הסכם קיבוצי היסטורי בסלקום: לראשונה ישותפו העובדים ברווחי החברה

ההסכם יחול לתקופה של שלוש שנים. שכר המינימום בחברה ייקבע על 5% מעל לשכר המינימום במשק ויעודכן בכל שנה באחוז אחד
|
(3)
ניר שטרן מנכ"ל סלקום (צילום: סיון פרג'), צילום: סיון פרג'
הישג לעובדי סלקום +3.32% סלקום 941.2 +3.32% סלקום בסיס:911 פתיחה:911 גבוה:941.2 נמוך:905.7 תמורה:993,831 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: - היום נחתם הסכם קיבוצי בחברת הסלולר. ההסכם נחתם לתוקף עד סוף שנת 2017 והוא יחול על עובדי סלקום ונטוויז'ן. הסכם השכר הקיבוצי הוא השני בענף הסלולר ונחתם לאחר תהליך ממושך ומורכב של משא ומתן שנמשך קרוב לשנה וחצי.
במסגרת ההסכם שנחתם עובדי סלקום ישותפו ברווחי החברה. על פי תנאי ההסכם מכל רווח תפעולי שנתי העולה על 400 מיליון שקל - 12.5% יועבר לעובדים על בסיס רבעוני בצורת מענק והשתתפות ברוווחים. 
כחלק מן ההסכם סוכם עוד כי שכר המינימום בחברה יעמוד על 5% מעל לשכר המינימום הקבוע בחוק. בכל אחת משנות ההסכם שכר המינימום בחברה יעלה באחוז נוסף, זאת מעבר לעדכון שכר המינימום במשק שיבוצע בשלוש פעימות.
לגבי יתר העובדים - גם כאן ישנן בשורות חיוביות. בשנה הראשונה להסכם עובדים אשר השלימו 18 חודשים עבודה יקבלו תוספת של 3.1%. בשנה השנייה והשלישית להסכם תינתן תוספת ממוצעה בגובה של 3% מהשכר הקובע לשנה. 1.25% מהתוספת יהיה קבוע והשאר ייקבע בצורה דיפרנציאלי בהתאם למצוינות.
את המשא ומתן הובילו מצד ההנהלה שרון עמית, סמנכ"ל משאבי אנוש ואיתמר ברטוב, ראש המטה, מצד ההסתדרות ונציגות העובדים מיה יניב – יו"ר ועד העובדים וחברי ועד הפעולה, יקי חלוצי, יו"ר האיגוד, ועו"ד עינב קאבלה, ראש מטה יו"ר ההסתדרות ומנכ"ל האגף לאיגוד מקצועי.
ההסכם כולל גם תנאים סוציאליים לטובת העובדים. זמני ההפסקות לעובדים במוקדים יגדלו ב-30%. בנוסף, תוגדל מכסת ימי החופש של העובדים אשר יוכלו לקבל יום בחירה ב-1 במאי. גם ערך יום הבראה בחברה יעלה ל-500 שקלים והעובדים יקבלו תשלום שנתי בגין ביגוד. 
אבי ניסנקורן, יו"ר ההסתדרות, בירך היום את העובדים ואמר: "ההסכם הקיבוצי בסלקום הינו הישג חשוב ששם את ההון האנושי במרכז ומבטיח את ביטחונם התעסוקתי של העובדים. אני מבקש לברך את ועד עובדי החברה, בראשות מיה יניב, על הנחישות והאחריות שהם הפגינו לאורך הדרך ולהודות למובילי המשא ומתן. בהזדמנות זו מגיעה תודה גם להנהלת סלקום, בראשות המנכ"ל ניר שטרן, על התנהלות בהוגנות לקידום ההסכם הקיבוצי. ההסכם מגלם ערכים של רווחה, בטחון תעסוקתי וצמצום פערים". 
ניר שטרן, מנכ"ל סלקום: "ההסכם יאפשר לעובדים וההנהלה להמשיך ולשמור על איתנותה העסקית של הקבוצה. מדובר בהסכם פורץ דרך במשק הישראלי בשל רתימת העובדים לתוצאות העסקיות של החברה. אני משוכנע כי החיבור בין הצלחת החברה לכלל העובדים יהווה נדבך משמעותי בהצעדת החברה קדימה. ככל שהחברה תרוויח יותר וככל שתצליח יותר בתחום הטלוויזיה, כך ייהנו העובדים יותר מהצלחתה. ההסכם מהווה אף הישג מרשים בדרך השגתו שבסיסה שותפות, שקיפות והדברות פתוחה בין השותפים".
יקי חלוצי, יו"ר האיגוד המקצועי לעובדי הסלולר האינטרנט וההיי-טק בהסתדרות: "היום אנו יכולים לסמן נקודת התחלה חדשה על ציר הזמן של חברת סלקום. החברה הפנימה את השינויים בשוק התעסוקה והייתה שותפה למו"מ הוגן ויצירתי. העובדים המסורים שעומדים מאחורי הצלחת החברה, הם מעתה שותפים ברווחיה ויודעים שעומד מאחוריהם ועד רציני ואיגוד מקצועי חזק. אני רוצה להודות ליו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, על תרומתו הרבה להבטחת תנאי העסקה הוגנים ומכבדים לעובדי סלקום".  
מיה יניב, יו"ר ועד העובדים בסלקום, הוסיפה לדבריו של חלוצי ואמרה: "אני שמחה, מאושרת ונרגשת להציג את ההסכם הקיבוצי הראשון בחברת סלקום נטוויז'ן. מדובר בהסכם קיבוצי היסטורי ופורץ דרך בכל קנה מידה. ההסכם שלנו מבטא מערכת יחסי עבודה בריאה, נכונה ואמיצה ונחתם ללא סכסוך עבודה או עיצומים ותוך הידברות כנה. ההסכם מכוון לניצחון משותף וחיבור אמיתי שלנו העובדים עם החברה. החיבור עליו אני מדברת מתבטא לא רק במילים אלא בשותפות ברווחי החברה".
 
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  אני צייד של סלקום ופרטנר
  צייד מניות 15/02/2015 22:28
  הגב לתגובה זו
  0 0
  המניות שלהם יטסו 50% השנה
  סגור
 • 2.
  ועכשיו אולי תתייחסו גם ללקוחות כמו בני אדם (ל"ת)
  גלי 15/02/2015 16:24
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  תבוא לישקר של סטף וורטהיימר
  11111 15/02/2015 16:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הם לא נותנים לעובדים להקים וועד!!!!!!!
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות