הנטינגטון בנקשייר משלימה צניחה של 10% ביומיים

השווקים מתחילים לתמחר הורדת ריבית נוספת, דבר שמעיב ב-2 הימים האחרונים על מניות הבנקים הקטנים בארה"ב. הדו"חות האחרונים מסבירים מדוע. מנכ"ל הבנק: "לקחנו החלטה אסטרטגית להוריד חשיפה לשוק הנפט"
|
סוחר, צילום: istock

התהליכים בשוקי האג"ח מתרחשים במהירות ב-2 ימי המסחר האחרון, כאשר השווקים מתמחרים כעת הורדות ריבית נוספות במהלך החודשים הקרובים (לכתבה המלאה). באופן לא מפתיע, סקטור הבנקאות ובפרט הבנקים הקטנים בארה"ב הם הרגישים ביותר לתהליך זה. עונת הדו"חות הנוכחית מסבירה מדוע. 

מניית חברת קבוצת האחזקות הנטינגטון בנקשייר המספקת שירותי בנקאות מסחרית ופרטית בארה"ב (סימול:HBAN) היא דוגמה מצוינת לתהליך שעובר על הבנקים הקטנים בארה"ב. מניית הבנק משלימה צניחה של 10% ב-2 ימי המסחר האחרונים ברקע לדו"חות חלשים. הכנסות החברה הסתכמו ב-1.15 מיליארד דולר ברבעון האחרון, ירידה של 1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד וירידה של 3% ביחס לרבעון ה-3 של 2019.

ביזפורטל מגייסת כתבי שוק הון. אולי זה אתם?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

העלאה
* כל השדות חובה

תודה שהשארת פרטים, נשתדל לחזור אלייך בהקדם

בשורה התחתונה, החברה רושמת רווח של 317 מיליון דולר או 0.28 דולר למניה, לעומת רווח של 334 מיליון דולר ברבעון המקביל אשתקד ורווח של 372 מיליון דולר ברבעון השלישי. 

הסיבה העיקרית לנתונים החלשים היא הירידה בריביות שחותכת את ההכנסות. ההכנסות מריבית רשמו ירידה של 7% בחישוב שנתי לרמה של 786 מיליון דולר בלבד. מרווח הריבית נטו (Net Interest Margin) ירד בשנה האחרונה ב-29 נק' בסיס.

מרווח הריבית וההכנסות מריבית מתוך דוחות הבנק: הורדת ריבית נוספות תוביל ללחץ נוסף

בבנק טענו כי "2019 הייתה שנה מאתגרת עבור הענף, והנטינגטון לא הייתה חסינה לכך. נכנסנו לשנה בציפייה לעליית ריביות מרובות, אך במקום זאת הושפענו מירידות ריביות מרובות. כמו כן היו רמות גבוהות של אי וודאות מקרו כלכלית ותנודתיות משמעותית בשוק".

האתגרים בסקטור הבנקאות אינם מסתיימים רק בבנק, אלא צפויים להגיע בקרוב גם לסקטור התעשייה שתלוי משמעותית משוק זה. שימו לב לדברים שאמר מנכ"ל החברה בשיחת הוועידה: "כעת אנחנו רואים האטה בשוק ההלוואות המסחריות. התוצאות שלנו בשוק זה היו מתחת לצפי שלנו, כאשר חוסר הוודאות הכלכלית ממשיכה להעיב".

בנוסף: "לקחנו החלטה אסטרטגית להוריד את החשיפה שלנו לשוק חיפוש הנפט והגז, כאשר אנחנו מצפים כי החובות האבודים בסקטור ימשיכו להיות גבוהים יחסית". 

ההודעה של מנכ"ל החברה למעשה מאשרת את נתוני הפד' האחרונים, שהצביעו על ירידה חדה בחודשים האחרונים במספר ההלוואות לסקטור. כאשר אין אשראי, אין צמיחה בסקטור והמשקיעים בסקטור האנרגיה חווים זאת בימים האחרונים. 

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות