השקל ממשיך להתחזק: טיפס מול הדולר ברקע להכרזת ריבית ה'פד' הערב

המטבע המקומי רשם עליות גם מול האירו שמתקרב לשפל שנתי. הדולר נחלש במסחר מול הפאונד, האירו והיין.
בן ברננקי

יום המסחר בגזרת המט"ח מתנהל בשעה זו בהיחלשות המטבע האמריקני והתחזקות המטבעות המובילים מולו. בהתאם למגמה נחלש הדולר גם מול השקל ושערו היציג ננעל בירידה של 0.1% לרמה של 3.729. ברקע לירידות בערך השטר הירוק ממשיכות לעמוד חששות המשקיעים מההאטה בהתאוששות הכלכלית וההערכת הקונצנזוס כי הבנק הפדרלי בארה"ב ישאיר את הריבית ללא שינוי.

היום, יפרסם בן ברננקי, נגיד הבנק הפדרלי, את הריבית הצפויה לחודש פברואר כאשר על פי ההערכות תמשיך הריבית לעמוד על טווח של 0.25%-0%. "קובעי המדיניות ישמרו על הסטטוס קוו כמו בעבר, מה שמהווה גורם שלילי שלוחץ על הדולר", כך מסר לבלומברג טקאקו מאסאי, פעיל בכיר בשוק המט"ח בטוקיו. "לא סביר שבכירי הבנק הפדרלי ישנו את גובה הריבית נוכח מצבה הקיים של הכלכלה האמריקנית", סיכם.

בנוסף ימתינו המשקיעים בציפיה להודעת ה'פד' שתלווה את ההכרזה על גובה הריבית. בהודעה זו צפוי יו"ר ה'פד', בן ברננקי, לסקור את מצב הכלכלה האמריקנית וייתכן כי דבריו יפזרו במעט את הערפל סביב ההשערות הנוגעות ליישום אסטרטגיית היציאה מתוכנית החילוץ. מחר (ה') יכריע הסנאט האמריקני באשר להמשך כהונתו של ברננקי כאשר על פי ההערכות צפוי יו"ר ה'פד' להמשיך לקדנציה נוספת.

בהתאם לכך נסחר המטבע האמריקני בירידות שערים מול המטבעות המובילים בעולם. מול היין יורד המטבע לרמה של 89.5 יין לדולר ומשלים ירידה של כ-4% בתוך פחות משבועיים. הפאונד הבריטי ממשיך להתחזק מול הדולר והיום הוא נסחר בשער של 1.624 כשגם האירו רושם עליות קלות בשערו מול המטבע האמריקני ונסחר כעת בשער של 1.41.

אמש פקעו האופציות על הדולר ברמה של 3.733 שקלים כשעם הפקיעה על הדולר נרשמו ירידות בשערו. על פי ההערכות שורטיסטים ראו ברמת המחיר שנקבעה כהזדמנות מצוינת להיפטר מסחורה והדולר החל להיסחר בירידות. בנוגע להמשך כיוון הדולר רואים באיטריידר הסוחרים באופציות מט"ח כי כיוון המטבע העתידי נע בטווח הארוך כלפי מעלה: "להערכתנו לא יוכלו הספקולנטים להמשיך נגד המגמה ואם תהיה המשכיות אנו עשויים לראות פה שורט סקויז שיוביל את הצמד דולר שקל לרמה של 3.90 ש"ח לדולר".

במסחר שהתנהל היום בשער החליפין טיפס השקל בשיעור של 0.1% מול הדולר ושערו היציג נקבע ברמה של 3.729 שקל. האירו נסחר במגמה דומה ושערו היציג ננעל בירידה של 0.23% לרמה של 5.247 שקל.תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות