ההכנסה הפרטית עלתה מעט מהצפוי - ההוצאות ממשיכות לצמוח

 | 
בגדים, צילום: Getty images Israel
הצרכן האמריקני ממשיך להגדיל את ההוצאות שלו. משרד הכלכלה האמריקני פרסם היום כי בחודש מאי הוצאות של האזרח האמריקני עלו בשיעור של 0.4%. ההכנסות לעומת זאת, עלו בשיעור של 0.2%. זה החודש השני ברציפות בו ההוצאות האישיות עולות בארה"ב לאחר שבחודש אפריל הן צמחו בשיעור של 1.1%. 
העלייה בהוצאות נובעת מהעלייה בדרישה למוצרים ובמיוחד מכוניות. אתמול (ג') מדד הצרכנים של ה-CB הראה זינוק של הסנטימנט הצרכני בחודש מאי, כאשר עלה לשיא מאז אוקטובר 2015 עם תוצאה של 98 נקודות. 
בתוך כך, העלייה בבטחון הצרכני מאפשרת לאזרחי ארה"ב להגדיל את ההוצאות שלהם לצד עליות בהכנסות ולתמוך בכלכלה האמריקנית. אם כי ניתן לשער שהחודש הנוכחי ילווה בצמצום הצריכה של האזרח המומצע לאור החששות מפני השלכות יציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי על הכלכלה האירופית והגלובלית.
נזכיר כי הברקזיט "העלים" מהשווקים הון המוערך בשלושה טריליון דולר. כמו כן הצפי הוא שיציאתה של בריטניה מהאיחוד תקצץ 0.2% של צמיחת התוצר האמריקנית בשנה וחצי הקרובות. 
התוצר האמריקני צמח ברבעון הראשון בשיעור של 1%. שיעור העלייה בצמיחה היה גבוה מכך ונאמד ב-1.5%. התוצר ברבעון הנוכחי אמור לצמוח בקצב מהיר יותר ועל פי הבנק המרכזי של פילדלפיה הצמיחה תסתכם ב-2.6%. 
 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה