הדולר נחלש מול השקל: ירד בשיעור של 0.1%, האירו התאושש ברקע לסיוע אפשרי ליוון

ההתאוששות במטבע האירופאי נובעת מהתחזקותו בעולם על רקע הערכות על פיהן האיחוד האירופאי יחליט השבוע על תוכנית סיוע כלכלית
|
(getty images israel)

יום המסחר בגזרת המט"ח בעולם מתנהל בשעה זו בהתחזקות של המטבע האירופאי מול המטבעות המובילים בעולם וזאת ברקע לציפיות המשקיעים כי תתגבש בקרוב תוכנית כלכלית אשר תסייע לחלץ את כלכלת יוון מהמשבר הנוכחי. בהתאם לכך נסחר האירו בעליות מול השקל ושערו היציג תיקן ב-0.25% לרמה של 5.11 שקל. הדולר עם זאת רשם עוד יום של ירידות מול השקל ושערו היציג נקבע ברמה של 3.728.

ההתאוששות בשער האירו נובעת כאמור מהתחזקותו בעולם, בעיקר מול הדולר, כשהסיבה לכך נובעת מהערכות על פיהן האיחוד האירופאי יחליט השבוע על סיוע כלכלי ליוון כדי שזו תוכל לעמוד בתשלום התחייבויותיה ותימנע מפשיטת רגל. לחששות הכבדים מכלכלת יוון הקורסת הצטרפו לאחרונה גם ספרד ופורטוגל שהעלו את מחירי הביטוח כנגד פשיטת רגל לרמות שיא.

הפער על עסקאות החלף להגנה מפני חדלות פרעון (CDS) על פורטוגלי ל-5 שנים עלה מ-227 נקודות ביום שישי ל-244.06 נקודות היום. כלומר עלות הביטוח של 10 מיליון דולר אג"ח של ממשלת פורטוגל הינה 244,060 דולר לשנה. הפער על CDS של אג"ח ספרדי עלה לשיא של 172.9 נקודות מ-166.5 ביום שישי האחרון. הפער של CDS יווני התרחב ל-426 נקודות מ-407.5.

היום בבוקר פירסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה בגרמניה את לחודש ינואר שנותר ללא שינוי בהשוואה לחודש הקודם ועמד על 0.8%. על פי ההערכות נדחף המדד מצד אחד מהעליות במחירי הנפט שנרשמו החודש כאשר מצד שני קוזז כתוצאה מהנפילה במחירי ההלבשה ומהסנטימנט הצרכני הכללי שהושפע משוק התעסוקה המדשדש.

כאמור, במסחר המתנהל בשעה זו בשער החליפין בעולם רושם האירו עליות בשערו מול המטבעות המובילים. מול הדולר רושם המטבע האירופאי התחזקות ונסחר ברמה של 1.376 לאחר שאתמול החליף ידים בשער של 1.364 דולר. גם הפאונד הבריטי מתאושש מול המטבע האמריקני ונסחר סביב שער של 1.563. מנגד נחלש היין מול הדולר לשער של 89.7.

בהתאם למגמה העולמית, מטפס האירו גם מול השקל ורושם עליות של 0.25%. המטבע האירופאי מתאושש מרמות השפל אליהם התדרדר ושערו היציג ננעל ברמה של 5.11. אתמול השיל האירו 0.7% מול השקל לשפל שנתי כאשר חצה את רמת ה-5.10 שקלים כלפי מטה ושערו היציג נקבע על 5.0964 שקלים.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות