אלו המניות שנופלות הבוקר בתגובה לפיגוע בטורקיה - שימו לב

מנייתה של חברת תעופה המחזיקה בנמל אטא-טורק בו בוצע הפיגוע נופלת ביותר מ-5%
|
גלי הדף
פיגוע הטרור בנמל התעופה אטא-טורק שבאיסטנבול נטל את חייהם של 36 בני אדם, גרם לפציעתם של 150 והוסיף להטיל אימה על הביטחון האישי בעולם ועמו החשש לירידה בשרותי התיירות והתעופה. בהתאם, גלי הדף נוחתים היום על מניות חברות התעופה והתיירות ביבשת, בדגש למניית החברה שמפעילה את שדה התעופה בו בוצע הפיגוע הקטלני.
אבל קודם לכן, מניית טורקיש איירליינס (סימול: THYAO), חברת התעופה הלאומית של טורקיה, צונחת כעת 2.5% ומשלימה צלילה של 37% בשנה האחרונה. עוד לפני הנפילה היום ברקע לפיגוע הקשה, לא מעט דובר לאחרונה באתרים בחו"ל על טורקיש איירליינס בעניין פוזיציות השוקט הגדולות שיושבות על המניה. לא פחות מ-13.8% ממניות החברה מחוזקות כיום בשורט. החברה דווקא צופה גידול של 18% בתנועת הנוסעים במטוסיה השנה אבל סוחרי השורט בשלהם - אולי בשל הירידה החדה בתיירות לטורקיה. 
מניית Tav Havalimanlari Holding (סימול: TAVHLׂׂ), המפעילה של שדה התעופה הגדול בטורקיה שספג את הפיגוע הקטלני, צונחת ביותר מ-5% ורושמת את הירידה החדה ביותר במדד המוביל של טורקיה, איסטנבול 100. שדה התעופה מהווה יותר מ-51% מהכנסות החברה ומנייתה מאבדת גובה, נכון לשעה זו, במחזור הגבוה פי 10 מהממוצע היומי ב-20 הימים האחרונים.
בשבוע בו הליש"ט רשם שפל שלא נראה מאז 1985, הפיגוע הבוקר קוטע את הסנימנט החיובי שרשמו החברות שנהנו מצניחת המטבע הבריטי. מניית חברת התעופה Tui (סימול: TUI) צונחת כעת ביותר מ-3.7%, וחברת התעופה הבריטית International Consolidated Airlns (סימול: AIG) צונחת 2.7%, שתיהן בבורסת לונדון.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות