וול סטריט נעלה יום הפכפך בעליות חדות; סרגון טסה 10%

לאחר שבית ההשקעות Ferris Baker Watts, המליץ לקנות ממניות החברה. המשקיעים שאבו עידוד ממהלכי הבנק המרכזי באירופה, כמו כן תוצאותיה של גולדמן זאקס הפתיעו את האנליסטים. ורינט נסקה ב-16%
|
וול סטריט נעלה יום הפכפך בעליות חדות; סרגון טסה 10%

המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר בעליות שערים חדות. יום מסחר מעט לא אופייני עבר על המשקיעים בוול סטריט. לאחר שפתחו המדדים בעליות שערים חדות, באמצע יום המסחר ההתהפכה המגמה והמדדים עברו לטריטוריה האדומה. אולם, ההתאוששות היתה מהירה למדי ומאז ככל שעברו השעות התגברו העליות עד לסיום.

המשקיעים התעודדו היום מאוד מתוצאותיה של ענקית הפיננסים גולדמן זאקס. החברה דיווחה על רווחי שיא לרבעון הרביעי והכתה את תחזיות האנליסטים.

מנגד, כשעה לפני פתיחת המסחר פורסמו נתוני מכירות הבתים החדשים לחודש נובמבר. אלה רשמו ירידה של 3.7% והגיעו לקצב שנתי של 1.187 מיליון בתים. אשרות הבניה ירדו 1.5% לרמה של 1.152 מיליון אשרות.

כמו כן, המשקיעים בוול סטריט יכולים היום לשאוב גם עידוד מכיוונו של הבנק המרכזי באירופה (ECB) לאחר שהודיע כי הוא מציע מימון בלתי מוגבל לבנקים ובכך לוקח את הכרזת ארבעת הבנקים המרכזיים שבוע שעבר צעד אחד קדימה במלחמתם במשבר האשראי בשווקים. בהודעה אשר פורסמה אמש (ב') הודיע הבנק, כי הוא יאשר את כל בקשות המימון בגובה של 4.21% ומעלה, בשבועיים הקרובים.

עוד במוקד היום עמדה הצהרת הפדרל ריזרב כי הוא יחל ביישום המלצות שנועדו כדי למנוע מצב של הישנות משבר הסאב-בפריים. מציע מגבלות לגבי מתן משכנתאות סאב-פריים על ידי המלווים, החל מנטישת הלוואות ללא תיעוד מספיק וכלה בעונשים מוגבלים ללווים אשר לא משלמים את חובותיהם.

אתמול, המדדים המובילים בוול סטריט סגרו את יום המסחר הראשון לשבוע זה בירידות שערים חדות. למעשה חזרו המדדים בוול סטריט לרמות שפל של חודשיים. החששות נמצאים בכל מקום ושאלת השאלות ל-2008 שעולה בקרב מנהלי ההשקעות הבכירים היא מיתון - יהיה או לא יהיה. בתוך כך, העניקו המשקיעים משקל יתר לאזהרת נגיד ה'פד' לשעבר, אלן גרינספאן, כי ההסתברות לסטגפלציה - מצב בו הכלכלה מאיטה והאינפלציה גדלה - עומדת על 50:50.

הנאסד"ק סגר בעלייה של 0.84% לרמה של 2,596 נקודות. הדאו ג'ונס סגר בעלייה של 0.5% לרמה של 13,232 נקודות.

מאקרו

התחלות הבניה בחודש נובמבר התיישרו בקו אחד עם אשרות הבניה - שוב חולשה בשוק המגורים אך מעט מתחת לציפיות. התחלות הבניה נפלו 3.7% בחודש נובמבר, בניגוד לריבאונד של 4.2% בחודש שעבר. התחלות הבניה עומדות כעת על קצב שנתי של 1.187 מיליון יחידות, שיעור הגבוה מקונסנזוס התחזיות שעמד על 1.180 מיליון יחידות בהשוואה לרמה באוקטובר שעמדה על 1.229 מיליון בתים.

אמריקניות במרכז

חברת Adobe Systems (סימול: ADBE) ריכזה עניין לאחר שמנייתה רושמת עליות שערים של 1.5% במסחר בפרנקפורט בעקבות דיווחה על עליה של 21% ברווחיה. כמו כן, פירסמה תחזיות רווח לשנת 2008 אשר עוברות את תחזיות האנליסטים המוקדמות.

חברת Philips Electronics (סימול: PHG) נסחרה על רקע הודעתה כי היא מתכוונת לרכוש את חברת Visicu (סימול: EICU) תמורת 430 מיליון דולר, או 12 דולר למניה.

ישראליות במרכז

חברת גילת חו"ל רשתות לוויין, הנסחרת בנאסדק (GILT) ובתל אביב, מרחיבה את פעילותה באמריקה הלטינית. החברה הודיעה היום, כי השלימה בהצלחה את השלב הראשון באספקת פתרון לוויני כולל עבור Vivo, שהינה מפעילת הסלולר הגדולה ביותר באמריקה הלטינית.

חברת אמדוקס, ספקית של מערכות חוויית לקוח, נסחרה על רקע הודעתה היום (ג') כי Kyivstar, ספקית הסלולר הגדולה באוקראינה עם יותר מ-23 מיליון מנויים, תשתמש במערכת פתרונות ה-OSS של החברה. פתרונות ה-OSS של אמדוקס מאפשרים ל-Kyivstar לנצל ביעילות את משאבי הרשת שלה ולהשיק שירותים חדשים וחדשניים מהר יותר תוך הפחתה משמעותית של ההוצאות התפעוליות.

אקספון חו"ל , החברה הרב-לאומית לתקשורת, הודיעה היום כי היא חתמה על הסכם המוערך בכ-33.4 מיליון דולר בחוב ללא ערבים והון עצמי, שיממנו את רכישתה של NTS תקשורת. אגרות החוב אותן הנפיקה החברה מדורגות בדירוג של A3 על ידי חברת מידרוג, נציגת פירמת הדירוג מודיס' בישראל. גיא ניסנסון, נשיא ומנכ"ל אקספון, אומר היום: "הסכם המימון, בשילוב עם השקעת אקוויטי של 5.85 מיליון דולר על ידי משקיעים שונים, כמו כן של 6.6 מיליון דולר מבעלי המניות ב-NTS מספקים מבנה הון מוצק לסגירת עסקת הרכישה של NTS בחודש ינואר.

חברת קומברס, הספקית המובילה של תוכנות ומערכות להפעלת יישומי מולטימדיה על גבי רשתות קוויות ואלחוטיות ושירותי בילינג, הודיעה אתמול (ב'), כי Alltel Wireless המפעילה של הרשת האלחוטית הגדולה ביותר בארה"ב, הרחיבה את ההסכם שלה עם קומברס למשך חמש שנים. קומברס תתפעל ותנהל את שירותי הבילינג בזמן אמת (Real-Time Billing) עבור לקוחות ה prepaid של החברה. העסקה הינה הרחבה של הסכם קודם לניהול ותחזוקת מערכת הבילינג בזמן אמת של חברת Alltel.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות