בעקבות ירידות השערים: תעשיית קרנות הנאמנות עוברת לפדיונות

הפדיונות בקרנות הנאמנות המסורתיות עלו בעוד הקרנות הכספיות הגדילו גיוסים. מיטב דש בוחן את היקפי הגיוסים והפדיונות בקטגוריות השונות - הנתונים המלאים

|
רפי ניב, מנכ"ל מיטב דש קרנות נאמנות, צילום: רמי זרנגר
בשבוע המסחר האחרון עברה תעשיית קרנות הנאמנות לפדיונות של כ-15 מיליון שקל, תוך עלייה בהיקף הפדיונות בקרנות המסורתיות לעומת גידול בגיוסים בקרנות הכספיות. זאת ברקע לירידות השערים המתמשכות מתחילת החודש באפיקי ההשקעה המרכזיים, למעט אגרות החוב הממשלתיות. 
לפי הערכות כלכלני מיטב דש, בשבוע החולף קרנות הנאמנות הכספיות גייסו כ-375 מיליון שקל לעומת הקרנות המסורתיות שראו יציאת כספים של כ-390 מיליון שקל. סכום זה מבטא פדיון של כ-240 מיליון בקרנות האקטיביות-המנוהלות ופדיונות של כ-150 מיליון בקרנות הפאסיביות. בתוך כך, הקרנות המחקות גייסו כ-50 מיליון שקל לעומת קרנות הסל שפדו כ-200 מיליון שקל.
נכון ליום חמישי האחרון, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 331.8 מיליארד שקל: 207.2 מיליארד שקל ב​תעשייה האקטיבית, מהם 179 מיליארד בקרנות מסורתיות ו-28.2 מיליארד בקרנות כספיות. בתעשייה הפאסיבית מדובר בסכום של 124.6 מיליארד שקל, מהם 90.1 מיליארד בקרנות סל ו-34.5 בקרנות מחקות.
מה עשו הקטגוריות השונות?
ברמת התעשייה האקטיבית, קרנות אג"ח מדינה שומרות על ההובלה בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות החודש, עם סכום של כ-90 מיליון שקל. מנגד, קרנות אג"ח כללי, שירדו משמעותית בקצב הגיוסים בשבוע שעבר, עוברות השבוע לפדיונות של כ-90 מיליון שקל.
גם קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות עוברות לפדות השבוע, סכום הנאמד ב-40 מיליון שקל. הקרנות האג"חיות השקליות נותרו השבוע ללא שינוי בעוד קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, ממשיכות לפדות גם בשבוע השני של חודש אוגוסט , בקצב גובר לסכום של כ-170 מיליון שקל. קרנות אג"ח חו"ל רשמו השבוע פדיון של כ-30 מיליון שקל, המשך לפדיונות שהיו מנת חלקן בכל החודשים האחרונים.
ברמת התעשייה הפאסיבית, הקרנות המתמחות במניות - הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה, סיימו את השבוע בפדיונות של כ-195 מיליון שקל תוך פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שפדו כ-80 מיליון, לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שפדו כ-115 מיליון. כמו כן, הקרנות המחקות פדו כ-15 מיליון שקל בעוד קרנות הסל פדו כ-180 מיליון שקל. 
קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם השבוע עם סכום של כ-60 מיליון שקל. גם בקרנות אג"ח כללי נרשמו גיוסים שהסתכמו בכ-5 מיליון שקל. מנגד, לאחר רצף גיוסים מרשים מתחילת השנה, קרנות אג"ח חברות עוברות השבוע לפדיונות בסכום של כ-35 מיליון שקל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות