כחול לבן: הביצועים המובילים של קרנות הנאמנות המנייתיות בארץ

בדיקת 20 הקרנות המובילות בקטגוריה זו משקפת תשואה שנתית ממוצעת של 8.5% ומתחילת 2019 מדובר כבר ב-11.3%. אילו קרנות בלטו מעל השאר?

|
(4)
דגל ישראל, צילום: Istock
השנה הנוכחית מאירה פנים לקרנות הנאמנות המתמחות במניות בישראל. בדיקת 20 הקרנות המובילות בקטגוריה זו משקפת תשואה חיובית ממוצעת של 8.5% בשנה האחרונה וכרגע מדובר בתשואה חיובית ממוצעת של כ-11.3% מתחילת 2019. 
בשנה האחרונה הציג שוק המניות תשואות נאות בקרב המדדים המובילים כאשר מדד ת"א 35 עלה בכ-6.7%, מדד ת"א 125 עלה ב-8.4% ומדד ת"א 90 זינק ב-12.4%. כמו כן, מדד הנדל"ן קפץ 13.5%, מדד מניות היתר הוסיף כ-4.4% ומדד המניות הכללי עלה בכ-6.4%.
בקרב הקרנות המנהלות למעלה מ-100 מיליון שקל, מי שמובילה את התשואות ב-12 החודשים האחרונים היא קרן איילון מניות בנקים עם תשואה של 17.3%. הקרן היא קרן מנוהלת על הבנקים המקומיים שנהנו מזינוק בהכנסות בשנים האחרונות כתוצאה מגידול תיק האשראי וגידול המרווחים לצד קיטון בהוצאות, התייעלות של סגירת סניפים ושיפורים טכנולוגיים.
במקום השני נמצאת קרן נאמנות מיטב מניות MID CAP על מדד ת"א 90 שהגיעה לתשואה של 15.4% ושלישית היא קרן אלטשולר שחם נדל"ן עם תשואה של כ-13.8%. עוד בלטו לטובה הקרנות במדד מניות כללי וקרנות ת"א 125 לעומת קרנות מניות ת"א יתר שהפגינו ביצועים טובים פחות. הנתונים המלאים לפניכם:

* הנתונים נכונים לתאריך 6.5.19
תגובות לכתבה(4):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 4.
  שודדים את המשקיע
  אברהם 22/05/2019 21:59
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הקרנות בארץ גובים דמי ניהול כפולים או פי שלוש מאשר קרנות אמריקאיות וגם לא עוברים את המדדים המובילים ניתן לקנות קרנות סל במחיר סביר (אשר גם הם יקרים ביחס לETF האמריקאים ) נו ? גזלנים
  סגור
 • 3.
  תבדקו לפני קניה - קרן בנקים של אילון
  משקיע פשוט 10/05/2019 10:56
  הגב לתגובה זו
  1 0
  הכתבה עושה סיקור חיובי לקרן מניות בנקים של אילון, היועצים בבנק ממליצים עליהואותי זה מקומם, הקרן מחזיקה תעודות סל על מדד הבנקים, הקרן עולה יותר מתעודות סל ולדעתי עושה פחות תשואה. למה לא אומרים את זה בקול רם, למה נותנים לאנשים ליפול. למה לא להציג לפחות בפני האנשים את האלטרנטיבה בעלת אותה רמת סיכון, עולה פחות וכנראה מרוויחה יותר. תבדקו את קרנות הסל של כל בתי ההשקעות, תראו יותר סחירות יותר תשואה, פחות דמי ניהול ובאותה רמת סיכון.
  סגור
 • 2.
  קרן בנקים של אילון
  משקיע פשוט 10/05/2019 10:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  מציע מאוד לקרוא לפני שאתם קונים יחידות בקרן.הקרן עשתה אחלה תשואה ובאופן טבעי מצטיירת טוב בעצם מקבלת סיקור חיובי מאוד בכתבה. מה שלא מוצג ומאוד הייתי מציע לבדוק זה הרכב הנכסים של הקרן, למי שלא מעוניין לבדוק בעצמו, אגלה כי למעלה ממחצית הנכסים של הקרן זה תעודות סל של מדד הבנקים. רוצה לומר, יש מוצר זול יותר-פחות דמי ניהול, עם אותה רמת סיכון-הקרן ממילא מחזיקה את תעודות הסל וגורמת לאנשים לשלם כפל דמי ניהול, ועם תשואה גבוהה יותר- ממה שבדקתי התשואה של תעודות הסל גבוהה מהתשואה של הקרן.לכן מי שהשקיע בקרן אומנם עשה תשואה אולם אם היה משקיע בתעודות הסל של מדד הבנקים היה עושה תשואה מעט גבוהה יותר ומשלם דמי ניהול נמוכים יותר.ככל ומנהל ההשקעות המליץ לכם על הקרן מציע לכם לבדוק אותו.... ככל וחשבתם אחרי הכתבה לקנות יחידות בקרן, אנא בדקו קודם את תעודות הסל, למי שמתקשה למצוא, ניתן לראות בהרכב הנכסים של הקרן את כל תעודות הסל...
  סגור
 • 1.
  קרן מניות בנקים של אילון
  משקיע פשוט 10/05/2019 10:26
  הגב לתגובה זו
  1 0
  צורם הפרסום החיובי שהקרן בנקים של אילון נהנית מהכתבה, אותה קרן מחזיקה המון תעודות- סל מוצר זול בהרבה מבחינת דמי הניהול ולדעתי בסוף עושה תשואה נמוכה יותר מתעודות הסל, כך מי שקנה תעודות סל על מדד הבנקים, של תכלית או הראל או פסגות או קסם, שילם פחות דמי ניהול וכנראה ראה תשואה גבוהה יותר, כל מי שחושב לקנות יחידות בקרן, ממליץ בחום לראות מה הרכב הנכסים של הקרן ולהשוות לתעודות סל. גילוי נאות- המליצו לי על הקרן לפני תקופה בזכות התשואה היפה, לאחר שבדקתי מה הקרן מחזיקה רכשתי תעודת סל של פסגות, אני משלם פחות דמי ניהול ולדעתי מרוויח תשואה גבוהה יותר.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות