בצל הקורונה, מתי סוגרים פוזיציה?

ירידות תמיד יתפסו אותנו לא מוכנים, בכדי להיות מוכנים לכל ירידה, אילו סימנים מהווים קריאה ליציאה?
|
(4)
ירידות, צילום: iStock

כל ירידה, חדה ככל שתהיה, תופסת אותנו לא מוכנים, מרעידה לא מעט אברי גוף שמפאת צנעת הפרט ואג'נדת הפוליטיקלי קורקט, לא אזכיר כאן. העובדה המצערת היא שמרביתנו נכנסים לפוזיציה רק מתוך מחשבה שרווח הוא האופציה היחידה. מתכון בטוח להפסד. ללא תוכנית מסחר מסודרת שבמרכזה הידיעה המתסכלת שמשהו יכול, אולי, להשתבש, אמור להציל את כספינו ביום פקודה.

ראשית, עלינו לדעת לאיזה ממד זמן נפתחה העסקה ולהתמיד בממד זמן זה. ועם קבלת אחד מארבעת הסימנים שאציין פשוט לצאת.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

הרצף העולה, אחד מאבני הפינה להבנת כיוונו של שוק או מניה ולקבלת החלטה נבונה לביצוע עסקה הן לקנייה והן למכירה מתבססת על "עיקרון הרצף". מגמות עלייה או ירידה מורכבות מרצפים עולים ויורדים שההבחנה ביניהם והבנתם קריטית לקבלת החלטה.

רצף עולה: ברצף עולה, שער סגירה של כל נר נתון יהיה גבוה מהשער הנמוך של הנר שקדם לו כאשר ההתייחסות תהיה תמיד לנר הגבוה ביותר של הרצף. קחו לדוגמה את מדד נאסד"ק בגרף חודשי שם אפשר לראות רצף עולה.
ספירת הנרות ברצף העולה מתחילה מהנר הנמוך ביותר ברצף כפי שאפשר לראות בגרף.

אז מתי סוגרים את הפוזיציה?
 שבירת רצף עולה מתקיימת כאשר שער סגירה של נר נתון נמוך מהשער הנמוך של הנר הגבוה ביותר ברצף העולה.משבירה של רצף עולה היא סימן לחיסול פוזיציית לונג. משמעותה עלייה דרמטית ברמת הסיכון. עלייה בסבירות לתיקון טכני משמעותי ואף להיפוך מגמה. יש לשים לב לשבירת הרצף העולה טרם המפולות של השנים האחרונים ולמעשה בכל התיקונים הטכניים שהתרחשו עד היום. המשולשים האדומים מורים במדויק על הנר בו יש לסגור את הפוזיציה. סגירה מתחת לממוצע נע 5
כגיבוי למצב בו הרצף העולה אינו נשבר אך השוק רושם ירידות נעשה שימוש בממוצע נע 5. כאשר שער הנעילה נמוך מהממוצע הנע יש לחסל את העסקה. 

נר אדום שכולו מעל לרצועת בולינגר העליונה 
כל חריגה מרצועת בולינגר העליונה מעלה את הסבירות למפנה מטה. על אחת כמה וכמה כאשר מתקיים נר אדום שכולו מעל לרצועה העליונה.נר של מוכרים שכולו מעל לרצועת בולינגר העליונה
 וואריאציה נוספת של פריצת הרצועה העליונה:

הערה : כל הזכויות שמורות. אין לשכפל, להעתיק, לתרגם, לצלם, להקליט או להעביר בכל צורה שהיא כל חלק מן החומר אלא באישור מפורש בכתב מן המחבר.

אין בסקירה זו משום המלצה לקנות או למכור את השוק או מניות ספציפיות. סקירה זו מוגשת כאינפורמציה טכנית נוספת העושה זאת פועל על סמך שיקול דעתו בלבד.

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  כתבה טובה אבל ישנה
  אבי 29/01/2020 09:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  טוב שלא מיחזרתם כתבה מ 1990 תשימו לב כי הניתוח של גורביץ ישן רצח משנת 2014 והוא לא מראה גרף של שנתיים אחרונות כי שם גם נר אדום אחד מתהפך ולאחריו יש ירוק בוהק אז התיאוריה שלו לא תמיד נכונה ולא תמיד עובדת. קורה שאחת ל הוא מצליח לפגוע..
  סגור
 • 3.
  מאמר מעניין תודה אייל! (ל"ת)
  משקיע 29/01/2020 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 2.
  קולע
  יוסי 29/01/2020 08:57
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חייב מעקב צמוד
  סגור
 • 1.
  אוקיי אבל למה לא התיחסת למדדים שלנו ושל חול (ל"ת)
  אלי 29/01/2020 08:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות