איתות חזק לקראת מחר: התביעות הראשונות לדמי אבטלה חזרו לרדת

 | 
נשר אמריקני, צילום: Getty images Israel
לאחר שאתמול פורסם מדד הייצור והתעסוקה על פי סקר ה-ADP שהצביע על עלייה בפעילות הכלכלית במדינה, היום מתפרסמים נתונים נוספים לכך. מדד התביעות הראשוניות לדמי אבטלה בארה"ב, היה נמוך השבוע מעבר לצפי השוק. גם התובעים החוזרים היו נמוכים מהצפוי. 
בשבוע שעבר מספר האמריקנים שתבעו דמי אבטלה לראשונה הגיע לכדי 276 אלף תובעים בלבד, לעומת הצפי של השוק שעמד על 279 אלף. זוהי ירידה בסך של 6 אלף תובעים לעומת השבוע שעבר (ירידה של מעל ל-2.1%).
החוזים העתיידים על מדדי וול סטריט היום נסחרים בירידות. החוזים על הדאו ג'ונס יורדים 0.44%, החוזים על ה-s&p 500 יורדים 0.44% והחוזים על הנאסד"ק יורדים 0.65%. 
מחר (ו'), יתפרסם הנתון החשוב של החודש עם פרסום ההודעה של משרד העבודה האמריקני על תוספת המשרות בארה"ב בחודש מאי. אחרי שהנתון עמד בציפיות בחודש אפריל, הצפי הפעם של וול סטריט הוא לתוספת משרות בסך של 225 אלף והתקבעות שיעור האבטלה על 5.4% (שיעור הנמוך מזה 6 שנים). 
הנתון השבועי הנוכחי אמנם אינו משפיע באופן ישיר על נתוני התעסוקה מחר, משום שאינו נמצא בפרק הזמן הנמדד בחודש מאי. אם כי בבדיקה של ממוצע ארבעת השבועות האחרונים- התביעות הראשוניות לאבטלה מסתכמות ב-274.75 אלף תביעות בלבד. הוסיפו על כך את סקר התעסוקה של ה-ADP מאתמול והנה לכם מדוע וול סטריט צפויה להישאר אופטימית גם מחר. 
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה