מה בעלי העניין עושים כשהבורסה מתקרבת ל-1000? אריסון קונה

שרי אריסון רכשה ממניות בנק הפועלים בסכום של 121 מיליון שקל לפי מחיר מניה של 19.25 שקל. גזית ממשיכה לנגוס באורמת ופדרמן ממשיך להעמיק את האחזקה בבזן
|
מה בעלי העניין עושים כשהבורסה מתקרבת ל-1000? אריסון קונה

ימים של תנודתיות גדולה וירידות שערים חדות עוברים על הבורסה בארץ ואנחנו ב-Bizportal ממשיכים לעקוב אחר תנועות בעלי העניין בחברות המובילות לנוכח המצב בשוק.

מחזור המסחר במניית הפועלים בימים האחרונים זינק לכ-250 מיליון שקל ליום והדבר הצביע על פעילות של בעלי עניין. שרי אריסון בעלת השליטה בבנק, מדווחת היום כי רכשה ממניות הפועלים באמצעות אריסון החזקות, בסכום של 121.3 מיליון שקל ולפי שער של 19.25 שקלים. לאחר הרכישה עמדת ההחזקה של אריסון בבנק על 20.76%. אריסון דיווחה היום כי רכשה חבילה של 6.3 מיליון מניות וכעת היא מחזיקה ב-261.7 מיליון מניות בנק הפועלים.

נזכיר, כי רכישת המניות הקודמת של אריסון אחזקות בבנק הפועלים נעשתה בחודש אפריל, אז רכשה החברה ממניות הבנק בסכום של 171.2 מיליון שקל ולפי שער מניה של 21.4 שקל. נציין, כי בדרך (חודש יוני) הייתה גם כמובן את רכישת מניות מלח המחזיקה בבנק פועלים (אך בעניין זה אמורים היו הדברים בעיקר בעניין מניות גרעין השליטה).

גזית אינק ממשיכה במסע הרכש שלה במניות אורמת תעשיות. לאחר שהגיעו לאחזקה של 16.69% ממניות חברת האנרגיה הירוקה, רכשה היום גזית ממניות אורמת בסכום נוסף של 5.9 מיליון שקל ובמחיר מניה של והגדילה את האחזקה לשיעור של 16.78%.

חברת פטרולויום קפיטל הולדינגס ממשיכה להגדיל את אחזקותיה בחברת בזן. החברה רכשה ממניות בית הזיקוק בסכום של 3.04 מיליון שקל (לפי שער למניה של 3.05 שקל) והגדילה את החזקתה בחברה לשיעור של 15.16%. נזכיר, כי החברה רכשה ממניות בזן בשבועיים וחצי האחרונים בסכום מצטבר של כמעט 45 מיליון שקל.

מניה נוספת שנראה היום כי יש בה פעילות של בעלי עניין היא אלקטרה. מחזור המסחר במניה מסתכם בכמעט 70 מיליון שקל, בעוד המחזור היומי הממוצע במניה בחצי השנה האחרונה עמד על 4.2 מיליון שקל בלבד.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות