מניית מעו"ף שזוכה להעלאת המלצה ל'קנייה' - אפסייד של 16%

|
(3)
בטעם שלה
אקסלנס ברוקראז' העלה היום את ההמלצה למניית פרוטרום על רקע המשך תנופת הרכישות ותהליכי האופטימיזציה של החברה, ומספק צפי לקצב צמיחה של 15% עד 2020.
אמנם מניית {פרוטרום} זחלה ב-6 החודשים האחרונים ובקושי רשמה תשואה של כ-1%, אבל בנוגע להמשך, באקסלנס, שהעבירו את סיקור המניה לרוני בירון, מגלים אופטימיות. תחת הכותרת: "מניית צמיחה עם טעם של עוד", בירון העלה את ההמלצה למניה ל'קנייה' במחיר יעד של 235 שקלים - אפסייד של 16.5% על מחיר השוק.
בירון כותב כי פרוטרום עשויה להיות יעד אטרקטיבי לרכישה בטווח הבינוני-ארוך. "פרוטרום עשויה להירכש בשלב מסוים בפרמיה משמעותית על מחירי השוק וזאת לאור הקונסולידציה המאפיינת את תחום הטעמים. יחד עם זאת, קשה להעריך את ההסתברות והעיתוי של תרחיש מסוג זה. המלצת ה'קנייה' שלנו מבוססת על היכולת המוכחת של החברה לייצר ערך באמצעות אסטרטגית רכישות אפקטיבית ונתמכת בצנרת עסקות עתידית. הסיכון העיקרי להמלצה הינו תרחיש של התכווצות מכפילים לא סלקטיבית בתעשיית הטעם והריח כתוצאה משינויי מאקרו אפשריים".
"הדיסקאונט נסגר אבל יש מקום להשבחת ערך"
ובירון ממשיך: "בשנים האחרונות היינו עדים לעלייה משמעותית ברמות המכפילים של תעשיית הטעם והריח בכלל וסגירת הפער של פרוטרום מול השחקניות המרכזיות, בפרט, מה שהביא לנסיקה במחיר המניה. להערכתנו, סגירת הדיסקאונט מגובה בביצועיה התפעוליים של החברה ואף מותירה מקום לאפסיידבהנחה של המשך מסע הרכש והאופטימיזציה של בסיס העלויות. להערכתנו, העלייה במחיר של מספר חומרי גלם אינה משקפת מגמה רוחבית והשפעתה על פרוטרום צפויה להיות מוגבלת. מכיוון שאנו לא מזהים חולשה בתחום הטעמים והמנוע העיקרי של פרוטרום נותר יצירת יתרונות לגודל ומיצוים, אנו רואים יחס סיכון/סיכוי אטרקטיבי ברמות המחיר הנוכחיות".
בירון מציין את החשיפה הנמוכה של פרוטרום לרגולציה ישראלית, ויחד עם התמקדות החברה בשוק המזון - אלו מקנים נופח דפנסיבי יותר. "ישראל מהווה פחות מ-10% מהייצור והמכירות של פרוטרום, גורם המאפשר לחברה להימנע מסיכונים רגולטוריים המאפיינים חברות אחרות הנסחרות בתל אביב. כמו כן, החברה מתמקדת בתחום המזון המתאפיין בדפוסי ביקוש קשיחים יחסית. אנו לא פוסלים אפשרות שהחברה תרחיב את פעילותה לעבר תחום הריחות אבל לא בצורה שתשנה מהותית את אופי פעילותה ופרופיל הסיכון שלה.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  מניה בשיא
  שושו 27/02/2017 16:21
  הגב לתגובה זו
  1 0
  כבר שנה שהמנמייה מדשדשת.נעם פינקו בנובמבר אמר שמחיר היעד 19500 , גם ברקליס אמרו שהיעד 20000 , רק יו בי אס צופה עליה של 19 אחוז ונותן יעד של 24000. לטעמי לחכות שתרד ל19200 ואז להכנס.
  סגור
 • 1.
  למה לא אמרתם להשקיע ב2014?
  גדי 27/02/2017 14:13
  הגב לתגובה זו
  0 0
  למה לא אמרתם להשקיע ב2014? עכשיו הדרך למטה בלבד! זהירות! תראו את הגרפים! מסוכן מאוד!
  סגור
 • פרוטרום
  שאול 27/02/2017 14:44
  הגב לתגובה זו
  0 0
  נכנסתי ב- 2015 - ואולי אצא בפנסיה. רק סבלנות.
  סגור
חיפוש ני"ע חיפוש כתבות