עו"ד רוזובסקי: "הדיבורים של IDB שלא תעשה תספורת - מס שפתיים"

בא כוח נציגות מחזיקי האג"ח באידיבי פיתוח ל-Bizportal על מתווה הסדר החוב החדש שגובש: "אין ספק שזה הסכם שהוא המייטיב ביותר עבור נושי אידיבי אחזקות ופיתוח, ששתיהן הן חברות חדלות פירעון"
 | 
(2)
נוחי דנקנר (צילום: בוצ'צ'ו), צילום: בוצ'צ'ו
עו"ד אייל רוזובסקי, בא כוחה של נציגות מחזיקי אגרות החוב של אידיבי פיתוח והנאמנים לסדרות ז' ט' ו-י' מגיב היום (א') בשיחה עם Bizportal לראשונה לגיבוש ההסכם המשותף בין הנציגויות של אידיבי פיתוח ואידיבי אחזקות שבמסגרתו תילקח השליטה בקונצרן מידיו של נוחי דנקנר וגם למכתב של דנקנר שפורסם היום ובו הוא קרא לנאמני האג"ח: "התנערו מההסכם, הוא כולל תספורת של 1.5 מיליארד שקל".

לדברי עו"ד רוזובסקי, "אידיבי החזקות היא חברה חדלת פרעון. אין על זה מחלוקת. זו חברה שלא משלמת את מה שהיא חייבת לבעלי אגרות החוב שלה מזה זמן רב. הדיבורים של מנהלי החברה על כך שהם לא רוצים לעשות תספורת הם בסה"כ מס שפתיים, שאין מאחוריו שום דבר".

"יש עוד הרבה משוכות שההסכם שנתווה בין שתי נציגויות אגח של אידיבי צריך לעבור מבחינה חוקית, אבל אין ספק שזה הסכם שהוא המייטיב ביותר עבור נושי אידיבי אחזקות ואידיבי פיתוח, ששתיהן הן חברות חדלות פירעון. אידיבי פיתוח לאורך זמן לא תוכל לשלם את חובותיה ואם לא יהיה הסדר היום הנושים ארוכי הטווח יועמדו בפני שוקת שבורה".

על אייל גבאי, שמונה על ידי בית המשפט כמומחה הכלכלי והביא לגיבושן של ההסכמות בין שתי הנציגויות בלילה שבין חמישי לשישי, אומר עו"ד רוזובסקי, "אייל גבאי עושה את התפקיד שלשמו מונה. הוא הביא במו"מ לפיתרון שעדיף לנושים של שתי החברות, בנסיבות אליהן נקלעו".

לדבריו, "התוספת שהצליחו להשיג מחזיקי האג"ח של אידיבי החזקות במו"מ היא משמעותית. במסגרת המתווה שגובש יקבלו מחזיקי האג"ח של אידיבי החזקות, שהתנגדו עד כה לשת"פ בין הנציגויות, 10% מאידיבי פיתוח וזאת לאחר מחיקת חוב בסך 1.75 מיליארד שקל, זו אינה תוספת של מה בכך".

תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  הסכם גרוע. תוך שנתיים פיתוח שוב בהסדר חוב
  gubbuy 27/05/2013 00:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מעבר לכך שנושי אחזקות יקבלו גורנישט המחיקה של החוב של פיתוח לא מספקת. נושי פיתוח מוקחים 1.75 מיליון ומושכים מהחברה 600 מיליון וישאר בחברה חוב של 3.45 מיליארד ונכסים של 4 מיליארד בערך שמתוכם 500 מיליון ש"ח מזומן. המזומן ישלם את הריבית על החוב של פיתוח בשנתיים הקרובות ולאחר הוצאות הנהלה לא ישאר יותר מזומן לאחר שנתיים. החברה היחידה שיכולה לשלם דיווידנד לפיתוח היא כלל והיא תשלם כ 100-150 מיליון במקרה הטוב כלומר לאחר שלוש שלנים לא ישאר מזומנים. אבל יותר חמור מכך תנודה קלה בשווקים ופיתוח שוב מתחת למים. אם ניקח את שווי הבורסאי של החברות בקבוצה לפני חודשיים אז החברה בכלל מתחת למים ואם ניקח מלפני חצי שנה אז היא כבר טובעת. בשביל שההסדר הזה יחזיק החברות בקבוצה צריכות להמשיך להתאושש מה שלא בטוח בכלל שיקרה. מצד שני אם הם יתאוששו אז פיתוח היא בכלל סולבנטית ואין שום סיבה לקחת את החברה מבעלי המניות. אז אם היא לא סולבנטית אז צריך מחיקה גדולה יותר(והיא לא סולבנטית זה ברור) מחיקה של עוד 500 מיליון והחברה תהיה בעלת חוב של 3 מיליארד ונכסים + מזומן של 4 מיליארד ויחס הון עצמי למאזן של 25 אחוז שזה מינימאלי
  סגור
 • 1.
  נוחי יביא שותף בפיתוח וכל ההסכם יתפורר
  גדי 26/05/2013 20:37
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נוחי יכניס שותף בפיתוח ויגדיל מחזיקי האג״ח של אחזקות את מרכיב המזומן וכך יפורר את ההסכם בכל מקרה אף אחד לא באמת מאמין שהנציגות של אחזקות באמת מאמין להם שהם ילכו עד הסוף עם ההסכם להערתי בלבד הכל בא על מנת להלחיץ את אלשטיין נוחי הבנקים וזה מה שקורה כולם בלחץ וזה יביא להסדר מיידי
  סגור