העתיד שייך למגה סוללות

תחום האנרגיה שלאורך כל המאה ה-20 היה מזוהה עם פחם, נפט, גז טבעי וזיהום עובר שינוי. האתגר הגדול: כיצד מאחסנים את אנרגיית הרוח והשמש כאשר הן לא זמינות

|
(125)
סקטור אחסון האנרגיה (energy storage) מתעורר ווול סטריט מתכוננת. זוכרים את אם-סיסטמס, הדיסק און קי ויצירת נישת הענק של אחסון, טיפול והעברת המידע? נישה זו שבתחילת שנות ה-90 התקשו בוול סטריט לתת לה את הכבוד שהגיע לה, יצרה ענקיות כמו סנדיסק (סימול: SNDK) וברודקום (סימול: AVGO) והוציאה ממשבר ענקיות כמו DELL, HP ואפילו IBM ו-EMC (ש-DELL קנתה).
שנים דיברו בוול סטריט על ה"Storage industry" כגשר שבין טכנולוגיות ה-IT שפותחו למכשירי הפלא שכולנו מתייחסים אליהם כמובן מאליו אבל רק בעשור האחרון זכתה לכבוד הראוי ובוול סטריט טוענים שזו רק ההתחלה. תעשיית האחסון ב-IT עברה את טריליון הדולרים זה מכבר אבל בגלל דברים כמו בינה מלאכותית, ענן או IOT, זו כנראה באמת רק ההתחלה והמשקיעים אוהבים אותה.
בדיוק אותו תהליך מתפתח בתחום האנרגיה שלאורך כל המאה ה-20 היה מזוהה עם פחם, נפט, גז טבעי וזיהום. באה המהפכה הטכנולוגית וייצרה אלטרנטיבות (גרעין, מים, ביומסה, גאותרמית, סולארי ורוח) ובשנים האחרונות מתחיל תחום האחסון לעורר עניין כנישה תעשייתית, רואים עליות חדות בכמויות השימור של אחסון אנרגיה מחוברת רשת בארה"ב, מ-65 מגאווט ב-2014 ל-431 ב-2017 והשנה תאחסן ותטפל התעשייה הזו ב-1233 מגאוואט (1.2 גיגאוואט). עדיין "גרגיר אחד של חול על שפת הים" (מכירות תעשיית האנרגיה הגיעו, ב-2017, ל-1.4 טריליון) בתעשיית האנרגיה אבל כך גם היה עם ה-IT בתחילת הדרך.
האלטרנטיבות, שמחירי השימוש בהן צונחים במהירות, הלחץ האקולוגי וההתקדמות הטכנולוגית המהירה מעלים את ה-energy storage על המפה. "עד 2030", טוענים בבלומברג, "תוכפל התעשייה שש פעמים ותכניות ההשקעה בתחום עומדות כרגע על 103 מיליארד דולרים". בחברת הייעוץ מקקינזי מעריכים שב-2021 יגיע המחזור ל-26.3 מיליארד דולרים, פי 10 משהיה ב-2016 ו"יטופלו" יותר מ-1000 גיגאוואטס כך שמדובר על "נישה רצינית" כפי שהוגדרה בפורבס. מה הפלא שהעניין בסקטור הולך וגדל? חברות רבות בתחום האנרגיה ושירותי האנרגיה לצד קונגלומרטים תעשייתיים גדולים נכנסים לתחום ומספר הסטארט-אפים שמנסים לעזור בפתרון בעיות הולך וגדל.
על מה בדיוק מדובר?
מדובר בתעשייה שמטרתה ללכוד ולשמר אנרגיה שהופקה בדרך זו או אחרת על מנת להשתמש בה בעתיד. מדובר בתהליכים שהופכים את האנרגיה, ממקורות שונים, ממצב שבו קשה לאחסנה, לשמור עליה זמינה לאורך זמן ולאפשר הפצתה לצרכנים השונים. "Energy storage is a favorite technology of the future and for good reasons", אומרים במקקינזי. "זה הקשר/גשר שהיה חסר בין אנרגיה מתחדשת (סולרית, רוח וגיאותרמית כדוגמאות) לבין מהימנות ואמינות עסקית וזה גם הגשר למעבר חברות השירותים הוותיקות מנפט, פחם וגז טבעי לתחומי האנרגיה החדשים ומה שהכי חשוב הוא שהפעילות הופכת לכדאית מהבחינה הכלכלית/יישומית".
לא ממזמן האמינו רבים, במיוחד מנהלים בתעשייה, שאי אפשר יהיה להגיע למודל רווחי. "קשה מאוד יהיה אם לא בלתי אפשרי", טענו מומחים, "להצדיק את השקעות הענק הנדרשות כדי לממש את החלום לפיו הסקטור הזה יהווה, עבור עולם העסקים, את הגשר שבין מקורות האנרגיה השונים, שהשפעתם על עולם האנרגיה משתנה, לבין השימושים השונים של הצריכה ובמיוחד בגלל המעמד המכריע של שלושת מקורות האנרגיה הגדולים, פחם, נפו וגז טבעי, בתעשייה".
אבל מהפכת הטכנולוגיה מתקדמת ומהר מכפי שצפו והופכת את הבלתי אפשרי לאפשרי, גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה כלכלית. זה תחום שמעניין גורמים שונים מתעשיות שונות ולא רק האנרגיה, סוג של Win-win. חברות שירותי האנרגיה הוותיקות למשל, שלא רצו להשקיע בגלל הכדאיות, נכנסות כולן לתחום בגלל הפוטנציאל של טכנולוגיות האחסון "לסגור חורים" רבים בתעשייה כמו עומסי-יתר או מיתון זעזועים באספקת כוח והיכולת הזו חשובה לא פחות לכל ספקי האנרגיה אלטרנטיבית.
לגבי חברות התעשייה הגדולות שאינן בתחום האנרגיה, הנושא נבחן כבר ממזמן כי לדעתן טכנולוגיות השימור ישפיעו משמעותית, אפילו ישנו, תהליכים בתחומים כמו תעשיית הטורבינות, המכוניות ומוצרי האלקטרוניקה. "כשמופיעה נישה תעשייתית שמציעה פוטנציאל שטוב לכולם", אמר נציג חברת AES (סימול: AES) שמובילה בתחום, "ברור שכל חברה שפניה לעתיד ורוצה להתרחב מרחרחת".
בכנס השנתי של שימור האנרגיה שנערך בסוף 2017 בקליפורניה (כנס שהתחיל רק ב-2015) בלטו מנהלים שהגיעו מחברות שאינן קשורות ישירות לתחום האנרגיה כמו מרצדס, GE, ו-Whole Foods Market שנרכשה על ידי אמאזון, פרוקטור אנד גמבל (סימול: PG) ועוד.
מי שעוד בלטו בכנס היו נציגי קרנות הון פרטיות, קרנות הדג', בנקים להשקעות. "כיצד תתפתח הנישה מבחינת המשקיע קשה עדיין לאמוד", אמר נציג בנק ההשקעות Marathon Capital משיקגו שידוע כמתמקד בהשקעות אנרגיה ותשתיות, "אבל התעשייה משתנה במהירות והופכת אטרקטיבית למשקיע. נראה שכרגע עדיף לחפש בין חברות האנרגיה והשירותים הגדולות גם בגלל שהן בתחום ומה שלא פחות חשוב כרגע, מניותיהן בתיקון ויש 'הגנת הדיווידנד'. אבל הפוטנציאל לענקיות התעשייה ממש מעניין".
רונלד ניקולס, נשיא חברת Southern California Edison, חברת בת של ענקית שירותי האנרגיה מקליפורניה, Edison International (סימול: EIX) סיכם הכנס כך, "לכל חברת שירותי אנרגיה שנוכחת בכנס מתפתחת הזדמנות אחסון ברת פיתוח ובמחיר אפקטיבי וזו מהפכה של ממש בתעשייה".  
בתחילת החודש הודיעה GE שהשיקה את ה- Reservoir ("המאגר"), פלטפורמה גמישה ומודולרית לשימור אנרגיה של זרם ישיר או אלטרנטיבי (ממיר מתח מזרם ישר לזרם חילופין) שמייצג ארכיטקטורה מתוקננת (standardized) לטיפול באנרגיה, בכוח ובאנרגיות חילופיות. הפלטפורמה, שמתבססת על טכנולוגיות מתקדמות בתחומי האלקטרוניקה, הבטריות, מערכות הניהול הידע בתחומי הקמת מפעלים שמאוזנים חשמלית מבית היוצר של GE ושתימסר לקונים באחריות כוללת ומלאה של GE מוכנה לשימוש וכוללת את כל שלבי התהליך מהתכנון ועד למוצר מוגמר (integrated turnkey offering).
ענקית הציוד התעשייתי הגרמנית, ABB, מתקדמת גם היא בכיוון דומה וכך גם סימנס וטאלאס. החברות הללו, שהנגיעה שלהן תחום האנרגיה קשורה בעיקר בטורבינות וייצור כוח, החליטו להיכנס לנישה כיוון שמאז 2012-13 ציפו, הן וגם חברות השירותים וחברות הנפט, הגז והפחם, שסוכנות ה-FERC (ר"ת Federal Energy Regulatory Commission) האמריקאית תבטל הרגולציה שאוסרת על חברות שמעורבות בייצור "כוח" (power provider companies) לפעול בתחום ה-electrical storage.
ה-FERC עשתה זאת בתחילת השנה ושוק לכידת/אחסון/שימור ופיזור האנרגיה נפתח לתחרות חופשית. הסוכנות גם יצרה מצב שנותן יתרונות למתקנים שיודעים לחבר אנרגיה מתחדשת/אלטרנטיבית לאחסון בבטריות מה שלא היה אפשרי ברגולציה הקודמת. זה אומר שעבור חברות אנרגיה וחברות תעשייתיות עם ידע וניסיון בהקמה, תפעול ושימוש של רשתות חשמל בקנה מידה גדול וידע בשימור אנרגיה נפתחת נישת ענק.
טסלה (סימול: TSLA), שקראה נכון את ההתפתחויות עוד ממזמן כאשר הקימה, ביחד עם פנסוניק (סימול 6752.T :בטוקיו או PCRFY בניו יורק) את מפעל הבטריות הגדול בעולם בנבדה מצטרפת גם היא למירוץ. למי שמפקפק בגודל הפוטנציאל כדאי להיכנס לאתר TSLA ולקרוא על נושא ה-Utility and Business Energy Storage. ישנה חברת AES Energy Storage (סימול: AES) מווירג'יניה שהוזכרה בתחילת הכתבה, שנכנסה לשת"פ עם סימנס (סימול: SIE.DE) וחברות כמו NRG, אדיסון (סימול: EIX) ועוד.
לאחרונה, בגלל השינויים ברגולציה, רכשה קבוצת משקיעים בראשות Energy Capital Partners מניו ג'רסי את חברת סלאפיין (סימול: CPN) מיוסטון שמפיקה ומוכרת אנרגיה מגז ומקורות גיאותרמיים (כמו אורמת) לפי 15.25 דולר המניה. CPN אגב אבדה, בין 2015 ל-2017, כ-60% מערכה וזאת בשל ירידה חדה ברווחיות באותן שנים אבל ידועה בטכנולוגיות שברשותה.
מבחינתה של וול סטריט תחום אחסון האנרגיה הוא עדיין חלק מסקטור השירותים (Utilities) ומיוצג ע"י סלים כמו ה-XLU שכולל 30 חברות ש-90% מתוכן הן חברות שירותי אנרגיה וכוח פרופר כמו NEE או DUK. חברות כמו AES או NRG כלולות אמנם בסל אבל לא בגלל עיסוקן בתחום האחסון. לא תמצאו בסל חברות כמו GE, ABB או SIE. אבל סקטור האנרגיה משתנה כאמור ולבטח יגיע בקרוב גם סל ממוקד.
חלק מהבעיה בהתקדמות יצירת הנישה היה קשור בריכוזיות בתחום האנרגיה. עד תחילת המאה הייתה התעשייה מבוססת על פחם, נפט וגז. הריכוזיות יורדת ותערובת מקורות האנרגיה שהמשק האמריקאי משתמש בה גדלה. מדד ה-Herfindahl-Hirschman שמודד את ריכוז ייצור האנרגיה ממקורות אנרגיה שונים (פחם, נפט, גז טבעי, גרעין, מים, ביומס, גיאותרמיה, סולארי ורוח) מראה שמאז 1988 ירדה הריכוזיות ב-33% (עיקר הירידה מתחילה בעשור האחרון) והסיבות שונות אבל בעיקר זו התוצאה של ההתקדמות הטכנולוגית, גם מבחינת הייצור וגם מבחינת המחיר, בייצור אנרגיה אלטרנטיבית, במיוחד סולרית.
איך מצטרפים  לחגיגה שבדרך?
כיוון שאין עדיין סל או קרן שמתמקדים בנישה וכיוון שמבנה הנישה עדיין לא ברור (בדיוק המצב שהיה בתחום אחסון ה-IT בשנות ה-90) אז 3 החברות המתקדמות ביותר בתחום ושגם מייצגות עצמה שיווקית וכספית שדרושה להובלה הן AES, TSLA ו-GE. בוול סטריט אוהבים כרגע דווקא את AES, למה? כי מאז שנוסדה, ב-1981, היא מנסה להתמקד באחסון ופיזור אנרגיה ובנתה עצמה כחברה כזו. בעשור האחרון הקימה מספר מרכזי אחסון בשבע ארצות והיא מתפעלת את מרכז אחסון לבטריות ליתיום הגדול בעולם ביחד עם San Diego Gas and Electric שבבעלות Sempra Energy  (סימול: SRE).
המרכז כבר סיפק 4 מיליון שעות מגאוואט באזור דרום קליפורניה מה ששום חברה לא עשתה עדיין. אבל התקווה הגדולה של החברה שיחסית קטנה הוא השת"פ עם סימנס, ה-Fluence. שני אנליסטים חשובים בתחום האנרגיה, מ ג'י פי מורגן ומהבנק סאן טראסט מפלורידה יצאו החודש עם המלצות קניה. הבעיה, עד כה החברה אינה מצטיינת בביצועים לא העסקיים ולא של המניה והאנליסטים בונים על "הטווח הארוך". לגבי TSLA אין מה להוסיף, המניה יקרה מאוד אבל יש לה את טאסק ולבסוף GE שרבים מודאגים לגביה.
אז GE, ברמה הנוכחית, סובלת ממה שנקרא בוול סטריט "אווירה נגטיבית" ולפחות נאמר שהיא הרוויחה אווירה זו ביושר. יחד עם זאת, נעשית שם עבודה רצינית להחזרת הרה ארגון למסלול וכרגע נאמר דבר אחד, במחירים הנוכחיים הסיכוי גדול מהסיכון וכפי שאמר צ'ארלי מונגר שותפו של באפט, "אנחנו עוקבים אחרי החברה מידי יום", גם אנחנו.  
** אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. החברה ו/או הכותבים מחזיקים ו/או עלולים להחזיק חלק מן הניירות המוזכרים לעיל 
 
תגובות לכתבה(125):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 44.
  Arotech
  זאביק 09/04/2018 15:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברה ישראלית עוסקת גם בסוללות. מוכן להתיחס. תודה
  סגור
 • 43.
  לפני כמה שנים ניתחת את BOSC
  ציון 02/04/2018 10:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לפני כמה שנים ניתחת את BOSC וכתבת שזו חברת IT שיש לה עתיד הדוח השנתי היה טוב והשאלה האם העתיד כאן וה RFID והמובייל יצעידו את החברה
  סגור
 • 42.
  קח מנוחה חבר...
  שלום שבת 28/03/2018 18:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני נח פעם בשבוע. מעסיק את עצמי עם האשה והילדים. מה כל כך לחוץ לך לרוץ אחרי הכסף? Take a one day vacation for yourself. You deserve it...
  סגור
 • השבת אטייל במצפה רמון (ל"ת)
  שלמה גרינברג 29/03/2018 11:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 41.
  ביאהו פיננס ממליצים על PAYCOM...על מה מדובר?
  מיהי PAYC 27/03/2018 04:20
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אני מבין שמדובר בחברת תוכנה
  סגור
 • שאלה מוזרה
  שלמה גרינברג 27/03/2018 11:34
  הגב לתגובה זו
  4 0
  תעלה על האתר ותראה בדיוק באיזו חברה מדובר
  סגור
 • 40.
  צמצום המאזן
  אבי לא3 25/03/2018 11:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  האם אתה שותף להערכה של שכנך לאתר, עמית טל, כי צמצום המאזן של הפד שמתרחש לכאורה ב26 לחודש יטלטל את השווקים יתר שאת השבוע?
  סגור
 • לא קראתי, אבל
  שלמה גרינברג 26/03/2018 09:21
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תכנית צמצום המאזן היא תכנית סדורה שהחלה ממזמן ואינה מופיעה כנושא על סדר היום של הפד היום (ה 26 לחודש) כך שאיני יודע על מה מדובר. אני רק יכול לומר שאני עוקב מקרוב אחרי הפד מזה 40 שנה וזה מוסד המקצועי ביותר שיש ואנשיו מודעים היטב להשפעה שלהם על שוק ההון אז נחכה ונראה. אגב, על סדר היום של ה 26.3 לא מופיע דיון בצמצום המאזן אלא בנושאי צריכה כולל נאומו של סגן נשיא הפד Randal K. Quarles בנושאים אלו
  סגור
 • לא קראתי אבל
  שלמה גרינברג 26/03/2018 09:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  איני יודע איזו הצהרה בומבסטית תצא מהפד היום אבל צמצום המאזן הוא תהליך ארוך שהחל לפני כשנתיים ומתנהל במקצועיות. כיוון שאני עוקב אחרי הפד מזה 40 שנה אני יכול לומר בוודאות שיושבים שם אנשי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר שיש ושמודעים היטב להשפעות שלהם. לפי סדר היום של ה 26.3 ידונו בפד על ניירות מסחריים, מצב הריבית והמטבעות וסגן הנשיא Randal K. Quarles ידבר על הגנת הצרכן ועוד.
  סגור
 • 39.
  אורמת שלמה שבוע שעבר אמרת שתגיב
  סובל 25/03/2018 10:39
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מה דעתך? יורדת לא מעט מתחילת השנה.. תודה
  סגור
 • אגיב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 26/03/2018 09:22
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 38.
  כתבה נהדרת, שלמה. תודה.
  טל 25/03/2018 10:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 37.
  טעות אחת גדולה
  Lior Lev 24/03/2018 20:39
  הגב לתגובה זו
  2 0
  תחזיות צמיחה ברורות בטווח הארוך, לאו דווקא יתורגמו לרווחים למשקיעים.חוץ מזה, שהרווחים העתידיים ככל הנראה מגולמים כבר במחיר המנייה.
  סגור
 • תוכל לנקוב בבקשה בשם המניה? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2018 12:10
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 36.
  אסתי וראובן (כמעט שבת שלום - מארץ נהדרת)
  סימול EL 24/03/2018 18:49
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אסתי (לאודר) אחת ממעט מניות שלא מתרסקת בירידות של הימים האחרונים The Estee Lauder Companies Inc.
  סגור
 • היא לא יחידה יש רבות (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2018 12:11
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • טען עוד
 • 35.
  גיליאד ואמג'ן יורדות
  סתיו 24/03/2018 16:36
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אמנם כל השוק ספג... אבל האם לדעתך יש שינוי ספציפי בשתי המניות הללו? תודה על המאמאר המעניין
  סגור
 • לא (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2018 12:11
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 34.
  יונייטד טיפיוטיקס uthr
  סמי 24/03/2018 16:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה האם מכיר את uthrעל פניו.. מלאה במזומנים. מכפילים נוחים, לפני חודש פורסם דוח סביר..ירדה (בדומה לסקטור) אשמח לכמה מילים.. עליה. תודה
  סגור
 • מכיר, לא עוקב מקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2018 14:53
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • 33.
  כתבות מצוינות מר שלמה גרינברג.
  דב בירן 24/03/2018 15:53
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תמשיך לכתוב אני לומד ממך המון אתה מקור השראה תודה לך,ומחזיק לך אצבעות כל שבוע, תודה
  סגור
 • 32.
  שלמה תתעלם מהטרולים שרק תסכול יש בם (ל"ת)
  אבי3 24/03/2018 15:13
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • איזה טרולים בראש שלך מה אתה סתם מסכסך
  לאבי 31/03/2018 12:46
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חוץ מזה תפסיק כבר ללקלק לו זה גועל נפש
  סגור
 • זה נכון
  אבי3 25/03/2018 08:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אם כי אני לא רשמתי את זה....
  סגור
 • 31.
  אנטי אייגינג תעשייה משגשגת
  שם טוב 24/03/2018 15:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה תודה. איך אפשר להשקיע בתעשיית אנטי אייגינג?האם יש etf שצמוד לתחום זה?
  סגור
 • נגיע גם לשם (ל"ת)
  שלמה גרינברג 25/03/2018 12:12
  הגב לתגובה זו
  2 0
  סגור
 • הרוב רמאות, גם לא צריך תעשיות אלא צריך להקפיד על תזונה
  שט 25/03/2018 09:47
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הביות העיקריות הן מטבוליות, כלומר אוכלים מזון שמכיל חומרים מזיקים. תעשיית המזון דוחפת את המזון הפגום לפה על ידי עודף פחמימות במזון ובמיוחד פרוקטוזה שהורסת את כלי הדם כי הכבד הופך אותה לכולסטרול הכי גרוע שיש (הרבה יותר גרוע מהקולסטרול הרגיל שכל כך מפחידים אותו. רוב תוספי התזונה שמפיצים לא משנים שום דבר במצב במטבולי ונימכרים עם יחסי ציבור במחירים פי עשרר ממה שהם שווים (באמצעות הבטחות שווא על כך שהם תרופות פלא). זה כולל חומרים שניקראים נוגדי חימצון שהוכח שהם שום כלום מלווה יחסי ציבור שקריים.
  סגור
 • גגל לכתבה של שלמה על תעשיית הקוסמטיקה והיופי מ 8/2017
  לשם טוב 25/03/2018 15:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נערכים למהלך תיקון - תכירו את המניה הבולטת בסקטור שחייב לקבל ייצוג בתיק שלכם שלמה גרינברג | 19/08/2017
  סגור
 • שיחקת אותה עם הלינק מצאתי אחלה כתבה
  שם טוב 25/03/2018 19:29
  הגב לתגובה זו
  0 0
  תודה רבה
  סגור
 • 30.
  לפני שבוע שלמה כתב השוק הדובי שלא היה! (ל"ת)
  כותב 24/03/2018 12:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • לא שלמה גרינברג כתב
  שלמה גרינברג 25/03/2018 12:12
  הגב לתגובה זו
  3 0
  הייתה כותרת כזו אני מצפה לתיקון מזה זמן
  סגור
 • חמוד זה עדיין רחוק משוק דובי (ל"ת)
  סימבה 25/03/2018 07:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 29.
  נראה יותר שסקטור אחסון הדולרים מתעורר (ל"ת)
  אלי 24/03/2018 11:00
  הגב לתגובה זו
  28 1
  סגור
 • 28.
  שלמה גרינברג ה-0 תמצאו כתבות שלו מ-2016 ותראו מה התגשם (ל"ת)
  משקיע 24/03/2018 10:58
  הגב לתגובה זו
  0 31
  סגור
 • הוא כותב על כל מה שאפשר
  Haim 24/03/2018 16:41
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הרי בסוף הכל מתכנס לממוצע שהוא vt
  סגור
 • הסבר
  נתי 24/03/2018 16:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  בבקשה תסביר למה כוונתך לחיוב ?או שלילה
  סגור
 • עדיף היה שלא תגיב. ההפסדים שלך לא
  משקיע שוקע 24/03/2018 15:10
  הגב לתגובה זו
  8 0
  באשמת שלמה
  סגור
 • תוכל לתת דוגמית מר אפס? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • נראה אותך
  דוד מירושלים 24/03/2018 11:53
  הגב לתגובה זו
  16 0
  עוקב לעיתים אחרי כתבותיו של שלמה גרינברג. הן כתובות יפה ומנומקות. ללא ספק טועה לעיתים. אם אתה מדייק יותר אדרבא, תציע את עצמך לעיתון ואשמח לקרוא את כתבותיך. החכמה לפסול אחר היא קלה מאוד, הבעיה להציע אלטרנטיבה.שבוע טוב
  סגור
 • 27.
  כל שבוע אתה כותב על סקטור אחר שלדעתך צומח ומעולה
  tal 24/03/2018 10:08
  הגב לתגובה זו
  2 0
  אם נסכם שנה, אז יהיו פה עשרות המלצות על סקטורים ומניות שונות. לא עדיף לקנות מדד רחב וזהו?
  סגור
 • קצב השינויים וכמות המידע בעולם הוא מהיר כל כך
  העולם הוא דינמי 24/03/2018 17:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מי שלא מבין עד כמה העולם הוא דינמי, ובכמה גדלה כמות המידע בעולם...כדאי שלא יתעסק במניות. הדרך הטובה לפי שלמה, היא להשקיע בתעודות סל. תחשבו על זה שהאינטרנט איתנו כ-20 וקצת שנים בלבד, והמחשב האישי כ-30 שנה, והסלולאר המתוחכם כ-10 שנים. פשוט מדהים
  סגור
 • אבל אז לא היה מה לכתוב נכון ? (ל"ת)
  טל המתולטל 24/03/2018 15:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • אני כותב על הסקטור
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:42
  הגב לתגובה זו
  29 0
  ההחלטה שלך
  סגור
 • 26.
  solaredge חברה ישראלית
  אנונימי 24/03/2018 09:55
  הגב לתגובה זו
  0 3
  שלמה שלום תודה על הכתבה מה אתה חושב על חברה solaredge הישראלית פועלת בתחום
  סגור
 • האמת? כבר אין לי חשק לענות שוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:43
  הגב לתגובה זו
  34 0
  סגור
 • 25.
  solaredge חברה ישראלית
  אחד 24/03/2018 09:51
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה כתבה מעננינת מה אתה חושב על חברה ?
  סגור
 • היתה תקופה שהמניה צנחה...ומי שהבין והאמין הצליח
  פספסתי אותה ב-16$ 24/03/2018 17:35
  הגב לתגובה זו
  0 0
  אני גם זוכר שפייסבוק אחרי ההנפקה צנחה ל-17$ , וכל חוזי השחורות אמרו שהיא מנופחת ושעתידה מעורפל...
  סגור
 • ראה 26 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:44
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • גגל לכתבה של שלמה על sedg מ 11/2015
  sedg 24/03/2018 13:11
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מסמנים הזדמנות: מניה בסקטור לוהט שחטפה חזק לאחרונה - מאפשרת כניסה שלמה גרינברג | 05/11/2015
  סגור
 • 24.
  שלמה מה דעתך על חברת אלוט וחברת סרגון ?
  דן 24/03/2018 09:26
  הגב לתגובה זו
  0 0
  2 החברות האלו נמצאות בנקודה מעניינת מבחינת המוצרים שלהם ומצבם בכלל תוכל להתייחס אליהן ?
  סגור
 • נתתי דעתי בהרחבה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:45
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 23.
  Solaredge חברה ישראלית בתחים
  קרא 24/03/2018 09:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלומו כתבה מאוד מעניינת מה אתה אומר על חברהsolaredge שפועלת בתחום?
  סגור
 • בתחום? ראה 25 ו 26 (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:45
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 22.
  שוב פעם GE?? אולי תודה בטעות לגביה... (ל"ת)
  Y 24/03/2018 08:15
  הגב לתגובה זו
  0 3
  סגור
 • הוא מעולם לא טעה לגביה
  טל 25/03/2018 10:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  .
  סגור
 • 21.
  הבנתי שהבעיות כרגע טמונות במאזן הפד ובמלחמת הסחר
  זעזועים ברמת המקרו 23/03/2018 16:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכון שישנן כמו תמיד בעיות נקודתיות כמו מה שקורה עם פייסבוק, אבל נראה לי שזו תקופת "מבחן המקרו"
  סגור
 • 20.
  כיצד מתפקדות מניות הנפט בתיקונים?
  פיני 23/03/2018 11:43
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חברות כמו שברון אקסוןוגם כמו קינדר מורגן... האם בדרך כלל מגיבות כמו כלל השוק או דווקא יש משהו שונה? תודה
  סגור
 • קל מאוד לבדוק זאת בעצמך
  שלמה גרינברג 23/03/2018 15:07
  הגב לתגובה זו
  3 0
  תיקח את הגרף של אחת מהמניות שציינת, תעלה על אתר כמו YAHOO FINANCE ותכניס ב COMPERISON מול האחרות , מול ה S&P, הדאו או הנאסד"ק לתקופות שונות ותוכל לראות
  סגור
 • 19.
  שלמה, היכן עומדת התעודה XLU ביחס לתחום ?
  רז 23/03/2018 07:28
  הגב לתגובה זו
  8 0
  .
  סגור
 • XLU
  שלמה גרינברג 23/03/2018 15:15
  הגב לתגובה זו
  3 0
  נא לקרוא ההסבר לגבי הסל בכתבה.
  סגור
 • מצורף קופי פייסט של פסקה מהכתבה
  לרז 23/03/2018 13:46
  הגב לתגובה זו
  8 0
  מבחינתה של וול סטריט תחום אחסון האנרגיה הוא עדיין חלק מסקטור השירותים (Utilities) ומיוצג ע"י סלים כמו ה-XLU שכולל 30 חברות ש-90% מתוכן הן חברות שירותי אנרגיה וכוח פרופר כמו NEE או DUK. חברות כמו AES או NRG כלולות אמנם בסל אבל לא בגלל עיסוקן בתחום האחסון. לא תמצאו בסל חברות כמו GE, ABB או SIE. אבל סקטור האנרגיה משתנה כאמור ולבטח יגיע בקרוב גם סל ממוקד.
  סגור
 • 18.
  orbk
  אבי לא3 23/03/2018 00:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מדוע השוק לא מתמחר בקרוב למחיר מלא את עסקת kla orbk. (פער של כ15 אחוז), לכאורה לא מדובר בנושא מהותי שאמור להטריד את הרגולטורים, לא בקשיי מימון ,ולא בחוסר רצון מבעלי המניות.
  סגור
 • דווקא בשל מה שהזכרת
  שלמה גרינברג 23/03/2018 15:21
  הגב לתגובה זו
  13 0
  כיוון שהעסקה בטוחה והמשקיעים מעריכים שההצעה לא תועלה אז המחיר מגלם פער עמלות, מיסוי לחלק מהמשקיעים, הפרשי מטבע וכו'. הסיבה לפער הנוכחי גם קשורה לירידה של אורבוטק ביומיים האחרונים כי יש אנשים שחוששים שבגלל "המשבר" בבורסות העסקה לא תצא לפועל.
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה
  אבי לא3 25/03/2018 11:58
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881 הרי הפרמיה על המחיר לפני ההודעה היא כ12 אחוז, אז למה שהמשקיעים יסכימו לפרמיה של 12 אחוז שיגלחו ממנה היטב היטב?
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • בנוגע לסיבה הראשונה שהזכרת
  אבי לא3 25/03/2018 11:55
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי, אם יצאה הודעה שעבור כל מניה של orbk יקבלו המשקיעים שווי של כ69 דולר זה לפני ההוצאות שהזכרתjQuery20307738789152354002_1521968000881
  סגור
 • לאבי לא3
  גימזו 31/03/2018 13:18
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לא הבנתי את מה שנוגע לסיבה הראשונה כתוב בקצרה לפחות פעם אחת וזריזה אחינו
  סגור
 • שלמה לדעתי אתה טועה- הפער עקב ירידה במחיר מנית klac (ל"ת)
  זו עסקת מזומן ומניות 23/03/2018 16:52
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איני מבין כיצד? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 24/03/2018 14:51
  הגב לתגובה זו
  19 0
  סגור
 • מדובר בעסקת של מזומן ומניות klac ולא מחיר קבוע
  לאבי 23/03/2018 13:50
  הגב לתגובה זו
  0 0
  The deal is valued at approximately $3.4 billion or $69.02 per share through a combination of cash and stock. The acquisition is expected to close before the end of this year.
  סגור
 • 17.
  בנקים אירופיים
  אפי 22/03/2018 21:28
  הגב לתגובה זו
  1 0
  בהמשך לשאלה מספר 9 האם תוכל להתייחס לסקטור הבנקאות הכלל אירופי. האם כפי שכותב עמיתך ,עמית טל הסקטור ניצב בפני משבר קשה בפתח. תודה.
  סגור
 • אתייחס (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:51
  הגב לתגובה זו
  13 0
  סגור
 • 16.
  פייסבוק מכה בכנף או טיל ? (ל"ת)
  ליאב 22/03/2018 21:24
  הגב לתגובה זו
  0 1
  סגור
 • סבלנות, כשהתגובות המטופשות יירגעו נוכל להעריך (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:52
  הגב לתגובה זו
  9 0
  סגור
 • חחח אחלה תגובה שלמה אהבתי !! (ל"ת)
  ירדן 23/03/2018 13:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • מה יש כאן "חחח אחלה תגובה אהבתי"?
  לירדן הלא חכם 24/03/2018 10:46
  הגב לתגובה זו
  0 1
  תגובתך טפשית ועלובה ואף בפשטות לא מתקשרת לכתוב.
  סגור
 • הנה טיפשון בדיוק לתגובה כמו שלך הוא התכוון
  ירדן 25/03/2018 07:20
  הגב לתגובה זו
  1 0
  חחחחחחח ענק.
  סגור
 • 15.
  שאלה ליועץ שלי אבל אשמח גם לדעתך
  צחי 22/03/2018 19:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כבעל ניסיון של כמה שבועות בוול סטריטמה דעתך שלמה על אסטרטגיה של רכישת מניות כמו : t, o, xom , pfeודומות ... רק ואני מדגיש רק בשביל דיבידנדים.. כמעט בלי קשר למחיר המנייה?? תודה על דעתך
  סגור
 • תלוי באופי שלך כמשקיע (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:53
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • פתח ב yahoo גרפים על MAX
  לצחי 22/03/2018 23:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למניות כמו אינטל, אפל, אקסון מוביל ותראה 20 שנה (בין 1980 לשנת 2000) שהמניות האלה רק עלו. הרעיון שלך שייך לתקופה שלא קיימת - שבה המניות המובילות רק עלו ועלו - ואז אתה מקבל דיבידנד, המניה יורדת בגובה הדיבידנד ולאחר זמן קצר חוזרת למחיר לפני חלוקת הדיבידנד. התקופה הזו לא קיימת יותר.
  סגור
 • בטח שהתקופה הזו קיימת, תסתכל על נוקיה.
  ארז 23/03/2018 15:34
  הגב לתגובה זו
  2 0
  הם העלו את הדיבידנד במעל 150% לפני מספר חודשים.
  סגור
 • NOK ממש - מניה שקרסה מ 40 דולר לדולר אחד כשיצא האייפון
  העיקר הדיבידנד אהה ? 24/03/2018 13:06
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שנים 2007 עד 2012
  סגור
 • למה לא קיימת?
  לבני 23/03/2018 09:58
  הגב לתגובה זו
  10 0
  חברות שמשלמות דיבידנד קבוע ומעלות אותו יותר מעליית המדד והריבית נניח 10% לשנה במשך הרבה שנים... מדוע לא ??
  סגור
 • עזוב, הוא רוצה להשמיע ולא לשמוע
  רז 25/03/2018 10:25
  הגב לתגובה זו
  1 0
  .
  סגור
 • 14.
  פורמולה מערכות 15 אחוז ירידה
  אשר 22/03/2018 18:39
  הגב לתגובה זו
  0 1
  שלמה תודה על עוד כתבה מעניינתמה דעתך על פורמולה מערכות ירדה 15% מתחילת השנה .. מה הבעיות העיקריות שלוחצות? מה דעתך על עתידה של פורמולה מערכות? תודה רבה
  סגור
 • פורמולה
  אבי3 23/03/2018 15:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  פורמולה שולטת ב50 אחוז מסאפנייס והיא ירידה בשנת 2017 ותחילת 18 בהרבה אחוזים יחסית מה שהשפיע גם על פורמולה.אני לא הייתי דואג לה, בתור מי שכן עוקב אחריה אני יכול להגיד שהיא במצב מצוין
  סגור
 • מזמן לא בדקתי אותה, אולי אעשה זאת בקרוב (ל"ת)
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:54
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 13.
  אלביט מערכות אחרי הרכישה של תעש
  ספי 22/03/2018 18:35
  הגב לתגובה זו
  1 0
  רכישה משמעותית... לדעתך מחיר הרכישה היה גבוה? הנייר יורד מאז..תודה על המאמר והתגובה
  סגור
 • לגבי המחיר אין לי מספיק נתונים אבל
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:55
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הרכישה עצמה מתאימה לאלביט וזה ש"הנייר יורד" לא קשור
  סגור
 • 12.
  מה אתה צופה לגבי מלחמת הסחר בין ארה"ב לסין? (ל"ת)
  שאלה 22/03/2018 17:43
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • איני צופה "מלחמת סחר" אבל
  שלמה גרינברג 23/03/2018 09:56
  הגב לתגובה זו
  5 0
  הסינים יגיבו ונראה
  סגור
 • 11.
  מדד הראסל 2000
  אביאל 22/03/2018 15:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלמה שלום.. מדברים ובצדק על האס אן פי500 .. מה דעתך דווקא על מדד הראסל 2000, כמובן אחרי תיקון בריאלאורך שנים (לא האחרונות) משיג תשואה עודפת על הspy.. ? תודה על תשובתך
  סגור
 • יש 3 מדדי ראסל
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:20
  הגב לתגובה זו
  3 0
  ההבדל היחיד הוא במספר המניות
  סגור
 • 10.
  Aes טווח 52 שבועות בין 10$ ל12$
  יואל 22/03/2018 15:09
  הגב לתגובה זו
  0 0
  זה נראה טווח מאוד קטן והמחיר הנוכחידווקא לכיוון הנמוך 52 שבועות..אז מה אוהבים כ"כ בוול סטריט?
  סגור
 • תקרא שוב הכתבה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:19
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • אולי תקרא הכתבה (ל"ת)
  משה 22/03/2018 17:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 9.
  סאנטאנדר בנק מתקרב שוב ל6$
  יוסי 22/03/2018 15:06
  הגב לתגובה זו
  1 1
  כל פעם שהנייר מעט מתרומם באה נחיתה.. האם דעתך על הבנק הזפרדי לא השתנתה שלמה ? תודה רבה
  סגור
 • לפי מה שפורסם קרן הגידור פתחה שורט על המניה (ל"ת)
  ברידג'ווטר בשורט 22/03/2018 17:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • תעקוב אחרי הדוחות וקל לקבוע דעה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:18
  הגב לתגובה זו
  4 0
  סגור
 • 8.
  קנדה בנקים רכבות מחצבים יציבות
  מילי 22/03/2018 15:05
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום לכותב. ארהב מס 1אבל אולי בעתיד כמה מילים על השכנה הגדולה קנדה. פוטנציאל ליציבות ? מילי.
  סגור
 • אולי (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:18
  הגב לתגובה זו
  5 0
  סגור
 • 7.
  חברות סיניות
  גרשון 22/03/2018 15:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  שלום שלמה ותודה על עוד אחלה כתבהגם אני אינני מתעניין בדרך כלל בחברות או מניות סיניות בגלל בין הייתר דוחות לא .. אמינים במיוחד.בכל זאת אולי מתישהו כן תעשה כתבה לפחות על המובילות שבהן כמו באיידו,באוזון, טנסנט. ודומות ששוות איזכור. תאנקס
  סגור
 • 6.
  Ge צמיחה נמוכה מתי לדעתך יבוא גידול (ל"ת)
  בן הרוש 22/03/2018 15:01
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 5.
  אחלה כתבה ישר כוח המשך כך שלמה (ל"ת)
  שון 22/03/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • 4.
  הירידות בפייסבוק מוגזמות לדעתך
  יעקב 22/03/2018 14:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נראה כי משהו השתנה/נשבר מעט בתדמית של פייס.. מה דעתך זה תגובות מוגזמות בנייר או ש"נפל דבר" ?תודה
  סגור
 • מוגזמות? (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:17
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 3.
  שלמה נשמח לכתבה גם על אחסון מידע
  טאבל 22/03/2018 14:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חברות צמיחה מעניינות כמו cone שעוסקות במרכזי דאטא
  סגור
 • 2.
  איזה חברות לדעתך יפגעו הכי הרבה ממלחמת
  סטיבן 22/03/2018 14:15
  הגב לתגובה זו
  1 0
  מלחמת הסחר שהלו לדבר לאחרונה מהן חברות הענק/ גדולות בוול סטרייט שעשויות להפגע מזה? תודה
  סגור
 • נחכה למלחמות הסחר ונראה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:17
  הגב לתגובה זו
  6 0
  סגור
 • 1.
  כתבה מעולה לא הבנתי אחסון מידע
  צוקר 22/03/2018 14:12
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הכתבה להבנתי מדברת על אחסון אנרגיה או אחסון מידע? תודה
  סגור
 • תקרא שוב ותגיע למסקנה (ל"ת)
  שלמה גרינברג 22/03/2018 17:16
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור
 • עם אפשר להתיחס למגיות כמו um on amat ba (ל"ת)
  יעקב 26/03/2018 08:48
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות