בוקר טוב מעלות - מכניסה את סטרווד ל-CreditWatch

אחרי שהאג"ח ירדו, אחרי שהבעיות כבר צצו, במעלות נזכרים - "קיימת אי ודאות לגבי יכולת החברה לעמוד בהתניה פיננסית על הלוואה מהותית ולכך השלכות אפשריות על מצב הנזילות של החברה"
|
(4)
קניון של סטרווד ווסט, צילום: מצגת למשקיעים

חברת דירוג האשראי מעלות מכניסה את דירוגי חברת סטרווד ווסט ל-CreditWatch עם השלכות שליליות בשל אי ודאות לגבי יכולת החברה לעמוד בהתניה פיננסית על הלוואה מהותית וההשלכות אפשריות על מצב הנזילות של החברה.

בחברת דירוג האשראי מציינים כי הכנסת דירוגי החברה ל-CreditWatch עם השלכות שליליות נובעת מאי ודאות לגבי יכולת החברה לעמוד בהתניה פיננסית הקשורה בהלוואה מהותית ולגבי ההשפעה השלילית האפשרית של המשך שחיקה בביצועים התפעוליים של תיק הנכסים של החברה בשל התמשכות המגמות השליליות בתחום הקניונים בארה"ב על פרופיל הנזילות של החברה.

זאת, בהמשך להודעת החברה מה-20 בנובמבר לפיה קיבלה ממלווה הודעה כי אינה עומדת באמות מידה פיננסיות בנכס מסוים ולכן חל אירוע Cash Management שמשמעו הפרקטית - היערכות לגביית החוב או פתרון הבעיה דרך שעבודים אחרים (לכתבה המלאה - מיליארד שקל בסכנה).

בחברת דירוג האשראי מציינים כי החברה חולקת על האופן שבו בוצע חישוב היחס, והיא פנתה למלווה על מנת לקיים דיון בנושא. כמו כן, נכון לסוף הרבעון השלישי החברה עומדת בהתניה הפיננסית עם מרווח מצומצם. "עם זאת, על מנת להסיר את המגבלה של העברת עודפים מהתזרים הפנוי של הנכס, על החברה לעמוד בהתניה במשך שני רבעונים רצופים לאחר קרות אי העמידה", כותבים כלכלני מעלות.

במעלות מוסיפים, כי קיימת לחברה הלוואה מהותית נוספת בה קיים מרווח קטן בהתניה הפיננסית של יחס החוב ל-NOI, הלוואה אשר צפויה לעמוד לפירעון ברבעון השני של 2021. "למיטב הבנתנו, לחברה עומדת הזכות להאריך את ההלוואה בשתי תקופות נוספות של שנה כל אחת (ואחריהן בתקופה נוספת של חודשיים), אולם כדי לממש זכות זו, היא תצטרך לעמוד במועד הפירעון הראשון ביחס NOI לחוב של 13.5%, יחס שהיא אינה עומדת בו נכון לרבעון השלישי 2019", מציינים במעלות ומזהירים כי אם תימשך ההתדרדרות בביצועים התפעוליים של תיק הנכסים, החברה עלולה שלא לעמוד ביחס האמור ותיאלץ לחפש מקורות מימון לפירעון הלוואת ה-CMBS כולה או חלק ממנה.

עוד מציינים במעלות, כי קיימת אי בהירות לגבי ההשלכות האפשריות של הגשת המרצת פתיחה לביהמ"ש המחוזי בת"א על ידי נאמן האג"ח בבקשה להורות להנהלת סטרווד ווסט להתקשר בהסכם עם יועץ כלכלי או מעריך שווי מטעמו של הנאמן, לצורך בחינת נכונות דירוג הקניונים והערכות השווי שלהם.

אגרות החוב של החברה  סטרווד ווסט אגח א +3.79% סטרווד ווסט 36.12 +3.79% סטרווד ווסט אגח א סגירה:34.8 פתיחה:34.8 גבוה:37 נמוך:34.8 מחזור:1,117,317 לעמוד ציטוט נתוני אג"ח חדשות גרפים פרופיל חברה ביצועים כתבות נוספות בנושא: נופלות כעת בכ-2.7% ונסחרות בתשואת זבל של כ-56.7% (ברוטו) ובמח"מ של 2.5 שנים - היקף החוב: 910 מיליון שקל (ע.נ).

תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  באמת בוקר טוב...רשלנות (ל"ת)
  בן 03/12/2019 07:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  האנליסטים של חברות הדרוג או טיפשים או נוכלים
  לא למדו כלום מ 2008 02/12/2019 17:52
  הגב לתגובה זו
  5 0
  אם הם לא מבינים שהקשר בין הדרוגים שלהם למציאות הוא קלוש הם טיפשים ואם הם כן מבינים ובכל זאת נותנים דרוגים כאלה אז זו ממש נוכלות אבל ככה זה כשמי שאתה מדרג בעצם משלם לך את המשכורת ובתור אנליסט עצמאי נטול יכולת אנליזה ממשית מה תעשה ? תהיה עצמאי ? חחח
  סגור
 • פשוט לא מקצועיים לדעתי (ל"ת)
  דן 03/12/2019 07:07
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • הם מקצועיים אל תטעה (ל"ת)
  מכיר 03/12/2019 09:03
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות