מה עשו מנהלי התיקים בחודש מאי?

בחודש החולף נרשמה תשואה שלילית במרבית המדדים המובילים, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה לאג"ח קונצרני צמוד מדד כנגד הקטנת רכיב המניות בחו"ל
|
מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי, אילוסטרציה, צילום: Istock

חודש מאי שבר את רצף העליות בשוק ההון מתחילת שנת 2019, כאשר מדדי המניות בארץ ובעולם ירדו אך המדדים המקומיים הציגו תשואות שליליות פחות ביחס למדדים המרכזיים מעבר לים. החלק האג"חי המשיך במגמה החיובית שלו, בעיקר האג"ח הקונצרני האמריקאי שעלה בחדות. בחודש מאי, מנהלי התיקים הגדילו חשיפה למניות בישראל כנגד הקטנת רכיב האג"ח הממשלתי הצמוד.

תיקי השקעות בחשיפה מנייתית גבוהה (30%) הציגו את התשואות השליליות ביותר בחודש מאי אך עדיין שומרות על ביצועים עודפים בבחינת 12 החודשים האחרונים. התיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 30%, המרכזים את מרבית כספי החוסכים (למעלה מ-50%) רשמו תשואה שלילית של כ-0.55% בחודש מאי, התיקים בעלי חשיפה מנייתית של עד 20% רשמו תשואה שלילית של כ-0.35%, והתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית של עד 10% הציגו תשואה אפסית.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

מנהלי התיקים קנו אג"ח קונצרני צמוד ומכרו מניות בחו"ל
על פי אומדנים שנערכו על ידי קלי פרימיום מקבוצת קלי אודות אפיקי התיקים המנוהלים הפופולאריים ביותר, אשר מרכזים את מרבית כספי החוסכים, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 30% למניות בחודש מאי, היו הגדלת רכיב האג"ח הקונצרני צמוד מדד בארץ בכ-1.5% והגדלת רכיב המזומן בכ-1.8%, כנגד ירידה של כ-4.1% ברכיב המניות בחו"ל וירידה של כ-2.9% ברכיב האג"ח הממשלתי הצמוד.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

על פי אומדני קלי פרימיום, השינויים המהותיים ביותר שביצעו מנהלי תיקי ההשקעות בעלי חשיפה של עד 20% למניות בחודש מאי, היו הגדלת רכיב המזומן בכ-7.7%, ובדומה לתיקים המנוהלים בחשיפה מנייתית גבוהה, הגדלת רכיב האג"ח הקונצרני המדדי בכ-1.1%, כנגד הקטנת רכיב המניות בחו"ל בכ-4.7% והקטנת החשיפה לאג"ח קונצרני שקלי בכ-0.7%.

מקור הנתונים: מדד מנהלי התיקים של קלי פרימיום

הבהרה: חלק מהשינויים בשיעורי החשיפה לאפיקי ההשקעה השונים נובעים מתנודות בשוק, כלומר משינויים פאסיביים ולא בהכרח משינויים אקטיביים שבוצעו על ידי מנהלי התיקים.

מדד מנהלי התיקים של קבוצת קלי מבוסס על מאות תיקי לקוחות קבוצת קלי, המנוהלים על ידי מנהלי ההשקעות המובילים. התשואות הינן תשואות של לקוחות בפועל במונחי ברוטו בניכוי דמי ניהול ועמלות. התיקים הנבדקים הינם תיקים שלא ביצעו שינוי מדיניות במהלך התקופה הנמדדת וקיימים תקופה מלאה. מדד הייחוס אליו אנו משווים את ביצועי מנהלי התיקים מורכב בחלק האג"חי ממדד האג"ח הכללי ובחלק המנייתי מפיצול בין מדד המניות ת"א 125 ומדד MSCI AC ביחס של 60%, 40% בהתאמה. תשואות מדדי הייחוס כוללות הפחתות דמי ניהול וכן ניכוי עמלות בשיעור 1.2% שנתי. התשואות המוצגות מתייחסות לתיק ספציפי או לממוצע תיקי השקעות והרכבם אינו תואם בהכרח את הרכב תיק ההשקעות האישי, מאחר שהתיק מותאם לצרכי הלקוח ולטעמיו. אין בתשואות העבר להעיד על יכולתו של מנהל התיקים להשיג תשואות דומות בעתיד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות