הסדר החוב בצים: יש הסכמות עם בעלי החוב וגם הבנות על "מניית הזהב"

חברת הספנות מקבוצת חברה לישראל השלימה את המו"מ להסדר חוב עם נושיה הרבים;
|
(1)
מכולת סחורות
חברת צים, מקבוצת חברה לישראל -0.41% חברה לישראל 76,830 -0.41% חברה לישראל בסיס:77,150 פתיחה:77,150 גבוה:78,120 נמוך:74,930 תמורה:7,537,671 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: , שבשליטת עידן עופר, הגיעה להסכמים סופיים בגיבוש הסדר החוב שלה. בעלי החוב של צים נאלצים לגבות את התוכנית העסקית שהציגה צים ושתוביל אותה להון עצמי חיובי ושווי חברה של 600-800 מיליון דולר.

צים מתמודדת בשנים האחרונות עם תנאי שוק קשים על רקע משבר עמוק בענף הספנות העולמי ואת 2013 סיימה בהפסד של 535 מיליון דולר. חודשים האחרונים התקיימו בנקודות שונות ברחבי העולם עשרות פגישות בין נציגי צים לבין בעלי החוב של החברה במטרה להביא להסדר מוסכם על כל הצדדים.

מרבית בעלי החוב הם גורמים זרים וביניהם בנקים בינלאומיים חברות ספנות בעלי אוניות וזאת בנוסף לבעלי האג"ח הישראלים.

חברה לישראל תזרים 200 מיליון דולר ותקבל 32% ממניות צים החדשה

החברה לישראל ובעליה השקיעו בצים במסגרת המאמץ להבראתה כמיליארד דולר, מחקו חובות בהיקף גדול, וקיבלו על עצמם ויתורים בהסכמי חכירה בהיקף של כ-700-740 מיליון דולר נוספים (כולל הלוואות בעלים).

כמו כן ובנוסף, החליטו החברה לישראל, הבעלים של צים (אחזקה של כמעט 100% כיום), ועידן עופר כבעל השליטה בחברה לישראל ,לוותר על השליטה בצים החדשה, ולרכוש כשליש ממניות החברה תמורת סכום של 200 מיליון דולר, כשעוד 50 מיליון יובטחו על ידם לצרכי ההסדר. הזרמות אלו מעלות את סך השקעתם בצים לכ-1.4 מיליארד דולר בקירוב.

ההסכם כפוף לאישור האסיפה הכללית של החברה לישראל והגופים הרלוונטיים בקרב הנושים.

"מניית הזהב" תמשיך להיות מוחזקת בידי המדינה

לגבי "מנית הזהב" (מניית שליטה של המדינה)- צים מודיעה כי הגיעה להבנה ולהסכמה גם עם משרד הביטחון בנוגע לביצוע שינויים והתאמות ב"מניית הזהב", שתמשיך להיות מוחזקת בידי המדינה: בתום דיונים ארוכים עם נציגי המשרד הגיעו הצדדים להבנות אשר עונות על צרכי הביטחון והאינטרסים החיוניים של מדינת ישראל בשגרה ובשעת חירום.

בנוסף לכך, תאפשרנה ההתאמות במניית הזהב לשפר את יכולותיה המסחריות של צים החדשה, כגון חבירה לשיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות ספנות אחרות, גיוסי הון לטובת חידוש הצי ושדרוג מערכות המחשוב ופיתוח עסקי.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  לא הגיעו לשום הסדר
  ממש לא נכון 19/05/2014 10:20
  הגב לתגובה זו
  0 1
  הכתבה הזו לא נכונה
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות