים בשלבי ייזום, וצפויים להבשיל בשנים הקרובות, כוללים, בין היתר, את פרויקט הרוח הגדול בישראל שנקרא רוח בראשית - הכולל 42 טורבינות שימוקמו בדרום רמת הגולן ובתל פארס ועם סיום הקמתו לקראת סוף העשור יספק כ-130 מגה וואט. לפי רוסאריו, פרויקטים נוספים, כגון עמק הרוחות בצפון רמת הגולן, פרויקט יתיר ומעלה גלבוע - אינם באים לידי ביטוי בתמחור הנוכחי.
רוסאריו: "הפרויקטים שבשלבי ההקמה ובהקמה בשנים הקרובות, צפויים להגדיל באופן משמעותי את כמות ההספק המותקן ולהוסיף 300 מגה וואט לנכסים המניבים. בעקבות הסיור וקצב התקדמות של הפרויקטים בסדרי גודל משמעותיים בתחום הרוח והפוטו וולטאי, אנו מעריכים כי הנהלת החברה עומדת במטרותיה וממשיכה בפיתוח מנועי צמיחה עתידיים תוך שמירה על מבנה הון נכון, המאפשר לה להיכנס לפרויקטים גדולים".
גרף מניית אנלייט אנרגיה בחודשים האחרונים:

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מה לעזאזל קורה בפורסייט (ל"ת)
  שלמה 25/09/2017 13:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  איפה הרווחים שמצדיקים זאת? כולנו יודעים מה יכול לקרות
  ע 25/09/2017 13:25
  הגב לתגובה זו
  2 0
  במינוף בסקטורים תחת רגולציה שיכולה להשתנות בבת אחת ובמיוחד במדינות שהפוליטיקה בהן לא יציבה. אני לא מוריד מערכה אך מצד שני ישנם גם סיכונים רגולטיבים/פוליטים שיכולים להשפיע על יכולת ההחזרים וצריך לקחת זאת בחשבון.
  סגור