שתי מניות קטנות שמזנקות בחדות הבוקר - ושוברות שיאים

הודעות שהוציאו השתיים טרם פתיחת המסחר, מביאות את המניות לזינוקים במחזורים גבוהים יחסית
|
פתיחה חזקה
בעוד המסחר בת"א מתנהל ביציבות עם נטיה לירידות שערים, שתי מניות קטנות בולטות לטובה, לאחר שפרסמו הודעות בטרם פתיחת המסחר - ומרכזות מחזורי מסחר גבוהים פי כמה מהממוצע בהן בחודש האחרון.
הראשונה היא חברת סומוטו, העוסקת במתן שירותי הפצה של תוכנות ממומנות דיווחה הבוקר על תוצאות מקדמיות עבור הרבעון הראשון של 2016, והמשקיעים בחברה יכולים לחייך. לפי ההודעה,  הערכות החברה בדבר תוצאות מקדמיות שאינן מבוקרות ואינן סקורות עומדות על סך הכנסות ברבעון של לפחות 8.9 מיליון דולר, וב-EBITDA  בסך של לפחות 3.1 מיליון דולר (המהווים כ- 35% מהמחזור).
כאמור, תגובת מניית סומוטו +1.15% סומוטו 141.2 +1.15% סומוטו בסיס:139.6 פתיחה:139.6 גבוה:142 נמוך:139.5 תמורה:94,830 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: חיובית ביותר: המניה טסה מעל 15% בפתיחת המסחר בת"א, אל שיא של שנה, תוך ריכוז מחזור של 413 אלף שקל. אמנם מדובר במחזור לא גבוה, אך גבוה פי 3 מהמחזור הממוצע בחודש האחרון.
בנוסף להערכות החברה, זו מציינת כי יתרת המזומנים שלה, לרבות מזומנים מוגבלים, עמדה על כ- 13.5 מיליון דולר, והמזומנים נטו (בניכוי אשראי מתאגיד בנקאי) על כ- 6.2 מיליון דולר.
בן גירון, מנכ"ל סומוטו: "התוצאות המקדמיות מצביעות על המשך צמיחה במחזורי הפעילות, ברווח ובייצור המזומנים של החברה. תחום המובייל שהציג בשנת 2015 צמיחה מהירה והכנסות של 4 מיליון דולר ימשיך להוות מנוע צמיחה עבורנו. גם תחום הוידיאו, אשר צומח בעולם בקצבי צמיחה מהירים, יתרום תמורה חשובה לתוצאות החברה, בעיקר על רקע רכישת טרסר טיוד במהלך הרבעון הראשון של 2016".
סומוטו היא חברת תוכנה ישראלית גלובלית המתמחה בשיווק באינטרנט וכן באספקת שירותי הפצה של תוכנות ואפליקציות בסביבת PC Win, PC Mac, Mobile Android, ו-Mobile iOS. מניית החברה זינקה מתחילת השנה ב-70%, ושווי השוק שלה עומד על 136 מיליון שקל.
מניה נוספת שמזנקת בשיעור חד היא קדימהסטם +0.96% קדימהסטם 52.4 +0.96% קדימהסטם בסיס:51.9 פתיחה:51.9 גבוה:54.2 נמוך:51.9 תמורה:180,044 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שעולה עד 8% במחזור של 150 אלף שקל - פי 4 מהממוצע בחודש האחרון. המניה שוברת את שיא כל הזמנים שלה, ומייצגת לחברה שווי של 170 מיליון שקל.
ברת הביוטכנולוגיה מנס ציונה, המתמחה בפיתוח פתרונות רפואיים, מבוססי תאי גזע מאדם, המיועדים בעיקר למחלת הסוכרת ולמחלות ניווניות של מערכת העצבים (כדוגמת ALS וטרשת נפוצה), דיווחה על קבלת אישור לפטנט ביפן לטיפול בסוכרת.
מדובר בפטנט הראשון של החברה שאושר במזרח אסיה, והינו עבור שיטה ליצירת תאים מפרישי אינסולין מתאי גזע ועשוי להוות בסיס למוצרי החברה בתחום הטיפול בסוכרת באמצעות תאי גזע. השוק היפני הוא אחד השווקים המשמעותיים ביותר לטיפולים בתחום התרפיה התאית המבוססת על תאי גזע, עם למעלה מ-7 מיליון חולי סוכרת מעל גיל 20, כאשר הטיפול בחולים כיום מוערך בעלות שנתית של 29 מיליארד דולר.
יוסי בן יוסף, מנכ"ל קדימהסטם, ציין: "אנו שמחים על קבלת הפטנט ביפן ועל חיזוק הקניין הרוחני שלנו. השוק בדרום מזרח אסיה הינו שוק גדול ומשמעותי עבור מוצרי החברה העתידיים, כך שהחשיבות לרישום הפטנט ביפן הינה גבוהה במיוחד. ההקלה בתחום הטיפולים התאיים ביפן פותחת בפני קדימהסטם הזדמנות משמעותית בשוק היפני.
"לאור ההקלות הרגולטוריות, החברה בוחנת אפשרויות לשיתופי פעולה עסקיים עם גורמים בתעשייה הפרמצבטית ביפן ובדרום קוריאה, הן לגבי המוצר לטיפול בסוכרת והן לגבי המוצר לטיפול ב-ALS. למיטב ידיעתנו, כתוצאה מההקלות הרגולטוריות, התבצעו לאחרונה מספר עסקאות בין חברות תאי גזע לבין חברות תרופות יפניות, מה שמצביע על המוכנות של השוק היפני והפוטנציאל הגלום בו".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות