למרות נתוני המאקרו הצבע הירוק בוול סטריט ניצח

יום עמוס בנתוני מאקרו שרובם מאכזבים והעלו את מפלס החששות באשר להאטה כלכלית. אינטל בלטה לרעה לאחר הורדת המלצה של מריל לינץ'. טבע הוסיפה 0.46%, סרגון איבדה 5.58%, פוליקום התקדמה 0.33%
|
למרות נתוני המאקרו הצבע הירוק בוול סטריט ניצח

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר האחרון לשבוע זה בעליות שערים קלות. המסחר נפתח בירידות שערים בצל נתוני המאקרו הפושרים, אך המשקיעים החליטו לשנות את הכיוון עם פירסום סנטימנט הצרכנים.

נתוני המאקרו הפתיעו לרעה ומצביעים כי גם צד ההיצע וגם צד הביקוש של הכלכלה, נפגעו בצורה מסוימת ממשבר האשראי. עם זאת, סנטימנט הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן רשם קריאה גבוהה מהצפוי בחודש ספטמבר, כאשר עמד ברמת 83.8 הנקודות לעומת 83.4 בחודש אוגוסט. אינדיקטור זה זורע אופטימיות בקרב המשקיעים, באשר למצב הצרכן האמריקני.

צרות האשראי מגיעות היום דווקא מעבר לים, ענקית המשכנתאות הבריטית, Northern Rock, הודיעה היום, כי היא זקוקה לנזילות מצד הבנק המרכזי באנגליה. לאחר שנכוותה קשות ממשבר האשראי האחרון.

יומן המאקרו עמוס היום מאוד, בין הנתונים שהתפרסמו היום, ניתן למצוא את בטחון הצרכנים ומדד המכירות הקמעונאיות. המשקיעים מבחינתם בודקים כל נתון שמתקבל בקפידה רבה ומנסים לדלות עוד מידע באשר למצב הכלכלה הגדולה בעולם.

מזכיר האוצר האמריקני, הנרי פולסון אמר היום כי הוא רואה שיפורים קלים במספר סקטורים בשוק אשר נקלעו לאחרונה ללחצים, בניהם מנה את שוק האג"ח המגובה בנכסים. "היו מספר התאוששויות קלות בשווקים מסוימים אשר ניכרו בהם לחצים", כך אמר פולסון בראיון ל-CNBC. עוד הוסיף, כי הכלכלה 'הבריאה' בארה"ב העניקה לו בטחון באשר ליכולתה לעבור את המשבר. "מגוון המוצרים הרחב והאינטגרציה בין הכלכלות בעולם מורה לנו כי יקח עוד זמן מה עד שירגע המשבר. אני מרגיש מאוד בטוח כי הכלכלה תמשיך בצמיחה".לסיום אמר: "האינפלציה הודברה וזהו בהחלט מפתח להתרחבות כלכלית בעתיד".

בנפרד לכך, העביר פולסון ביקורת חמורה על הקונגרס באשר לכוונה להטיל סנקציות סחר על סין, בטענה כי אלו יפגעו אנושות בכלכלת ארה"ב.

אתמול, הפגינו השווקים עוצמה רבה, במיוחד בקרב מניות הבלו צ'יפ עליהן נמנות מקדונלדס וג'נרל מוטורס. הדאו הוסיף לערכו 133 נקודות וסגר בעלייה של 1%, מדד ה-S&P 500 הסתפק בעלייה צנועה יותר, כאשר הוסיף 12 נקודות. הנאסד"ק התחזק אתמול ב-8.9 נקודות נוספות.

מדד הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.04% לרמה של 2,602 הנקודות. סגר בעלייה של 0.13% לרמה של 13,442 הנקודות.

מאקרו

מחירי הייבוא ירדו ב-0.3% בחודש אוגוסט, בסיוע הירידה של 1.3% במחירי הנפט. מלבד הנפט והנפט למוצריו, התוצאות מעורבות אך עדיין מתונות. מרכיב המזון, רשם קפיצה של 0.7%, לאחר ייקור של 1.3% במאי.

המכירות הקמעונאיות בארה"ב לחודש אוגוסט רשמו עלייה מתונה של 0.3%, הרבה מתחת לקונסנזוס התחזיות לעלייה של 0.6%. אלו מביאות להתגברות החששות מהמצב הנוכחי בשוק העבודה האמריקני, והתדרדרות שוק המגורים.

הגרעון בחשבון השוטף של ארה"ב הצטמצם ל-190.8 מיליארד דולר ברבעון השני של השנה, או 5.5% אחוזי תוצר, כך דיווחה לשכת המסחר היום. נזכיר, כי זהו הגרעון הנמוך ביותר בחשבון השוטף, ביחס לתוצר מאז הרבעון השלישי של שנת 2005.

מדד הייצור התעשייתי גדל בחודש אוגוסט ב-0.2%, כולל בתוכו את תפוקות המפעלים, המחצבים, וענף השימושים. אולם, ההיצע בתחום הייצור התעשייתי עצמו, נפל ב-0.3% הירידה הראשונה מאז חודש פבואר. בתוך כך, פעילות המפעלים נפלה ב-0.3% ורשמה קריאה של 80.7 הנקודות. העלייה הכוללת במדד היתה מתחת לתחזיות- עלייה של 0.3%.

אמריקניות במרכז

חברת APPLE COMPUTER הודיעה היום, כי היא מציעה פיצוי של 100 דולר באשראי לצרכנים שמיהרו ורכשו את ה- iPhone, לפני ההפחתה האחרונה במחיר. הפיצוי מגיע רק לצרכנים אשר רכשו את המוצר עד שבועיים לפני ההודעה על הורדת המחיר. צרכנים אשר מעוניינים לבדוק זכאות להחזר יכולים להכנס לאתר החברה.

מניות Genentech נסחרו בסנטימנט שלילי, לאחר שועידת הייעוץ של ה-FDA הודיעה כי היא תבחן מחדש את התרופת ה- Avastin של החברה לטיפול בסרטן, בקרב חולים אשר לא עברו טיפולים כימותרפיים.

ענקית הפיננסים מריל לינץ' הורידה את המלצתה למניות INTEL CORP ל"נייטרלי". בחברת הברוקראג' טענו: המכפיל הנוכחי של החברה הוא 18 על פי הרווחים הצפויים בשנת 2008, הנימוק להחלטה נבע מההערכות, כי המנייה מתקרבת למיצוי מחזור הצמיחה הנוכחי. האפסייד הצפוי מהתנאים הנוכחיים בשוק הוא נמוך, מנגד אינטל צפויה להנות מביקושים ערים למחשבים.

בהודעה נפרדת מסרה מריל לינץ' כי היא נאלצה לבצע הערכות שווי מחודשות לנכסיה בשל משבר האשראי האחרון. כמו כן, למהלך זה עלולה להיות השפעה מסוימת על הדו"ח לרבעון השלישי.

מניות ישראליות

חברת Scali המובילה בתחום חומרת המחשבים הודיעה אתמול ,כי היא שיחררה את התוצאות הראשוניות משימוש במעבדי ה-Quad-Core של AMD, מודל האופטרון 2350 יחד עם הרכיב של חברת מלאנוקס חו"ל ה- ConnectX. המיועד לתקשורת בין רכיבי המחשב. הניסוי הוכיח את החשיבות הגוברת של מערכות העברה בביצועי המחשבים ונחל הצלחה מסחררת.

חברת התרופות פריגו חו"ל הודיעה אתמול כי מנכ"ל החברה, מורי ארקין פורש מתפקידו, זאת יעשה בתום תקפותו של חוזה העסקתו המסתיים ב-17 למרץ 2008. ארקין ימשיך לשמש בתפקידו הנוכחי עד לתאריך זה. כמו כן, ימשיך לנהל את הפעילות העסקית ויבטיח את ביצועי ההזמנות. בתוך כך, יוסיף לכהן בתפקיד של חבר הדירקטוריון ויסייע לחברה כנדרש.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות