וול סטריט ננעלה בירידות על רקע השיאים בנפט ובצל המאקרו: ביגבנד צנחה 9.8%

יום שחור לישראליות מלבד אלווריון שזינקה ב-14.6% בעקבות הדו"חות החזקים. במאקרו: מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים הפתיע לטובה
|
וול סטריט ננעלה בירידות על רקע השיאים בנפט ובצל המאקרו: ביגבנד צנחה 9.8%

המדדים המובילים בוול סטריט נעלו את יום המסחר הראשון לשבוע זה בירידות שערים קלות. ערב רב של גורמים השפיע על המסחר החל מביטול הצעת הרכש של מיקרוסופט לחברת יאהו וכלה במחיר הנפט ששבר היום שיא נוסף. כמו כן, דוחות ברקשייר הת'וואי ודברי המיליארדר וורן באפט נותנים את אותתיהם למסחר.

מנגד, המפתיע התורן הוא סקר ה-ISM לסקטור השירותים שעבר בחודש אפריל לשהות בטריטוריה החיובית. המדד רשם קריאה של 52 הנקודות הרבה מעל קונסנזוס האנליסטים.

ובתוך כך, מניית קאנטריוויד שהספיקה להרעיד את וול סטריט, חוזרת היום שוב לכותרת. אנליסטים אחדים מעלים את ההערכות לפיהן בנק אוף אמריקה עשוי לחדול מהעסקה, או במקרה הטוב להוריד את המחיר שנתן.ביום שישי האחרון, נסגר המסחר בוול סטריט במגמה מעורבת. הדאו ג'ונס סיים את היום בעלייה של 0.4% בעוד הנאסד"ק השיל 0.2%. ברקע למסחר עמדו נתוני התעסוקה לחודש אפריל שהגיעו יותר טוב מהצפוי.

ביום שבת, נערכה אסיפת בעלי המניות הרבעונית של ברקשייר הת'וואי באומהה שבנבראסקה. מנכ"ל ויושב ראש ברקשייר, המיליארדר וורן באפט, נאם באסיפה והזהיר את בעלי המניות שהתשואות בשנים הבאות שיניבו ניירות הערך בתיק הנכסים של החברה, וכמו כן הרווחים מהמניה, צפויים להיות נמוכים יותר מאלה שנרשמו בעשורים הקודמים. באפט אמר, כי הוא יהיה שמח מאוד לייצר שנתית ממוצעת של 10% מהמניות, בטווח הרחוק, אך הביע ספק שדבר זה יקרה.

נגיד הבנק האירופאי טרישה תורם היום להיחלשותו של השטר הירוק מול המטבעות העיקריים. טרישה אמר כי הלחצים האינפלציונים משמעותיים, בכך אולי רמז לאפשרות להעלאת בגוש האירו ביום חמישי הקרוב.

מדד הנאסד"ק ננעל בירידה של 0.52% לרמה של 2,464 הנקודות. ננעל בירידה של 0.59% לרמה של 12,969 הנקודות.

במאקרו

מדד מנהלי הרכש לסקטור הלא יצרני הפתיע היום את האנליסטים בגדול כאשר רשם קריאה של 52 הנקודות. האנליסטים ציפו לחולשה נוספת בסקטו השירותים האמריקני.

מניות במרכז

בראש הפוקוס היום, עומדת יאהו (סימול: YHOO), שכבר הספיקה להגיב במסחר בפרנקפורט להודעת מיקרוסופט (סימול: MSFT) מסופה"ש. ענקית התוכנה, משכה את הצעת הרכש שלה עבור ענקית החיפוש באינטרנט ביום שבת האחרון, זאת לאחר שהצעה משופרת ב-5 מיליארד דולר, גם לא התקבלה אצל יאהו.

"אנחנו מאמינים שקיימת פרמית M&A המחזיקה את המנייה בקצה העליון של רמות ה-20 דולר למניה. שעכשיו תעלם, אמר היום בבית ההשקעות, ג'קסון.

חברת ברקשייר הת'וואיי (סימול: BRK-A) שבבעלות המשקיע וורן באפט, דיווחה על צניחה של 64% ברווח הנקי לרבעון הראשון ביום שישי לאחר הסגירה. בנוסף, הודיע היום באפט כי החברה תשקול לרכוש את חטיבת הבנקאות של רויאל בנק אוף סקוטלנד (RBS) - ספקית מובילה של שירותי בנקאות באנגליה.פרוקטר וגמבל (סימול: PG) הודיעה כי הגישה תביעה נגד ג'ונסון וג'ונסון (סימול: JNJ) וחברת מק'ניל על הפרת פטנט הקשור למוצר הלבנת השיניים ליסטרין.

מניות יצרנית הרכב, פורד (סימול: F) הגיבו להודעת החברה אמש, כי תציע תוכניות פרישה עבור 1,300 עובדי מפעלי ייצור והרכבה בשיקגו ולואיוויל.

ישראליות במרכז

חברת מגל מערכות (סימול: MAGS), העוסקת בתחום מערכות האבטחה, פרסמה היום את דוחותיה לרבעון הראשון של 2008 עם גידול בהכנסות והפסד של יותר מ-200 אלף דולר. החברה דיווחה על הכנסות בסך 26.3 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2008, המצביע על גידול של 86% בהשוואה להכנסות החברה ברבעון הראשון של 2007. ההוצאות התפעוליות של החברה לרבעון השלישי של 2007 עמדו על 8.4 מיליון דולר, גידול של 53% ביחס 5.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2007.

מניות נס טכנ' נסחרו על רקע , בהן הציגה החברה גידול של 27% בהכנסות הרבעוניות ועלייה של 21% ברווחיות. בשורה הראשונה, ההכנסות הסתכמו ב-159.7 מיליון דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-6.9 מיליון דולר, עלייה של 21% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי למניה בדילול מלא הסתכם ב-0.18 דולר, עלייה של 20% בהשוואה ל-0.15 דולר ברבעון הראשון של 2007.

מניית טבע חו"ל (סימול: TEVA) נסחרו היום בהמתנה לפרסום דוחותיה לרבעון הראשון, מחר. ב-UBS מצפים שטבע תציג הכנסות של 2.5 מיליארד דולר, עלייה של 20.6% ורווח של 0.68 דולר למניה.

מפעילת התקשורת הישראלית המחזיקה במותג "אורנג'", חברת פרטנר NAS (סימול: PTNR), דיווחה היום על תוצאות הרבעון הראשון של 2008 בהן רשמה הכנסות של 1.6 מיליארד שקל ורווח נקי של 243 מיליון שקל. בשורה הראשונה, רשמה החברה עלייה של 12%. בשורה התחתונה, רשמה החברה רווח של 243.3 מיליון שקל. צחי אברהם מכלל פיננסים בטוחה, הגיב היום לדוחות "זהו דו"ח חזק מאוד, אך יש בעיה מאוד יוצאת דופן לרעה בתזרים המזומנים".

חברת תדיראן תקשורת מבית אלביט מערכות חו"ל (סימול: eslt), הודיעה היום על זכייה בחוזה של 127 מיליון דולר לאספקת ציוד תקשורת רדיו טקטי ללקוח אירופאי. "זהו חוזה גדול מכל הבחינות", . "החוזה מהותי ומעבר להיקף הגדול שלו, זהות הסגמנט (תקשורת) מעצימה את חשיבותו".

חברת און טרק NAS, (סימול: OTIV) הודיעה היום, כי חברת הבת שלה, ASEC , מפולין, תספק למחלקת התחבורה של עירית ורשה כמות נוספת של כרטיסים חכמים המופעלים ללא מגע, לשימוש בתחבורה הציבורית בוורשה, וכן עבור חניה.

חברת ריטליקס חו"ל (סימול: RTLX) הודיעה היום על לשם העברת תוכנה, חומרה ופתרונות בתחום השירותים לחנויות נוחות וחברות דלק מכל סוג. ההודעה ניתנה במסגרת כנס בו השתתפה החברה בעיר דאלאס שבארה"ב.

חברת אלווריון חו"ל (סימול: ALVR), הודיעה היום על עלייה של 29% בהכנסות הרבעוניות ועקפה את תחזיות הרווח למניה ברבעון הראשון. בשורה הראשונה, ההכנסות רשמו גידול של 29% ל-67.2 מיליון דולר. בנטרול השפעת הפעילות שהופסקה והוצאות חד פעמיות, החברה דיווחה על רווח על בסיס NON GAAP בסך של 2.0 מיליון דולר, או 0.03 דולר למניה בדילול מלא. ממוצע תחזיות 12 אנליסטים ע"פ תומפסון פיננשל היה לרווח של 2 סנט למניה על הכנסות של 65.31 מיליון דולר.

חברת לנאופטיקס (לנאופטיקס חו"ל ), אשר כל הכנסותיה נובעות מחברת הבת באחזקה מלאה, איזיצ'יפ, הצטרפה היום לרשימה הלא מכובדת של חברות ישראליות שגרמו מפח נפש גדול למשקיעים בעונת הדו"ות (רשימה חלקית: אלדין, DSPG והיום גם אר.אר. לוויינים שצונחת בנאסדק).

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות