שוקי החוב מעניקים סימני התאוששות לאחר תום המשבר

לאחר המהלומה שספגו שטרי ההתחייבות הקונצרנים בדירוגים נמוכים, בשל משבר הסאב-פריים, מאז התאוששות השווקים, נראה שכמה מהגורמים בשוק קצת פסחו מעל אופציות השקעה אלו. בייחוד כאשר החליטו לחזור בהמוניהם לרכישת מניות מאסיבית
|
שוקי החוב מעניקים סימני התאוששות לאחר תום המשבר

שווקי החוב והאשראי מראים סימנים חיים ראשוניים, בתוך כך מעלים את התקוות שכל המרעין בישין כבר מאחורינו.בשוק אגרות החוב המסחריות, חברות עם חוסן פיננסי איתן, הנפיקו אגרות חוב בקצב מתון יותר, אך ההאטה היתה פחות דרמטית מאשר בתחומים אחרים בשווקים שחטפו את מלוא עוצמת המשבר.

הנתונים האחרונים שנאספו בידי הפדרל ריזרב מראים כי שוק אגרות החוב המסחרי, שחברות ובנקי השקעות נשענות עליו למטרות גיוס כספים לטווח קצר, ביצע מהלך ירידות מהותי במהלך חודש אוגוסט.

שיפור התנאים בשני השווקים מראים כי למרות תנאי האשראי נוקשים שמספקים הבנקים החברות מוצאות דרכים מעניינות לגייס כספים למימון הפעילות העסקית שלהן.

אולם, מאז פתחו של המשבר של הקיץ האחרון, הגשת האי-ודאות עדיין אופפת חלק מהגורמים. אלו מודאגים באשר לחוסנה של הכלכלה והאם החברות המצויות בבעיות מימון, מביאות את שיעורי הריבית מעלה?

רק כדי לסבר את האוזן, חברות המוגדרות בדירוג של גופי השקעה או במינוח הלועזי, investment-grade, דווקא הרוויחו ממשבר הסאב-פריים. חברות אלו בעלות סיכויי גבוה יותר להחזיר את החוב שנטלו על עצמן, מאלו המדורגות בדירוג זבל, או גבוהה.

למרבה ההפתעה אומר האנליסט Kim Rupert מ- Action Economics כי ישנו עדיין כסף רב "המחפש בית". הסקטורים המופיעים כ- investment-gradeמספקים הזדמנות טובה, בייחוד לאור האי-רגיעה בשטרי התחייבות של תשואות גבוהות.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות