עסקת מיטב-דש בדרך למצולות: מכתב הפרה נשלח - וכעת סופרים 20 ימי עסקים

כמעט 5 חודשים מאז נודע דבר העסקה, שיגרה מיטב-דש מכתב הפרה ל-XIO והעסק נראה על סף פירוק
 |  (1)
צבי סטפק, צילום: ישראל הדרי; יח,צ
זה כבר נראה כמו אקורד סיום צורם למה שאמור היה להיות עסקת השנה בשוק ההון הישראלי. בית ההשקעות מיטב דש -0.5% מיטב דש 1,190 -0.5% מיטב דש בסיס:1,196 פתיחה:1,199 גבוה:1,199 נמוך:1,177 תמורה:455,767 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: שיגר כעת דיווח לבורסה לפיו קבוצת XIO לא עמדה ביעד אשר הוסכם בין הצדדים ביחס להיערכות הפנימית של קבוצת XIO להגשת הבקשות לאישורים הרגולטוריים עד למועד האחרון. בשל כך,  מסרה מיטב-דש לקבוצת XIO הודעה על הפרת הסכם המיזוג, במסגרתה הודיעה בין היתר כי קבוצת XIO הפרה את התחייבויותיה להגיש את הבקשות לאישורים הרגולטוריים עד למועד האחרון שנקבע בהסכם המיזוג, וכן כי קבוצת XIO הפרה את התחייבויותיה בהסכם המיזוג לשתף פעולה עם החברה ולעשות את מירב המאמצים הסבירים לשם קידום עסקת המיזוג.
כעת נקבעה 'תקופת ריפוי' של 20 ימי עסקים כאשר במידה  וקבוצת XIO לא תתקן את ההפרות של הסכם המיזוג עד למועד האחרון של תקופת הריפוי, תעמוד למיטב-דש הזכות לבטל את הסכם המיזוג והעסקה וכן לדרוש מקבוצת XIO את החזר הוצאות העסקה של החברה עד לסכום אשר נקבע בהסכם המיזוג וזאת מבלי לגרוע מכל זכות אחרת העומדת לחברה על פי כל דין. נציין כי סיום אותם 20 ימי העסקים יהיה רק ב-5 ביוני, וזאת כיוון שימי העסקים לא כוללים את ימי ראשון, ובדרך יש גם חגים בארץ.  
גורמים המקורבים ל-XIO מסרו ל-Bizportal שהם לחלוטין לא מוותרים על העסקה. "בקבוצה מעט מאוכזבים שמיטב דש אבדו סבלנות אבל שומרים על אופטימיות והקבוצה ממשיכה לעשות כל מאמץ כדי ליישב את הסיטואציה ולסיים את ההליך הרגולטורי ולהביא את העסקה לכדי סיום במסגרת לוחות הזמנים", כך מסרו אותם גורמים.
נזכיר כי דבר העסקה עם XIO נודע בתחילת דצמבר האחרון. באותו יום זינקה מניית מיטב דש בשיעור של 26% במחזור גדול ברקע לדיווח בית ההשקעות כי תג המחיר בעסקה עומד על 1.48 מיליארד שקלים. בחודשים שלאחר מכן עוד המשיכה המניה לטפס אבל הדיווח על התביעה שהגיש מיסטר זי כנגד XIO הייתה המקל הראשון בגלגלים שלאחריו הצטרפו דיווחים של מיטב על אי עמידה באבני דרך מצד החברה הרוכשת, וכעת נסחרת מניית מיטב-דש במחיר שקרוב מאוד למחיר שבו נסחרה טרם הדיווח על העסקה עם XIO. שווי השוק של מיטב דש בבורסה עומד על 960 מיליון שקלים, מה שמבהיר היטב את סקפטיות הסוחרים לגבי הסיכויים שהעסקה תצא בכל זאת אל הפועל.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  נראה כמו הזדמנות טובה לעשות כסף
  אורן כהן 27/04/2017 16:54
  הגב לתגובה זו
  2 0
  למרות כותרת הכתבה שקצת מטעה. מגוף הכתבה ניתן ללמוד שקרן XIO כן מעוניינת בהשלמת העסקה. כלומר אם העסקה תבוצע בפועל ישנה אפשרות להרוויח 50% בפרק זמן של חודש וקצת. ואם העסקה לא תתממש כפי הנראה לא יקרה דבר משום שהמנייה על פי הכתבה חזרה לשער הבסיס טרם העסקה. בנוסף ראיתי כי המנייה מחלקת דיבידנד באופן עקבי כל רבעון במשך שנים רבות. זאת ועוד החברה זכתה במכרז של משרד האוצר שכל מי שלא בחר להפקיד את כספו לקרן פנסיה ספציפית הכסף מועבר לאחת משניי חברות ומיטב דש היא אחת מהן. ומהכרות שלי את החוסך הפנסיוני הממוצע הוא אינו מתעניין ממש בנושא ההפרשות הפנסיונית. כך שנראה שצפוי גידול בכמות החוסכים הפנסיוניים שיצטרפו למיטב דש וכפועל יוצא מכך בפעילות וברווחים של החברה. כך או אחרת נראה לי שהשקעה במנייה הזו לאורך זמן נראית כהשקעה אטרקטיבית. גם יו"ר החברה צבי סטפק נראה אדם ראוי ורציני. אומנם אינני אייל גורביץ אבל זה הניתוח הצנוע שעשיתי למניה זו כסוחר חובב בשוק ההון. הייתי שמח לתגובות שלכם להערכתי זו והאם אתה שותפים לה. תודה, נ.ב- אני רואה שהמסחר במנייה גבוהה יותר היום והיא גם החלה לטפס קצת . כך שנראה לי שצדקתי.
  סגור