לונג איידיאו שורט ADO Properties?

על רקע החשש מפני הקפאת שכר הדירה בברלין, בדיסקונט ברוקראז' סבורים כי מחיר מניית איידיאו משקף במלואו את התממשות התרחיש הגרוע ביותר, בעוד מחיר מניית החברה הבת משקף סבירות של 60% בלבד
|
דודי דניאל מנכל איי די או גרופ, צילום: רמי זרנגר

בהמשך לדיווחים אודות כוונת הסנאט בברלין להקפיא את שכר הדירה בעיר למשך 5 שנים, אשר הובילו לצניחה של כ-17% תוך שלושה ימי מסחר במניית חברת {איידיאו} (ADO), העוסקת בנדל"ן מניב בגרמניה. בדיסקונט ברוקראז' מעריכים היום (ד') כי מניית איידיאו נענשה יתר על המידה וכי מחיר המניה הנוכחי משקף את התממשות התרחיש בסבירות מלאה, בעוד מחירה של מניית חברת הבת ADO Properties הנסחרת בפרנקפורט משקף הסתברות של 60% להתממשות תרחיש זה.

הרקע לדברים: בשבוע האחרון התבשרנו על כוונה ממשית מצד חברי הסנאט בברלין להחמיר את  רגולציית שכר הדירה בעיר. תושבי ברלין זועמים נוכח גל פתאומי של עליות מחירים בשנים האחרונות, מה שמזין הפגנות ציבוריות וקריאה למשאל עם בנוגע להפקעת יותר מ-3,000 דירות מהבעלים. בהתאם לידיעות שהופיעו בתקשורת, קיימת הצעה להקפיא את שכר הדירה בעיר לתקופה של 5 שנים שראשיתה בינואר 2020, כאשר הדיון בהצעה בסנאט צפוי להתקיים ב-18 לחודש.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בדיסקונט ברוקראז' מציינים כי הרכבו הפוליטי של הסנאט בצירוף מחאת התושבים עשויים לבשר, כי אנו נמצאים בפתחה של תקופה מאתגרת יותר, אף אם הצעת החקיקה תתקבל בחלקה.
 
לטענת ישי ששון, רו"ח ואנליסט בכיר בדיסקונט ברוקראז': "התממשות התרחיש של הקפאת שכ"ד על פני חמש שנים, והעלאה מתונה של שכר הדירה בתקופה שלאחר מכן, עשויה להעלות את שיעורי ההיוון של הנכסים, ובעקבות זאת לפגוע בשווין הכלכלי של מניית חברת הבת והאם".

לדברי ששון, היה ויתממש התרחיש החמור, בו שכ"ד יוקפא על פני התקופה האמורה, שיעורי ההיוון בשנים 2024-2020 יעלו לכדי 4.75% (חלף 2.8% היום) ומשנת 2025 ואילך יעמדו על 3.1%. בהתאם לכך, נכסי חברת הבת עשויים לרשום ירידת ערך של 16.2% בהשוואה לערכם הנוכחי בדוחות החברה. התממשות תרחיש זה גוזרת למניית הבת והאם שווי כלכלי של 37.2 יורו ו-62.1 שקלים, בהתאמה.
 
ששון מציין כי מחירה של מניית האם שעמד הבוקר על 62 שקלים, משקף למעשה התממשות מלאה של תרחיש חמור זה, בעוד מחירה של מניית חברת הבת (42.04 יורו) משקף הסתברות של 60% להתממשות תרחיש זה. ששון סבור כי סיכויי התממשות תרחיש זה אינם מלאים, ומשכך לדעתו מניית האם "נענשה" יתר על המידה. ברמת התמחור הנוכחית, האפסייד הגלום במודל ה-NAV הסחיר, התרחב ועומד על כ-32% בעוד האפסייד ההיסטורי עומד על כ-27%.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות