: גזית-גלוב ו-FCR הגישו הצעה לרכישת כלל מניות גזית אמריקה

מדובר בהצעה ראשונית לא מחייבת לפיה תרכוש גזית-גלוב את כלל מניות גזית אמריקה אשר אינן מוחזקות על ידה תמורת 7.07 דולר קנדי למניה
 | 
חיים כצמן (צילום: יח"צ)
קבוצת גזית גלוב +0.28% גזית גלוב 2,872 +0.28% גזית גלוב בסיס:2,864 פתיחה:2,864 גבוה:2,901 נמוך:2,863 תמורה:2,223,680 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מדווחת כי ב- 4 במאי (ו') הגישה לחברת הבת גזית אמריקה (GAA), יחד עם חברת הבת הקנדית FCR הצעה ראשונית לא מחייבת על פיה תרכוש גזית גלוב את כלל מניות GAA, אשר אינן מוחזקות על ידה (כ- 26.9% מהון המניות של GAA) בתמורה ל-7.07 דולר קנדי לכל של GAA (2.9 דולר קנדי במזומן וכ- 0.2222 מניה של FCR עבור כל מניית GAA).

כחלק מההצעה, הציעה FCR לרכוש מ- GAA את מלוא הון המניות של ProMed Properties, חברה בת בבעלותה המלאה של GAA אשר מחזיקה ב-12 מבני משרדים רפואיים ושטחי מסחר בקנדה וכן בנכס נוסף בשותפות שווה עם FCR, בשטח כולל להשכרה של כ- 86 אלפי מ"ר וכן משכנתאות בגין הנכסים כאמור, בתמורה כוללת של כ-97.1 מיליון דולר קנדי.

התשלום בגין מניות ProMed Properties, המחזיקה במבני המשרדים הרפואיים בקנדה, ייעשה באמצעות הקצאה של כ- 5.2 מליון מניות רגילות של FCR.

בנוסף לפעילותה בתחום מבני המשרדים הרפואיים, GAA מחזיקה בכ- 12.5% ממניות חברת EQY, חברת הבת האמריקאית של גזית-גלוב. אם וככל שתושלם העסקה, גזית-גלוב תחזיק במניות EQY.

ההצעה הראשונית כאמור משקפת של 43.8% על מחיר המניה הממוצע של GAA ב-20 ימי המסחר האחרונים בבורסה של טורונטו. רכיב המזומן וכמות מניות FCR המוקצות כפוף להתאמות מסוימות הקשורות למחיר מניות EQY ו FCR בהתאמה.

רוני סופר, מנכ"ל גזית גלוב מסר: "הצעה זו מהווה מצב שלwin-win עבור כל הצדדים. בעלי המניות של גזית אמריקה יוכלו לממש בפרמיה משמעותית את מניותיהם, FCR תרכוש פורטפוליו של מבני משרדים רפואיים ושטחי מסחר במחיר הוגן כאשר המבנה הארגוני החדש יהיה פשוט יותר ויספק יעילות תפעולית וניהולית מנקודת מבטה של גזית-גלוב."
אדר עציוני, הנדל"ן של מגדל שוקי הון, מוסר כי "אנו סבורים כי מדובר בצעד חיובי, שכן לאור היותה חברה קטנה ופחות מוכרת, מניית GAA נסחרת בדיסקאונט עמוק. במודל הכלכלי שלנו, לקחנו שווי גבוה הרבה יותר ל-GAA מאשר התמחור הנוכחי בשוק והצעד הנוכחי מהווה אישור להערכת השווי שלנו. למרות שאנו סבורים כי התמורה הסופית אמורה להיות גבוהה קצת יותר, בעלי מניות המיעוט של GAA מקבלים כאן הזדמנות לקבלת תמורה למניה שספק אם התמחור בשוק יוכל לתת להם בשנים הקרובות."

עציוני הוסיף: "יש להדגיש כי תמחור החסר של GAA מתרחש בעוד שאר החברות הציבוריות הגדולות של גזית גלוב בצפון אמריקה זוכות לתמחור נדיב ונסחרות, בדומה לשאר מניות הסקטור, בפרמיות דו ספרתיות. כך שמצד אחד, מדובר בהזדמנות לאיחוד פלטפורמות יקרות ולחסוך בהוצאות ניהול גבוהות יחסית של GAA, ומצד שני השימוש במניית FCR לתשלום לבעלי מניות המיעוט של GAA, מוכיח כי הנהלות החברה והקבוצה מרגישות בנוח לנצל את הרמות הנוכחיות של המניה לביצוע עסקאות החלפה."
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה