צפת בצעד ענק בדרך למאה ה-20 - רמזור ראשון הוצב בעיר

בירת הגליל לבשה חג לקראת הצבת הרמזור הראשון בעיר; עשרות רבות של תושבים הגיעו לצומת לצפות בהפעלה הראשונה של הרמזור; ראש עיריית צפת: "יש עוד הפתעות בדרך!"
|
(5)
הרמזור הראשון בצפת, צילום: עיריית צפת

יום חג בבירת הגליל. היום הופעל לראשונה הרמזור הראשון בעיר, שמסדיר באופן מלא את צומת הכניסה לעיר, צומת בירייה. בשבוע הבא יותקנו חיישנים שיהפכו את הרמזור ל'רמזור חכם' ויווסתו את התנועה על פי העומס בנתיבים השונים. עשרות תושבים קידמו בברכה את הרמזור.

שנים רבות מדברים בצפת על הסדרת הצומת אך הדבר לא בא לידי ביטוי בשטח. תחילתו של המהלך ארעה לפני כשנה עת אירח ראש עיריית צפת שוקי אוחנה את שר התחבורה דאז, ישראל כץ בעיר. בתום המפגש סיכמו השניים על הסדרת הצומת והצבת רמזור ראשון בצפת. כי לפני כ-40 שנה היה בצפת רמזור בכניסה לעיר העתיקה אך הוא הוסר ומזה עשרות שנים אין רמזור בבירת הגליל. עשרות רבות של תושבים הגיעו לצומת לצפות בהפעלה הראשונה של הרמזור.


 
במהלך החודשים האחרונים, ביצעו בחברת נתיבי ישראל תכנון להסדרת הצומת, הצבת רמזורים וטיפול בנושא הסדרי התנועה במקום. היום הופעל לראשונה הרמזור שיאפשר הסדרה של הצומת לאחר שנים של תאונות לאור ריבוי הנתיבים והרכבים בצומת. בימים הקרובים הרמזור יופעל לסירוגין על מנת להשלים את ההליך הטכני ואילו במהלך השבוע הבא יותקנו חיישנים מתקדמים שיהפכו את הרמזור ל 'רמזור חכם' ויווסתו את התנועה על פי העומס בנתיבים השונים.
 
בימים אלו מקדמת עיריית צפת תכנית לפיתוח צומת מנחם בגין-רמת רזים והצבת רמזורים בצומת זו. צומת מנחם בגין הינה צומת פקוק ועמוס מאוד כאשר בשנים האחרונות מידי בוקר על מנת לייצר סדר במקום ולמנוע תאונות, הוצבה שוטרת במקום שהכווינה את התנועה. בהתאם להמלצת יועץ תחבורה הוחלט על הסדרת הצומת באמצעות רמזורים.

ראש עיריית צפת שוקי אוחנה: "לאחר שנים רבות של סכנת חיים ממשית בצומת בירייה הגיע הזמן להסדיר את הצומת כפי שאנו עושים במסגרת מהפכת התחבורה בכבישים ברחבי העיר צפת.  הרמזור יאפשר לתושבי העיר והמבקרים בה לחצות את הצומת בצורה בטוחה ויווסת את התנועה בצומת הסואנת ביותר בצפת. העיר שאין עוד כמוה בעולם ממשיכה להתחדש גם בתחבורה, ויש עוד הפתעות בדרך!".

תגובות לכתבה(5):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 5.
  איזה יופי
  רענן 15/01/2020 10:45
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מזכיר לי את הסיפור על הפלאחים לפני 100 שנה שבאו פעם ראשונה לעיר וראו מנורה נדלקת. צפת כנראה היא עיר שנשארה בתקופה של קארו
  סגור
 • 4.
  טעות קשה !!!
  עומר 14/01/2020 17:57
  הגב לתגובה זו
  1 1
  רוב היום הצומת לא עמוסה כלל. ככר יכלה הוא פתרון טוב ויעיל יותר. פשוט הגיע ראש עיר שרוצה להבטיח קדנציה נוספת עי התקנת רמזור
  סגור
 • 3.
  הכותרת צריכה להיות במאה ה21 ולא כפי שנכתב
  תביאו מים 14/01/2020 17:35
  הגב לתגובה זו
  2 0
  האם זו ידיעה אמיתית או פייק ניוז ?? לא הזמנתם את ראש ממשלת המעבר למאה הנוכחית לגזור את הסרט ????
  סגור
 • 2.
  רמזור
  ישראלית 14/01/2020 17:31
  הגב לתגובה זו
  2 0
  יש בצפת רמזורים רק בצומת הנזכרת אין
  סגור
 • 1.
  לידיעת הכתב היה רמזור בצפת אך לא יעיל (ל"ת)
  אשר 14/01/2020 16:32
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות