הדולר נפל ב-2% ל-3.89 שקל: "רמת ה-4 שקל מסתמנת כהתנגדות חזקה"

כך אומר טל עבדה מכלל פורקס. האירו נחלש ב-1.327% לרמה של 5.027 שקלים
|
הדולר נפל ב-2% ל-3.89 שקל: "רמת ה-4 שקל מסתמנת כהתנגדות חזקה"

הדולר ממשיך לאבד גובה, על רקע הפרסומים בנוגע להוצאות הכספים האדירות של המימשל האמריקני והפדרל ריזרב לתמיכה בכלכלה וחילוץ חברות גדולות.

השטר האמריקני נחלש זה יום שני ברציפות וקוטע את רצף העליות ששלח אותו אל מעבר לרמה של 4 שקלים. היחלשות הדולר בארץ מתרחשת במקביל להיחלשותו בעולם. לאחר שבסוף אוקטובר נגע הדולר ברמת שיא של 1.24 לאירו ושוב נגע ברמה זו ב-20 לנובמבר, כעת הוא נחלש בשיעור של 0.3%, משלים ירידה של 5% מול האירו ונסחר ברמה של 1.3 דולר לאירו.

בארץ נסחר הדולר בירידה של 2% ובנק ישראל קבע את שערו היציג ברמה של 3.89 שקלים. בסה"כ איבד הדולר בימים האחרונים כ-3.5% מרמת השיא שנקבעה ב-21 לנובמבר. האירו נחלש ב-1.327& לרמה של 5.027 שקלים.

טל עבדה מכלל פורקס מוסר, כי "הורדת הריבית בארץ רק לפני יומיים, שלא הצליחה לחזק את הדולר מול השקל, נראית כאירוע רחוק וחולף. רמת 4 שקלים מסתמנת כהתנגדות חזקה, לא רק ברמה הפסיכולוגית." עוד אומר עבדה, כי "בתקופה האחרונה השקל נוהג להגיב באיחור וזה גם מה שקורה עכשיו. לפני יומיים שבר היורו רמת התנגדות משמעותית ומאז לא נסוג, השקל לא הגיב מול הדולר ועושה זאת היו םבצורה של השלמת פערים חדה".

היום יהיה אחד מהימים העמוסים לשטר הירוק, כאשר יומן המאקרו האמריקני מלא בדיווחים לקראת חופשת חג ההודיה (Thanksgiving) מחר. נתוני ההזמנות למוצרים בני-קיימא עבור חודש אוקטובר רשמו ירידה של 6.2%. הנתונים היו צפויים להראות ירידה של 2.6% בהזמנות.

במקביל פורסמו נתוני ההכנסות וההוצאות של האזרחים האמריקנים לחודש אוקטובר. הצפי היה לעלייה של 0.1% בהכנסות וירידה חדה של 0.9% בהוצאות. בפועל נרשם גידול של 0.1% בהכנסות וירידה של 1% בהוצאות.

הנתונים השבועיים על תביעות האבטלה החדשות, נתון המרכז לאחרונה עניין רב בצל כמות הפיטורים במדינה, היה צפוי להצביע על ירידה קלה ל-537 אלף איש בשבוע שהסתיים ב-22 בנובמבר, מ-542 אלף איש בשבוע הקודם. בפועל נרשמה ירידה ל-527 אלף תביעות.

בשעה 17:00, יפורסמו נתוני סנטימנט הצרכנים. הצפי הוא שהמדד הבוחן את הרגשת האזרחים לגבי הכלכלה ומצב הפיננסי לא ישתנה ויוותר על רמה של 57.9 הנקודות. נותני מכירות הבתים החדשים עבור חודש אוקטובר גם יפורסמו במקביל. הצפי הוא שנמכרו 14,000 בתים פחות בחודש אוקטובר - סך של 450 אלף.

אתמול הכריז ה'פד' על 2 תוכניות סיוע חדשות לכלכלה האמריקנית. החבילות החדשות מצליחות לשמור על המטבע האמריקני בארה"ב ועוזרות למנוע את בריחתו אל מעבר לים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות