קרנות הנאמנות רשמו פדיונות של כ-245 מיליון שקל בשבוע החולף

הירידות בשוקי המניות מול העליות בשוקי האג"ח נתנו אותותיהן ותרמו לעליה בקצב הפדיונות בקרנות המסורתיות לעומת גיוסים בקרנות הכספיות. הנתונים המלאים

|
שטרות כסף, צילום: Istock
תעשיית קרנות הנאמנות מסכמת את השבוע החולף עם פדיונות של כ-245 מיליון שקל, כך לפי סקירת כלכלני מיטב דש. זאת ברקע למגמה שלילית בשוקי המניות ובעליות שערים באיגרות החוב הממשלתיות והקונצרניות בישראל. 
מהנתונים עולה כי בקרב קרנות הנאמנות המסורתיות נרשמה עליה בקצב הפדיונות שהגיע לסכום של כ-270 מיליון שקל. נתון זה מבטא פדיון של כ-180 מיליון בקרנות האקטיביות-המנוהלות ופדיונות של כ-90 מיליון בקרנות הפאסיביות, תוך הבדל בין הקרנות המחקות שגייסו כ-110 מיליון לבין קרנות הסל שפדו סכום של כ-200 מיליון. מנגד, הקרנות הכספיות רשמו השבוע גיוס נמוך בסך של כ-25 מיליון שקל.
מה עשו הקטגוריות השונות?
ברמת התעשייה האקטיבית, קרנות אג"ח מדינה שומרות על קצב הגיוסים משבוע שעבר, וממשיכות לעמוד בראש טבלת הקרנות האקטיביות המגייסות מתחילת החודש, בסכום של כ-90 מיליון שקל. קבוצת הקרנות המתמחות באג"ח חברות עולות מעט בקצב הגיוסים משבוע קודם, לסכום של כ-30 מיליון.
קרנות אג"ח כללי, הקטגוריה הגדולה בתעשייה, פודות זה שבוע שני ברציפות סכום של כ-55 מיליון שקל, זאת לאחר שפתחו את החודש בגיוס חיובי נאה. קבוצת הקרנות המתמחות במניות בישראל ובחו"ל, כולל הקרנות הגמישות, רושמות עלייה ניכרת בקצב הפדיונות לסכום של כ-175 מיליון.
קרנות אג"ח שקליות רושמות יציאת כספים של כ-45 מיליון שקל וקרנות אג"ח חו"ל רושמות השבוע ירידה קלה בקצב הפדיונות לסכום של כ-25 מיליון.
ברמת התעשייה הפאסיבית, הקרנות המתמחות במניות, הקטגוריה הגדולה ביותר בתעשייה זו, סיימו את השבוע בפדיונות הנאמדים בסכום של כ-105 מיליון שקל תוך פער בין הקרנות שמתמחות במניות בישראל שגייסו כ-45 מיליון לבין הקרנות המתמחות במניות בחו"ל שרשמו פדיונות של כ-150 מיליון. בתוך כך, הקרנות המחקות גייסו כ-45 מיליון שקל וקרנות הסל רשמו פדיונות של כ-150 מיליון.
קרנות אג"ח מדינה ממשיכות להציג גיוס חיובי גם השבוע בסכום הנאמד ב-25 מיליון שקל, קבוצת קרנות אג"ח כללי רשמה פדיונות של כ-5 מיליון וקרנות אג"ח חברות אשר הציגו גיוסים נאים מתחילת השנה, נותרו השבוע ללא שינוי.
נכון ליום חמישי האחרון, היקף נכסי תעשיית הקרנות עומד על 324.7 מיליארד שקל: בתעשייה אקטיבית מדובר בסכום של 202.1 מיליארד שקל, מהם 175.5 מיליארד בקרנות מסורתיות ו-26.6 מיליארד בקרנות כספיות. בתעשייה פאסיבית מדובר ב-122.6 מיליארד שקל, מהם 90.9 מיליארד בקרנות סל ו-31.7 בקרנות מחקות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות