באופנהיימר מסמנים מניה בסקטור הקמעונאות לאחר גל הירידות: "הזדמנות ערך נדירה"

|
(1)
השוק גועש

ענקית המסחר המקוון אמזון הודיעה לפני כשבועיים על רכישת רשת המזון האמריקאית 'Whole Foods' בעסקת ענק הנאמדת בהיקף של כ-13.7 מיליארד שקל. אותה רכישה אותתה על חדירתה של ענקית המסחר לענף הקמעונאות, מהלך שגרר תנודה חדה מטה במניות הסקטור.

כעת, באופנהיימר מוציאים סקירה עם התייחסות לחששות מכניסתה של אמזון לתחום אך במקביל גם מסמנים מניה מהסקטור לאחר שזו צללה כ-35% מתחילת השנה. באופנהיימר אמנם מציינים כי המהלך של אמזון הינו גורם תחרותי עיקרי אך עדיין מגדירים את לחץ המכירות בסקטור כ"מוגזם". כך נכתב:

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

"מניית קרוגר (סימול: KR), רשת קמעונאות מזון מובילה בארה"ב הפועלת באמצעות כ-2,600 סופרמרקטים, כ-800 חנויות נוחות (כולל תחנות דלק) וכ-330 חנויות תכשיטים, התרסקה לאחרונה בשיעור חריג של כ-30%, ובכך השלימה ירידה של כ-35% מתחילת השנה. ירידה כה חדה שהגיעה על רקע דוחות פושרים, לצד הודעה על רכישת רשת המזון האורגני Whole Foods Market (סימול: WFM) על ידי ענקית הקמעונאות המקוונת אמזון.קום (AMZN). למרות שהמהלך של אמזון מהווה ללא ספק גורם תחרותי בראיה ארוכת טווח, אנו סבורים כי חששות המשקיעים מהתרסקות בפעילות קרוגר הנם מוגזמים, ומניית KR עשויה בכך להוות הזדמנות "ערך" אטרקטיבית. מניית KR נסחרת בתמחור נמוך במיוחד הן למדד ה-S&P500 והן לענף קמעונאות המזון, מכפיל רווח של 11 ומכפיל EV/EBITDA של 6 לשנה הנוכחית, תמחור שעשוי לספק מקום להפתעה בהמשך ואף להציב את החברה בתור יעד לרכישה. אנו מדרגים את מניית KR בהמלצת Outperform עם מחיר יעד של 28 דולר". מחיר היעד משקף אפסייד של כ-24% על מחיר המניה הנוכחי בוול סטריט.

"מניית KR נמנית על רשימת "אופקים רחבים" מזה למעלה משנתיים, והציגה בזמנו ביצועים מרשימים, לאור שיעורי הצמיחה בין הגבוהים בענף קמעונאות המזון., בשנה האחרונה התהפך מזלה, ופעילות הרשת הציגה האטה בקצב הצמיחה, על רקע תהליכי הדפלציה במחירי המזון והאנרגיה, ובכך רשמה מניית KR ביצועים חלשים, גם בהשוואה לסקטור הצריכה הבסיסית שהציג באותה התקופה ביצועים חלשים ביחס למדד ה-S&P500 הרחב".

"מגמת החולשה במניית KR החמירה עם פרסום דוחותיה השנתיים, ומתן תחזית חלשה לשנת 2017, ובתגובה ירדה המניה בשיעור חד. לאחר התלבטות רבה, בחרנו להשאיר את המניה ברשימת "אופקים רחבים", נוכח תמחורה הנמוך באופי פעילות יציב וסולידי, בנוסף לציפיה להתייצבות בסביבה העסקית מהתאוששות בציפיות האינפלציה של מחירי המזון. ואולם, בסוף השבוע שעבר קיבלה מניית KR מכה נוספת, קשה עוד יותר, כאשר פרסמה את דוחותיה לרבעון הראשון 2017, והנמיכה את תחזית הרווח לשנה כולה, מטווח של 2.21$-2.25$ לטווח של 2.00$-2.05$ למניה. כאילו זה לא היה מספיק, למחרת, ביום שישי ה-16 ביוני, הודיעה ענקית הסחר המקוון אמזון.קום (AMZN) על רכישת רשת המזון האורגני Whole Foods Market (סימול: WFM) תמורת סכום עתק כ-13.7 מיליארד דולר, הרכישה הגדולה בתולדותיה של אמזון".

"המשקיעים מיהרו לפרש את המהלך של אמזון בתור שינוי מבני בענף קמעונאות המזון, ובכך צנחה מניית KR בשיעור חד עוד יותר, כאשר השלימה ביומיים ירידה חסרת תקדים של כ-30%. לחברת אמזון מודל עסקי מרשים ויעיל במיוחד, והיא הצליחה להרוג לא מעט חברות בתחומי הקמעונאות המסורתית, כגון חנויות ספרים, מוצרי אלקטרוניקה, בגדים, מוצרים לבית ועוד. כעת, במיוחד לאחר הרכישה הגדולה של WFM, גוברת הציפיה בקרב המשקיעים כי התחום הבא על הכוונת של אמזון הוא תחום קמעונאות המזון, ובכך רשת קרוגר, בעלת הפרישה הרחבה ביותר בארה"ב נראית על פניו הנפגעת המרכזית מהמהלך".

"יחד אם זאת, כמו שתמיד קורה בשוק המניות, המשקיעים נוטים לפעמים לנקוט בגישה קיצונית כלפי מניות החברות, ולעתים קרובות התגובה על מחיר המניה היא מעל ומעבר להשפעה בפועל (לטוב ולרע) על פעילות החברה. אירועים כאלה יוצרים בדרך כלל הזדמנויות השקעה ארוכות טווח, אותן יודעים לנצל משקיעי ערך כמו וורן באפט. כמובן, חשוב מאוד להבין את איומי התחרות הפוטנציאלית מצידה של אמזון, ועד כמה עשויה קרוגר לשמור על המודל העסקי ועל הרווחיות בראיה ארוכת הטווח".

"אתמול הציגה הנהלת קרוגר בכנס אופנהיימר, כשמדובר בממשק הראשון מול המשקיעים מאז פרסום דוחות החברה וההודעה של אמזון. החברה ציינה כי התחזית המעודכנת, של כ-2$ למניה מבוססת על הנחות ריאליות, הערה חשובה לאחר סדרת אכזבות בדוחות האחרונים. בנוסף, הם ציינו כי החברה כבר ידעה בעבר להתמודד עם תחרות עזה, המאפיינת את תחום קמעונאות המזון מאז ומתמיד, מול רשתות ענק כמו WMT או Aldi הגרמנית, הפועלת בארה"ב מזה שנים רבות. לאחרונה נכנסה לשוק האמריקאי מתחרה נוספת, רשת Lidl הגרמנית, אך בהסתכלות על העבר נראה כי גם מהלך זה אינו צפוי להוביל למכה קטלנית לפעילות קרוגר".

"בנוגע לרכישת WFM על ידי אמזון, הנהלת החברה עדיין אינה מתייחסת להשלכות המהלך, אך ציינה כי גם היא פועלת במודלים עסקיים שונים, כמו משלוחי אקספרס, ומשתמשת בערוצים רבים, כולל שירותי Uber. לקרוגר פעילות גם בתחום המזון האורגני ספציפית, המניב הכנסות של כ-16 מיליארד דולר בשנה (היקף הכנסות דומה לזה של WFM), אך מדובר בסגמנט קטן יחסית, האחראי על כ-13% בלבד בתמהיל ההכנסות. חשוב להדגיש כי רשת החנויות של קרוגר פרושה על פני כל רחבי ארה"ב, גם במקומות אליהם לאמזון יותר קשה להגיע, ופרישה זו מהווה כוח תחרותי משמעותי, הרלוונטי במיוחד בתחום המזון והירקות, מוצרים בעלי אורך חיים קצר. בכך, גם במידה ואמזון תצליח להגדיל את נתח השוק בערים הגדולות, זה לא בהכרח יהיה המצב בפריפריה של ארה"ב, באזורים בהם קרוגר חזקה במיוחד".

"אנו סבורים כי הירידה החדה של כ-30% במניית KR מהווה הזדמנות ערך נדירה בראיה ארוכת טווח, וממליצים לנצל את המצב לבניית אחזקות במניה. בשוק המניות הנמצא במגמת עליה עקבית, המלווה בעליית מכפילים, יותר ויותר קשה למצוא הזדמנויות, ולהערכתנו קרוגר מהווה אחת מההזדמנויות האלה, נוכח סנטימנט משקיעים שלילי במיוחד. אנו מדרגים את מניית KR בהמלצת Outperform עם מחיר יעד של 28$, בהתבסס על מכפיל 14 לתחזית הרווח לשנה הקרובה, בהתאם לממוצע הענפי. התייצבות בפעילות החברה, עם הפתעה לעומת הצפי הנמוך, עשויה להוביל להתאוששות במניית החברה ובכך להוות הזדמנות ערך מעניינת". 
 

תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  הם תקועים עם סחורה , זהירות מלכודת דובים !!!
  הצלף 26/06/2017 09:00
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כל כך הרבה מאמץ בהכנת הכתבה באמת כל הכבוד , ככל המאמץ ככה הסיכון שיש במלכודת ... ושאף אחד לא יעבוד עליכם :-)
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות