טאואר - התמודדות של פעם ב....

רמת 5.04 שקלים למניה מספקת אתגר לא פשוט למניה המצויה במגמת עלייה ברורה.
|
אייל גורביץ

בתחילת ינואר השנה הייתה טאואר אחת מהמניות שניתחתי. הערכתי שהיא נוטה דשדש בתוך תבנית ברורה ומוגדרת שרמותיה הוגדרו בבירור ונבנה תוואי פעולה. בסיכומו של דבר, המניה פרצה מעלה תוך מחזור מסחר גבוה ובימים האחרונים הגיע לרמת 5.04 שקלים למניה, פעם שנייה בתוך ימים בודדים. הרמה הזאת משמעותית יותר ממה שיכול להיראות במבט ראשוני. לעניות דעתי, זה הזמן לבחון אותה בשנית.

המגמה

1. ברמת ההגדרה מגמת עלייה היא "סדרה עולה של נקודות שיא ונקודות שפל. על כל נקודת שפל להיות גבוהה מקודמתה וכך גם לגבי כל נקודת שיא". מבט על הגרף היומי שבועי של מניית טאוור מלמד שהחל מנקודת ההתחלה של המגמה עונה התנהגותה על כלל זה.

2. פרמטר נוסף הוא יכולתן של רמות ההתנגדות הנשברות מעלה להפוך תפקיד ולשמש כרמות תמיכה. חשובה בעיקר רמת ההתנגדות האחרונה. וכפי שאפשר לראות על גבי הגרף היומי, מקיימות רמות ההתנגדות תנאי זה ללא כחל וסרק.

3. הפרמטר השלישי הוא מחזורי המסחר. הללו, כדי לאשר את כיוון המגמה, חייבים להתרחב עם העליות ועם הגעתה של המניה לשיא, ולהתכווץ במהלך התיקון הטכני כעדות ולפיה ההיצע העומד למכירה הולך ואוזל. אפשר לראות זאת בבירור לאורכה של המגמה כמו גם ברמת השיא האחרונה.

רמת ההתנגדות

אלא שהגרף היומי אינו מספר את מלוא הסיפור. רמת 5.04 שקלים למניה היא רמת התנגדות בעלת משמעות ממשית ואם להיות דרמטי הרי שמדובר ברמת התנגדות מסוג של "להיות או לחדול". מבט על הגרף השבועי המצורף מעיד שרמה זו יודעת לייצר לא מעט טלטלות. ראשיתה של רמה זו בשנת 2005 כאשר המניה דשדשה פרק זמן ארוך ומחיר זה שימש פעמים לא מעטות כרמת תמיכה. שבירתה מטה הופכת אותה לרמת התנגדות. כלומר, עתידה של טאואר תלוי לא מעט ביכולת שלה לחצות מעלה את הרמה האמורה. שבירתה מעלה תוך מחזור מסחר גבוה ושימוש בה כרמת תמיכה, יעלה מהותית את הסבירות להמשך גל העליות.

הפריצה והתזמון

פריצה אמיתית חייבת לכלול שלושה מרכיבים שיבדילו אותה מפריצת שווא :

1. מחזור גבוה יחסית למחזורי המסחר בתקופה האחרונה.
2. רוב הנר היומי מעל לנקודת ההתנגדות שאמורה להישבר מעלה.
3. שער הסגירה היומי חייב להימצא בסמוך לחלקו העליון של הנר.

סיכום

טאואר נמצאת בעמדה מעניינת. מגמת עלייה ברורה המתמודדת עם רמת התנגדות עתיקת יומית ובלתי פשוטה בעליל. שווה להמתין להתפתחויות נוספות שכן שבירתה מעלה של רמת זו תאפשר למניה לדלג מדרגה נוספת מעלה.

טאואר 17.2.10טאואר שבועי
**אין בסקירה זו משום המלצה לקנות את הנייר או למוכרו והעושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

**הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות