ידין ענתבי מונה לממונה על החטיבה הפיננסית בבנק הפועלים

ענתבי כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל דש בית השקעות ולפני כן כממונה על שוק ההון ביטוח וחסכון והמפקח על הביטוח במשרד האוצר
 |  (3)
ידין ענתבי, צילום: אורי פורת
ידין ענתבי, 42, ממשיך להתקדם צעד אחר צעד בצמרת הפיננסית - הפועלים, אישר את מינויו לממונה על החטיבה הפיננסית בבנק וחבר ההנהלה. המינוי אושר לאחר שהממונה על החטיבה, רן עוז, הודיע על רצונו לפרוש מהתפקיד לאחר כחמש שנים, "במטרה לצאת לדרך חדשה". המינוי כפוף לאישור .

ענתבי כיהן בתפקידו האחרון כמנכ"ל דש בית השקעות, ובכלל זה היה אחראי על קופות הגמל, קרנות הפנסיה, קרנות הנאמנות ותעודות הסל של בית ההשקעות. לפני כן, בין השנים 2005-2009 כיהן ענתבי כממונה על שוק ההון, וחסכון והמפקח על הביטוח במשרד האוצר. במסגרת זאת היה אחראי על ההסדרה והפיקוח של הגופים המוסדיים בישראל: חברות הביטוח, קרנות הפנסיה וקופות הגמל, והוביל רפורמות רחבות בשוק החיסכון ארוך הטווח ובשוק הביטוח.

לענתבי תואר ראשון בחשבונאות וכלכלה ותואר שני במינהל עסקים בהתמחות במימון ושיווק, מהאוניברסיטה העברית בירושלים. כמו כן הוא בעל רישיון רואה חשבון.

החטיבה הפיננסית אחראית על מערך המידע הפיננסי והדיווח הכספי, בניית תוכניות העבודה, מעקב ובקרה אחרי ביצוע והקצאת משאבים, פיתוח פלטפורמת מידע, ניתוח כלכלי וכלים תומכי החלטה שימוש ההנהלה והיחידות השונות. כמן כן, אחראית החטיבה על ניהול אקטיבי של ההון בבנק, תוך אופטימיזציה של המקורות מול השימושים, קיום קשר עם ציבור בעלי המניות ושוק ההון, וניתוחים מאקרו כלכליים.

יאיר סרוסי, יו"ר הבנק, וציון קינן, מנכ"ל הבנק, אמרו: "רן עוז הוא מנהל מקצוען, משכמו ומעלה. כמי שהוביל את החטיבה הפיננסית באחת התקופות היותר מאתגרות במערכת הבנקאית, היה רן שותף ותרם לגיבוש מתווה האסטרטגיה הרב-שנתית שהחזירה את הבנק להובלה. רן הוביל את תרגומה בפועל של האסטרטגיה לתוכניות העבודה ליישום, והשריש את תרבות המדידה והמעקב אחר ביצוע של תוכניות העבודה, תוך בניית פלטפורמת מידע מתקדמת לתמיכה בקבלת החלטות. רן גם היה הראשון שהקים יחידה ייעודית לניהול דינמי של ההון. הצטערנו מאוד על החלטתו לעזוב, ואנו בטוחים כי הוא ימשיך להצליח בכל תפקיד שיבחר".

סרוסי וקינן הוסיפו: "אנו שמחים על הצטרפותו של ידין ענתבי להנהלת הבנק ובטוחים כי יתרום תרומה משמעותית לבנק בכלל ולחטיבה הפיננסית בפרט".
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  עוד תחום להריסה
  מכיר 19/06/2013 22:08
  הגב לתגובה זו
  0 0
  לאחר שישגע את תחום הבטוח, הרס בית השקעות ממשיכים לתת לילד כלי משק להשמדה
  סגור
 • 2.
  הכל נשאר במשפחה - הממונה ממונה וזה תשלום על
  מנהיג המהפכה 19/06/2013 11:02
  הגב לתגובה זו
  0 1
  היותו ילד טוב בתפקידו . אז כך זה הולך - הממונה על שוק ההון מטיב עם המפוקחים והם ממנים אותו כמנכל . כמנכל הממונה על כספי הציבור הוא מטיב עם בנק הפועלים - ובנק הפועלים פורע את השטר .
  סגור
 • 1.
  הכל נשאר במשפחה - הממונה ממונה וזה תשלום על
  מנהיג המהפכה 19/06/2013 10:33
  הגב לתגובה זו
  7 1
  היותו ילד טוב בתפקידו . אז כך זה הולך - הממונה על שוק ההון מטיב עם המפוקחים והם ממנים אותו כמנכל . כמנכל הממונה על כספי הציבור הוא מטיב עם בנק הפועלים - ובנק הפועלים פורע את השטר .
  סגור