נאוויטס מתחילה להפיק נפט; הבעלים כבר מזמן הפיקו ממנה רווחים

פרויקט באקסין של שותפות הפטרוליום הושלם והבאר מפיקה נפט בהפקה מסחרית מלאה. מי מרוויח מהפקת הנפט? והאם התחזית של השותפות הגיונית?
|
(3)
גדעון תדמור, יור נאוויטס פטרוליום, צילום: יח"צ

נאוויטס פטר יהש +0.33% נאוויטס פטר 2,142 +0.33% נאוויטס פטר יהש בסיס:2,135 פתיחה:2,135 גבוה:2,149 נמוך:2,102 תמורה:3,566,301 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: מתקרבת להכנסות. השותפות המנוהלת על ידי גדעון תדמור (דרך השותף הכללי) מדווחת כי מפעילת פרוייקט באקסין עדכנה את השותפות על השלמת כל פעולות ניקוי הבאר וכיול המערכת כמתוכנן, והבאר מפיקה נפט בהפקה מסחרית מלאה.

בהתאם, החלה הפקת נפט גם מהבאר השנייה בפרויקט ונערכות בה פעולות ניקוי וכיול כמתוכנן. פרויקט באקסין שבמפרץ מקסיקו החל בהפקת נפט ב-16 ביוני, כאשר מפעילת הפרויקט LLOG exploration יידעה את השותפות לגבי השלבים והתהליך לפיו מתנהלת ההפקה.

המאגר הזה, בו נאוויטס מחזיקה ב-7.5%, הוא השני בגודלו של החברה ועל פי מצגת החברה ודוחות החברה ההכנסות מהמאגר יסתכמו בכ-240 מיליון דולר, כאשר המאגר הגדול ביותר של החברה הוא שננדואה שצפוי להניב הכנסות בסך של 415 מיליון דולר.

המאגר בבוקסקין הוערך לפי מחיר היוון של 10%, ותחת הנחה כי המאגר יפיק בקצב שנתי של 11 מיליון חביות כבר עכשיו, וקצב של כ-18.2 מיליון חביות מאמצע 2020.

הנחה נוספת היא כי מחיר הנפט יעלה (טווח של 61 עד 64 דולר), אבל בפועל מחיר הנפט הוכיח שהוא לא מתנהג לפי ציפיות של אחרים. הוא יכול לרדת כמו שהוא יכול לעלות, ועכשיו הוא נמוך בכ-10% מהתחזית האופטימית של נאוויטס. יש לכך השלכה גדולה על ההכנסות ועל הרווחים של נאוויטס מהפרויקט.
 
דמי הניהול גבוהים
מעבר לתחזית המאתגרת, נאוויטס בדומה לכל השותפויות נפט וגז האחרות, משלמת דמי ניהול ותמלוג על לשותף הכללי.

המבנה הקיים בתחום השותפויות מאפשר ליזמים לפעול כמעט ללא סיכון – הם מעמיסים את הוצאות השותפות על המחזיקים (הציבור). בשוטף, ובלי קשר למציאת גז ו/ או נפט, הם גובים דמי ניהול שמנים, ואם יש תגלית הם גובים תמלוג על. הרוב גם לא מתביישים לקחת שיעור מההוצאות תפעול – למה? ככה – כי פשוט אפשר.

אז אמנם פרופ' ששינסקי העביר (עדיין לא רואים את זה) חלק מהרווחים העתידיים של השותפיות למדינה (כהיטל ותמלוגים), אבל גם על הסכומים האלו עוד צפוי קרב – השותפויות לא ימהרו לשלם. בכל מקרה, דווקא המבנה המעוות של הניהול בקבוצות השותפויות, הוא הבעיה הגדולה שבה ששינסקי לא טיפל. ולכן, לכל שותפות, יש שותף כללי שנהנה בכל תרחיש מביצועי השותפות (גם אם היא לא מצליחה) ואם היא מצליחה הוא נהנה כפליים.

בנאוויטס השותף הכללי גובה 440 אלף שקל בחודש. כבר כמה שנים שדמי הניהול מעל 1.5 מיליון דולר בשנה. כמו כן, גובה השותף 6% של תמלוג על.  כלומר, הפקת הנפט תעשיר  את השותף הכללי, על חשבון המחזיקים, אבל אין בזה פסול – הכל שקוף, הכל ידוע, גם אם מקומם.

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  שאפו לגדעון על ההצלחה
  Yl 23/06/2019 23:06
  הגב לתגובה זו
  2 0
  כתבה מעולה אבל עם גדעון לא יודיע על חלוקת רווחים שנתית ב אחוז קבוע אז שהיה לו לבריאות בעיקר ל תרופות
  סגור
 • 2.
  ישירות ותקבלו תמורה הולמת
  תקנו לוגאקפלור 23/06/2019 20:17
  הגב לתגובה זו
  0 1
  כל חמסנית השותף הכללי הם קואליציה של מוצצי דם
  סגור
 • 1.
  תדמור אדם רציני ביותר. (ל"ת)
  ם 23/06/2019 18:46
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות