האנליסטים מסכמים: החברות בת"א שהציגו דו"חות חזקים, וזו שאיכזבה בגדול

Bizportal שוחח עם אנליסטים לגבי עונת הדו"חות לרבעון האחרון של 2016, הנה הרשמים
Q1 בת"א
עונת הדו"חות לרבעון הרביעי של 2016 ולשנה כולה הסתיימה בסוף השבוע האחרון לאחר שאחרונים לפרסם היו בין היתר בנק פועלים, רמי לוי, חברות הביטוח מגדל והפניקס וענקית התקשרת בזק. בדקנו עם אנליסטים מי הן החברות שהפתיעו לטובה, ומי אכזבו.
איל דבי, לאומי שוקי הון: "בתור מגמה כללית, עניין של הפתעה לטובה או לרעה תלויה בציפיות. בארה"ב יש קונצנזוס אנליסטים אך בארץ אין כזה. יש חברות שהשוק הופתע מהן אך אנו לא הופתענו, ולהיפך. לכן ניגע יותר בחברות שהציגו דו"חות והראו מגמת שיפור. בסך הכל, המשק הישראלי הוא משק צומח, משק בריא, משק יחסית חזק ורואים זאת בתוצאות החברות, כמובן לא אצל כולן אך באופן כללי התמונה היא של כלכלה בריאה".
ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון
"ברזולוציות נמוכות יותר בהסתכלות על סקטורים, מנוע הצמיחה של המשק הוא רכיב מרכזי, וראינו זאת בחברות מוטות צמיחה. שופרסל, למשל, כן הפתיעה לטובה. החברה הציגה תוצאות טובות בדומה לענף הענף כולו, כמו ויקטורי או רמי לוי (שהשוק התאכזב מהדו"ח שלו, על כך בהמשך). אפשר לראות את הצמיחה גם בחברות ההלבשה. פוקס וגם גולף הפתיעו את השוק ובהתאם המניות הגיבו בזינוק. סקטור נוסף שנהנה מאפקט הצמיחה הוא שוק הרכב, שם נציין לטובה את תוצאות קרסו".
"חברות הביטוח הפתיעו לטובה וזאת לאחר שהיו ציפיות מאד נמוכות, על גבול הכדאיות הכלכלית של הפעלת חברת ביטוח. רמות המחירים שהחברות הגיעו אליהן שיקפו כאילו בסביבת הרגולציה הקיימת נשמטה הקרקע מתחת למודל העסקי שלהן. לאורך כל הדרך כתבנו שזה לא רציונלי מה שקורה בפועל. הפניקס הוציאו דו"ח טוב וגם הראל ואפילו מגדל הפתיעה לטובה. לאחר שהיתה תחושה שיהיה קשה לסקטור הזה להרוויח, לפאניקה שהיתה בסקטור לא היתה הצדקה".
"שוק התקשורת בסך הכל לא הציג תוצאות טובות. גולן תקשורת נפלה ונמכרה, וזו ההודעה הכי מובהקת לכך שבסוף תהיה קונסולידציה ועליית מחירים. אנו מסכימים לקונצנזוס הזה אבל ההליך עדיין ייקח זמן".
גיל דטנר שאף הוא מלאומי שוקי הון מוסיף כי "בסך הכל, לגבי הרבעון הרביעי, הדו"חות בסקטור התקשורת היו חלשים. השוק אמנם ציפה לדו"חות חלשים אך הן היו חלשות יותר מהצפי. במקרה של בזק נרשמו הוצאות חד פעמיות גבוהות יותר ממה שציפינו. בשוק הסלולר במיוחד רואים ההשפעות המתמשכות של התחרות הקשה, כאשר חברות שהרוויחו בעבר סכומים גבוהים כיום הן על סף של לא להרוויח כלל. גם בזק, שכביכול היא המרוויח הגדולה בשוק התקשורת, סופגת תחרות בכל התחומים כאשר התחום הקווי נותר יחסית איתן אך עדיין נתון ללחצים".
"השנה החולפת הייתה טובה בסקטור קמעונאיות המזון, זאת אחרי ש'מגה' נעלמה מהשוק. זה איפשר לשחקני דיסקאונט לרכוש חנויות ולגדול על ידי הרכישות. בנוסף זה איפשר ל שופרסל לצמוח והלחץ התחרותי פחת כששולי הרווח של השחקנים השתפרו. מלבד זאת, שטראוס רשמה רבעון רביעי יחסית חלש על רקע השפעת הריקול בחומוס 'סברה' בארה"ב. מלבד זאת, שאר הפעילות של שטראוס היתה בסדר. פרוטרום דיווחה על רבעון לא חזק במיוחד בגלל הוצאות חד"פ ברקע להוצאות הרכישה הגדולה של וויבר. אפשר לומר שהמספרים הלא מתואמים היו חלשים מהצפי, מה שמוסבר על ידי הוצאות חד פעמיות המיוחסות למיזוג. בסך הכל את פרוטרום צריך לשפוט ברבעונים הבאים, והיא עושה עבודה טובה. אצל חברת פוקס היו מספרים טובים ברבעון ואני חושב שזה הפתיע לטובה. בעבר דובר שהרבעון הרביעי לא יהיה חזק אך בסופו של דבר פוקס רשמה מספרים טובים מהצפוי והשוק עשה איזו התאמה".
"רמי לוי רשם הוצאות חד פעמיות גבוהות ברבעון הרביעי שהפתיעו לרעה. בנטרול ההוצאות החד"פ היו שם השפעות עונתיות של עיתוי החגים ב-2016. בשורה התחתונה, השוק לא אהב את הדו"חות של רמי לוי כאשר גם המספרים התפעוליים, כמו מכירות לחנויות זהות, היו חלשים. השאלה היא איזה משקל צריך לתת לרבעון אחד בהתחשב בהשפעת העונתיות". נציין כי מניית רמי לוי הגיבה בירידות של 3.6% עם פרסום הדו"ח אבל הבוקר מתקנת מעלה ב-2.5%.
בשורה התחתונה, בלאומי שוקי הון מציינים לטובה את הדו"חות של: שופרסל, פוקס, הפניקס, אלביט מערכות (צבר הזמנות חזק), סקטור הביטוח שהפתיע לטובה ואת סקטור הנדל"ן מניב שממשיך ליהנות מעלויות מימון נמוכות על רקע הריבית הנמוכה. מנגד, בלטו לשלילה מניות התקשורת על רקע התחרות ובסקטור הקמעונאות בלטה רמי לוי עם דו"ח מאכזב.
אילנית שרף, פסגות: "בלט לחיובי הוא שוק קימעונאות האופנה שהפתיע לטובה עם גידול במכירות ושיפור בשולי הרווחיות. זה בא לידי ביטוי בעיקר ברקע להיחלשות הדולר וצמצום ניכר בכוח האדם בכל החברות. בפוקס וקסטרו זה היה בולט במיוחד ויתכן שזה מה שעזר להן להציג דו"חות חזקים. בקסטרו ספציפית הייתה גם תרומה בשולי הרווחיות של החברות שהתמזגו אליה. בסה"כ, החברות בסקטור הציגו תוצאות חזקות והפתיעו לטובה, למרות שהן סובלות מתחרות מאוד אגרסיבית. רוח גבית מקבלת לאותן חברות מהמשך צמיחה בצריכה הפרטית שכמובן משפיעה עליהן לטובה".
"מבחינת קמעונאיות המזון ראינו שיפור, מלבד דו"חות רמי לוי שאיכזבו מעט. שופרסל וויקטורי בלטו לחיוב עם תוצאות טובות ובסך הכל ברמה של הסקטור ישנו שיפור, בין היתר בעקבות קריסתה של רשת 'מגה' ושינוי תפיסתי של הענף בנוגע למלחמת המחירים האגרסיבית ששררה בענף בשנתיים הקודמות. לגבי תחום התקשורת, הדו"חות היו חלשים בעיקר מצידן של חברות הסלולר, מה שמעיד על מגמת חולשה מתמשכת בשל תחרות אגרסיבית שלא פוסקת כרגע. להערכתנו, סביר להניח שנראה שינוי מגמה בשנת 2018. בדו"חות בזק היו הרבה נתונים חד פעמיים שאם מנטרלים אותם אז הדו"ח דווקא עמד בציפיות והיה טוב בסך הכל".
"הדו"חות של אל על לא היו טובים אך עם זאת היו פחות גרועים מהצפי. החולשה הגיעה בעקבות שביתת הטייסים המתמשכת והתחרות הגוברת בענף לצד עלייה ברבעון האחרון במחירי הנפט שהשפיעה לרעה. במגזר הדלקים, פז נפט הציגה דו"חות טובים אך מנגד בזן פספסה ורשמה תוצאות חלשות".
"מרבית חברות סקטור הנדל"ן עמדו בצפי והציגו תוצאות טובות. החברות שאנחנו מסקרים בסקטור הנדל"ן המניב, במיוחד מוטות ישראל, הציגו המשך עלייה בביקושים לצד שיערוכים כלפי מעלה תוך שיפור ב-NOI. בסה"כ החברות בסקטור הנדל"ן הציגו תוצאות פעילות טובות כדוגמת אלוני חץ, סאמיט ובראק אן וי".
תגובות לכתבה(6):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 6.
  החברות בת"א שהציגו דו"חות חזקים
  יגאל אילן 27/04/2017 17:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  1000 מילים כשאפשר לסכם ב 200 או פחות!
  סגור
 • 5.
  והגיע הזמן לסקר את ארפורט סיטי עלתה מתחילת שנה במעל ל20 (ל"ת)
  אלון 03/04/2017 09:31
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 4.
  תודה למשיבים
  Sassi6 03/04/2017 03:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בתור מגמה כללית, עניין של הפתעה לטובה או לרעה תלויה בציפיות לוול סטריט, אז אם נבדוק את מדדי וול סטריט לפי "זוויות גאן" (Gann angles), המבטאות את היחס בין מספר יחידות המחיר לבין מספר יחידות הזמן, ואם מחלקים את שיפועי התנועה של המחירים לשמונה זוויות, אז בועת הנסדק התקבלה בזווית 8*1 (8 יחידות מחיר * 1 יחידת זמן), נכון לעכשיו מדדי וול סטריט לטווח הארוך קרובים לזווית של 82.87 מעלות לפי אותו קנה המידה של זמן ומחירים בבועת הנסדק, אז האם זה אומר שמדדי וול סטריט הגיעו למחירי שיא? והאם זה אומר שהיפוך המגמה של המחירים מזדקר לפתחנו? והאם נקודת המפנה לתיקון משמעותי עומדת לפתחנו? תודה למשיבים
  סגור
 • 3.
  ארקו החזקות ממשיכה לצמוח .. (ל"ת)
  יאיר 03/04/2017 01:31
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  אס אר אקורד עם רווח נקי של 32 מיליון ש"ח ל 2016
  יש ר א לי 02/04/2017 22:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  קראו הדוחות של החברה. תחליטו לבד
  סגור
 • 1.
  בלטה הכי לחיוב ולא הוזכרה כרגיל
  אבי 02/04/2017 18:02
  הגב לתגובה זו
  0 0
  ארקו החזקות
  סגור